Interneta hits: skolotājas ģeniālais skaidrojums, kas ir stress

Komentāri
Interneta hits: skolotājas ģeniālais skaidrojums, kas ir stress
Foto: Flickr

Par Latvijas mēroga interneta hitu kļuvis kāda studenta stāsts par to, kā viņa psiholoģijas pasniedzēja reiz visiem saprotamā valodā paskaidrojusi, kas ir stress un kāpēc ir tik svarīgi tam neļauties.

”Psiholoģijas pasniedzēja staigāja pa auditoriju un stāstīja par stresa menedžmentu. Kad viņa pacēla rokās ūdens glāzi, tad visi gaidīja, ka tūlīt atskanēs jautājums, vai tā ir pustukša vai puspilna. Tā vietā ar smaidu sejā viņa jautāja: ”Cik smaga ir šī glāze?” Auditorijā izskanēja dažādas atbildes, sākot no 70 gramiem līdz 200 gramiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tad pasniedzēja teica: ”Svars nav būtisks. Viss atkarīgs no tā, cik ilgi es to turu rokās. Ja minūti, tad nekādu problēmu. Ja turu to vienu stundu, tad man sāks sāpēt. Ja turēšu rokās veselu dienu, tad roka būs sastingusi un nekustīga, kā paralizēta. Un glāzes svars jau nebūs mainījies. Jo ilgāk turu, jo smagāka tā kļūst.

Pasniedzēja turpināja: ”Stress, spriedze, raizes dzīvē līdzinās šai ūdens glāzei. Kad padomājiet par tiem kādu brīdi, tad nekas nenotiek. Padomājiet par problēmām nedaudz ilgāk, un tās sāk jūs sāpināt. Un, ja domājat par raizēm un neveiksmēm visu dienu, tad kļūstat kā paralizēti – nespējīgi darīt neko”.

Atcerieties nolikt glāzi.”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl