Interesanti: pludmales lietošanas noteikumi 1920.-tajos gados Rīgā

Pievienot komentāru
Interesanti: pludmales lietošanas noteikumi 1920.-tajos gados Rīgā
Foto: Flickr

Tiem, kam tuva draudzība ar vēsturi vismaz tik daudz, ka skolā tas bija viens no mīļākajiem mācību priekšmetiem, nav nekāds noslēpums, ka daudzas lietas pat salīdzinoši diezgan nesenā pagātnē bija krietni citādākas – piemēram, kā raugāmies uz pludmales apmeklējumu šodien, un to, kā tas bija Latvijā 20. gados.

Sociālajā vietnē Facebook “ceļo” bilde, kurā no kāda laikraksta nofotografēts izgriezums ar pludmales lietošanas noteikumiem Rīgas jūrmalā laikos, kad mūsu valsts bija tik tikko proklamēta. Ja tagad katrs varam brīvi izvēlēties, kad nodoties ūdens priekiem (protams, arī ar izņēmumiem, piemēram, vētras laikā u.c. gadījumos), tad agrāk tas viss bija krietni vairāk kontrolēts.

FOTO

Mūsdienu pludmale mums asociējas ar meitenēm bikini, taču agrāk tas viss nebija tik vienkārši – abiem dzimumiem bija noteiktas stundas, kad tie var peldēties Jūrmalas pludmalē un pat uzturēties kāpās. Kā vienu no piemēriem var minēt to, ka darbadienās pretējiem dzimumiem, kuriem laika posmā no 8-12 nav norādītas peldu stundas, atrasties pludmales, iespējams, karstākajā vietā, proti, kāpās, ir aizliegta. Lai labāk izprastu, par ko ir runa, apskati turpmāk redzamo bildīti.

Foto: facebook.com/profile.php?id=100007729877591

Foto: facebook.com/profile.php?id=100007729877591