Interesanti: par šamani var kļūt ikviens no mums!

Komentāri

Ja nezinātājs satiktu viņu uz ielas, visticamāk, saprastu, ka viņš nav vietējais, bet to, ka viņš ir Sibīrijas šamanis, grūti būtu pamanīt. “Es, piemēram, nerādu, ka esmu šamanis, ne ar drēbēm, ne rotājumiem,” raidījumam Bez Tabu stāsta Nikolajs Oržaks. Viņš akcentē, ka tie, kuri pārlieku izrādās un reklamē sevi, vēl esot sevis meklējumos.”

66 gadus vecais Oržaks līdz 40 gadu vecumam Sibīrijā dzīvojis parastā cilvēka dzīvi, līdz gluži nejauši, rotaļājoties ar savu dēlu, atklājis savu patieso vērtību – balsi. Viņš uzskata, ka tieši balss ir cilvēka veselības noslēpuma atslēga. “Klausoties skaņu, kas iziet caur mani, aizskarot sirdi, asinis sāk straujāk riņķot, sirds atveras, prāts kļūst skaidrs,” komentē šamanis. Trenējoties viņš tieši tāpat kā dziedātāji, taču reizēm šim kungam izdodas radīt skaistas un spēcīgas skaņas, kas viņam ļaujot kļūt par vienotu veselumu. “Tādos brīžos es jūtu, ka pasaule ar mani savienojas. Es jūtu, ka esmu pasaules plašums,” stāsta Oržaks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO

Nikolaju pasaulē pazīst kā rīkles dziedātāju – tā ir īpaša dziedāšanas maniere, kuru izmanto kā dziedināšanas dabas skaņu. Klausoties šamaņa balsī, šķiet, ka tā nezina robežu, un, ja tas izskatās “pa kaulam” šamanim, tad kāpēc to nemācīties arī parastam cilvēkam? “Pirmkārt, elpa un mūsu balss skaņas, balss vibrācija – tā vienmēr ir līdzesoša. Kad ir karsts vai mēs nobīstamies, mēs iebļaujamies, lai emocionāli līdzsvarotu savu sajūtu, tāpat arī mīļam cilvēkam sakām mīļā tonī, skaņā vārdus, nododot daudz ko no sevis. Bērnu mēs arī ieaijājam caur balsi – tā var tikai turpināt. Tā ir absolūta aptieciņa un sevis harmonizēšanas instruments,” raidījumam Bez Tabu stāsta balss improvizatore Dana Indāne.

Vairāk par šo tēmu skaties raidījuma Bez Tabu sižetā!

VIDEO

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl