Irānā aizliegts priecāties

Komentāri

Vairāki irāņu fani aizturēti par vietnē “YouTube” ievietotu video, kurā viņi dejo amerikāņu mūziķa Farela Viljamsa hita “Happy” pavadījumā, ziņo LETA.

Video redzami trīs vīrieši un trīs sievietes bez parandžām, kuri dejo un dzied Teherānas ielās un uz ēku jumtiem.

Policijas vadītājs Hoseins Sajedinija to nodēvēja par “vulgāru klipu”, kas esot “aizskāris sabiedrības tikumību”, vēsta ziņu aģentūra ISNA.

Video redzamie vīrieši un sievietes otrdien valsts telekanāla raidījumā tika raksturoti kā aktieri. Videoklipa filmēšana esot kalpojusi kā noklausīšanās, pirms uzņemt viņus pilnmetrāžas filmas aktieru sastāvā, viņi apgalvo.

“Viņi teica, ka uzņemot filmu un esot ieguvuši atļauju,” viens no vīriešiem sacīja ziņu raidījumā. “Viņi mani piemuļķoja.”

“Viņi solīja, ka nepublicēšot video,” teica jauna sieviete.

Kopumā apcietināti 13 cilvēki, liecina ziņas no neoficiāliem avotiem.

Viljamss, kura dziesma “Happy” šogad tika nominēta prestižajai “Oskara” balvai, nosodījis arestus. “Vairāk nekā skumji, ka šie jaunieši tika apcietināti par mēģinājumu sēt laimi,” sociālajā tīklā “Facebook” raksta dziedātājs.

Saskaņā ar Irānā valdošajiem likumiem sievietēm publiskās vietās jāvalkā parandža, kas aizklāj visu ķermeni, izņemot acis. Ielās patrulējošie “morālās policijas” pārstāvji rūpējas, lai stingrie ģērbšanās noteikumi tiktu ievēroti.

Irānā notiek arī barga interneta cenzūra – bloķēti daudzi populāri sociālie tīkli.

Videoklips “Happy we are from Tehran” (“Laimīgi, ka dzīvojam Teherānā”) tika publicēts 19.maijā. Līdz šim tas skatīts vairāk nekā 400 000 reižu.

“”Happy” bija tikai viens no iemesliem, lai būtu laimīgi. Mēs izbaudījām katru tā filmēšanas sekundi. Cerams, ka tas tev lika pasmaidīt,” teikts video beigās.

“Irāna ir valsts, kurā laime ir noziegums,” tvīto irāņu žurnālists Golnazs Esfandiari. “Pēdējo 35 gadu laikā tūkstošiem irāņu arestēti par to vien, ka bijuši laimīgi un svinējuši.”

Daudzi tvitera lietotāji ziņojumiem pievieno mirkļbirku “#freehappyiranians” (“atbrīvot laimīgos irāņus”).

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl