Īpaši spraigā fināla cīņā noskaidroti Baltijas labākie jaunie pavāri

Komentāri
Īpaši spraigā fināla cīņā noskaidroti Baltijas labākie jaunie pavāri
Publicitātes foto

Klāt Baltijas jauno pavāru šova ”Samsung Galaxy Dream Chef” lielais fināls. Finālā par Baltijas labākā godu sacentās seši labākie, tostarp Betija un Monta no Latvijas.

Fināla noteikumi paredz, ka tajā tiek noteikts viens labākais no katras valsts. Nākamnedēļ visu trīs valstu pārstāvji sacentīsies savā starpā par labākā godu.

Lasi vairāk par Latvijas pārstāvi Betiju TE!

Savukārt otras mūsu finālistes Montas stāstu uzzini ŠEIT!

Fināla uzdevums bija saistīts ar Āzijas virtuvi – jaunajiem pavāriem bija jāgatavo Āzijas zupa ar piedevām. Katram bija iespēja tikt pie īpaša gatavošanas padoma – cik saldai, skābai, asai zupai jābūt. Piedevas bija pašu dalībnieku izvēle.

Finālisti neslēpa, ka izaicinājums ir nopietns, jo zupai ir daudz sastāvdaļu un svarīgu nianšu, kas jāzina, bet laiks – vien viena stunda. Lai uzkurinātu atmosfēru, eksperti uzsvēra, ka šodien katras valsts pārstāvji principā sacenšas pret savējiem – labākais būs tikai viens.

Latvijas meitenes neslēpa, ka tas ir grūts izaicinājums, jo abas redz viena otru kā labas pavāres un nopietnas konkurentes.

Gatavošanas procesā tika izmantots tik daudz sastāvdaļu kā vēl nekad ”Samsung Galaxy Dream Chef” vēsturē, un limitētais laiks nekādi nepadarīja procesu vienkāršāku. Turklāt eksperti turēja roku uz pulsa, neskopojoties ar kritiku.

”Jau tagad ož pēc smaržām,” ar šādiem vārdiem jau gatavošanas procesā tika sagrauts viens no dalībniekiem, kad eksperts pasmaržoja viņa veikumu.

Ar īpašu satraukumu tika gaidīts ekspertu slēdziens.

Matvids bija pacenties pie zupas pagatavot ”spring rolls” un pīli. Taču viņš bija sevi iegāzis, nepieliekot zupai dažas obligātās sastāvdaļas.

Betija bija parūpējusies par īpaši dažādām zupas niansēm, bet klāt pagatavojusi ”wok” ēdienu. Eksperti gan mazliet satraucās,  ka garšu ir par daudz.

Regors bija pagatavojis labu ēdienu, bet saņēma kritiku, ka tam pietrūkst kā īpaša. Monta tika paslavēta par anīsa pievienošanu un labi pagatavotajiem burkāniem, taču viņas tortilja garšojot pēc miltiem.

Helēnes ēdiens bija tik skaisti sagatavots, ka eksperti pat gribēja nofotografēt. Liuds atzinās, ka pārpratis uzdevumu un nav izmantojis visas sastāvdaļas, kas obligāti jāizmanto.

”Šis ir ļoti, ļoti, ļoti vājš ēdiens,” paziņoja eksperts, piebilstot, ka par to nemaksātu ne centa. ”Tie ir atkritumi,” zupu nokritizēja lietpratējs.

Finālā tika nosaukts katras valsts uzvarētājs, kurš saņēma 1500 eiro naudas balvu.

Par labāko no Lietuvas tika atzīts Matvids. Latvijas konkurencē uzvarēja Monta. Par Igaunijas uzvarētāju kļuva Helēne.

Nākamajā sērijā labāko trijotne stāsies pretī viens otram.

Noskaties sēriju TE!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti