Izmaiņas piedzīvojis pasaules labāko restorānu tops

0 Komentāru
Izmaiņas piedzīvojis pasaules labāko restorānu tops
Foto: AFP/ LETA

Publicēts 50 pasaules labāko restorānu tops. Šogad eksperti par labāko atzinuši itāliešu virtuvi, pirmo vietu piešķirot restorānam Itālijas gleznainajā pilsētā Modēnā.

Šogad par topa līderi kļuvis restorāns Osteria Francescana, otrajā vietā nobīdot līdzšinējo pirmo vietu – spāņu restorānu El Celler De Can Rokā.

“Es ļoti lepojos ar savu valsti, reģionu un komandu. Itālija vienmēr bijusi pazīstama – gan ar labām, gan sliktām lietām. Tomēr ēdiens šeit ir reliģijas vietā. Tas saglabāsies kā tradīcija mūžīgi. Mēs esam paveikuši kaut ko fantastisku, un tas ir pats galvenais,” norāda restorāna Osteria Francescana īpašnieks Massimo Botura.

Labāko restorānu topu jau kopš 2002. gada veido britu žurnāls Restaurant Magazine. Zīmīgi, ka restorānu vērtējumu neveido konkrēti kritēriji, bet gan personiskā pieredze. Piesaistīto vērtētāju pulks ir gana plašs. Kopumā restorānu vērtēšanā piedalās 972 šefpavāri, kulinārijas eksperti un blogeri.

Tops iemantojis plašu popularitāti pasaules labāko restorānu industrijas pārstāvju vidū. To pat uzskata par sīvāko konkurentu pazīstamajam Michelin pasaules labāko restorānu ceļvedim. Lieki piebilst, ka arī šā gada topa vadošais restorāns ieguvis Michelin skalas augstāko novērtējumu – trīs zvaigznes.

Video

0 Komentāru