Interesanti fakti par superogu dzērveni

Komentāri
Interesanti fakti par superogu dzērveni
Foto: Sunchild57 Photography, Flickr.com

Daudzu ārstniecisko īpašību dēļ dzērvenes mēdz dēvēt arī par dabīgajām antibiotikām. Dzērvenēs ir C, A, E, K un B6 vitamīns.

Ārstnieciskās īpašības

  • Uzticams sabiedrotais, cīnoties ar saaukstēšanos, drudzi, temperatūru un urīnceļu infekcijām, nieru traucējumiem un citur, kur ir nepieciešama šķidruma izvadīšana.
  • Pateicoties ogu sastāvā esošajiem antioksidantiem, flavonoīdiem un skābajam ogu sastāvam, dzērvenes atjauno ādas šūnas, uzlabo ādas krāsu un palielina tās dabīgās aizsardzības spējas.
  • Dzērveņu baktericīdās īpašības palīdz rūpēties par mutes dobuma higiēnu. Dzērveņu sastāvā ir vielas, kas noder zobu kariesa profilaksei, jo neļauj kariesa izraisītājiem piekļūt zobu emaljai un bremzē kaitīgo mikroorganismu attīstību.
  • Palīdz stiprināt sirdi un asinsvadu sistēmu, uzlabo asinsvadu funkcijas un samazina infarkta iespējamības risku.
  • Veicina gremošanas trakta ”labo” baktēriju attīstību, bet sliktās nomāc.
  • Dzērvenes iesaka lietot arī jaunajām māmiņām pēcdzemdību periodā.

Mīti un realitāte

  • Kādas mēs, latvieši, esam pieraduši redzēt dzērvenes? Mazas, apaļas, sarkanas un skābas odziņas, kas atrodamas purvos. Un, kas notiek, kad mēs ieraugām lielu, smuku dzērveni, kura nav tik skāba kā mums ierastā? Izskan aptuveni šāds viedoklis: ak, tās jau ir tās neīstās, mākslīgi radītās dzērvenes. Nekā vērtīga tajās nav! Šāds uzskats ir pilnīgi aplams.
  • Latvijas purvos atrodamās ogas pasaulē pazīst kā ”Purva dzērvenes”. Savukārt lielās dzērvenes nāk no ASV un tiek sauktas par ”lielogu dzērvenēm”. Lūk, nav labo vai slikto ogu. Ir vienkārši divas atšķirīgas dzērveņu sugas.
  • Latvija ir 5. vietā pasaulē pēc dzērveņu ražošanas kopapjoma un 4. vietā pasaulē pēc saražotā dzērveņu daudzuma uz vienu valsts iedzīvotāju.
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl