Ilze Jurkāne un Mārtiņš Sirmais noteikuši gardāko kūku cepējas Zemgalē

Komentāri
Ilze Jurkāne un Mārtiņš Sirmais noteikuši gardāko kūku cepējas Zemgalē
Foto: publicitātes

Pagājušajā nedēļas nogalē Bauskā norisinājās Rimi Latvia rīkotā konkursa Latvijas gardākā kūka pirmais reģionālais pusfināls, kurā desmit saimnieču konkurencē ēst gatavošanas eksperti noskaidroja divas labākās kūku cepējas Zemgalē.

Pusfinālā ar meistarību un gatavošanas prasmēm izcēlās Ilze Kupča no Baldones ar paaudžu paaudzēs lolotas receptes kūku Vecmāmiņas mantojums un Līga Bandeniece-Silgaile no Jelgavas ar savu kāzu svinību kūku 14/14. Tālāk abas prasmīgās saimnieces aiztāvēs sava reģiona godu un konkursa finālā Rīgā pretendēs uz Latvijas gardākās kūkas cepējas titulu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Abas labāko recepšu autores balvā ieguva ne tikai ceļazīmi uz konkursa Latvijas gardākā kūka finālu Rīgā 15. augustā, bet arī virtuves kombainu, kas lieti noderēs dažādu kulinārijas brīnumu gatavošanai turpmāk. Baldonietes Ilzes Kupčas gatavotā tradicionālā vārītā krēma kūka Vecmāmiņas mantojums, kuras recepte rūpīgi glabāta un nodota no paaudzes paaudzē, pārsteidza žūriju ar izcilu garšu harmoniju. Savukārt Līgas Bandenieces-Silgailes kūka 14/14, kuru tās autore pirmo reizi gatavojusi savām kāzām, žūrijas atzinību ieguva ne vien patīkamās konsistences un garšu nianšu dēļ, bet arī īpaši oriģinālā noformējuma dēļ – kūku klāja balta mastika un viegli rīsa papīra tauriņi. Īpašu konkursa žūrijas veicināšanas balvu saņēma prasmīgā un 14 gadus jaunā Betija Kalēja no Tukuma, kura kūkas cep kopš deviņu gadu vecuma un konkursā piedalījās ar kūku Betijas kūka.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

”Joprojām nespēju noticēt, ka tiku izraudzīta par vienu no finālistēm. Esmu pilnībā pārliecināta, ka mana izvēle cept savu kāzu torti 14&14 bija pareiza. Pazīstamā garšu eksperte Ilze Jurkāne šo torti nodēvēja par princešu kūku, tātad milzīgo darbu, ko esmu ieguldījusi receptes tapšanā, novērtē arī citi. Visām konkursa Latvijas gardākā kūka dalībniecēm novēlu no sirds izbaudīt procesu, jo svarīgākais ir tas, ka darām to, kas mums patīk, iepriecinot arī apkārtējos,” pēc konkursa Latvijas gardākā kūka Zemgales pusfināla emocijās dalās Līga Bandeniece-Silgaile.

Zemgales desmit labākās kūkas Bauskā vērtēja ēdiena pazinēji– Liene Zemīte, Normunds Baranovskis, Signe Meirāne, Mārtiņš Sirmais, zināmā garšu eksperte Ilze Jurkāne, kā arī Bauskas pilsētas mērs Raitis Ābelnieks un Bauskas kantrī festivāla producents Uldis Ozoliņš. Ikvienas pusfināla dalībnieces veikumu žūrija vērtēja, ņemot vērā tādus kritērijus kā kūkas garšas bagātība, oriģinalitāte, vizuālais noformējums un kūku cepēju meistarība.

”Biju patīkami pārsteigta par Zemgales saimnieču veikumu un kūku dažādību, kurā ikkatrs varētu atrast savai gaumei atbilstošu gardumu. Kūku meistares bija ļoti piestrādājušas gan pie kūku vizuālā noformējuma, gan oriģinālām garšu niansēm. Pat augstā gaisa temperatūra netraucēja saimniecēm demonstrēt perfektu sniegumu un pagatavot brīnumgardus šedevrus, vēlreiz apliecinot Latvijas saimnieču meistarību un nostiprinot manu pārliecību, ka latviešiem ir ko parādīt pasaulei. Nav šaubu, ka šīs kūkas, kas gatavotas ar izdomu un mīlestību, ar lepnumu var celt galdā ne vien ģimenes kopā sanākšanas reizēs, bet arī vest un rādīt ārpus Latvijas. Esmu pārliecināta, ka arī nākamajā konkursa Latvijas gardākā kūka pusfinālā Liepājā šo sestdien žūrijai būs iespēja baudīt fantastiskas kūkas,” komentē pazīstamā garšu eksperte Ilze Jurkāne.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

 

Konkursam Latvijas gardākā kūka kopumā tika pieteiktas 154 kūkas no pieciem Latvijas kultūrvēsturiskajiem reģioniem – Rīgas Kurzemes, Zemgales, Latgales un Vidzemes Visčaklākās saimnieces un pieteikumu iesniedzējas bijušas kūku meistares no Rīgas un Vidzemes, konkursam piesakot 101 pašgatavotu kūku.

FOTO

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl