Ilze Jurkāne atrod Cūkmenam sievu

Pievienot komentāru
Ilze Jurkāne atrod Cūkmenam sievu
Publicitātes foto

Latvijas garšu stāstniece Ilze Jurkāne atstājusi bez valodas mūždien skaļo un bravūrīgo mežu aizstāvi Cūkmenu. Jelgavā atklājot Cūkmena kokmīļu darbnīcas Vislatvijas tūri, Ilze radīja versiju par populārā mežu drauga sapņu dāmu.

“Cūkmens daudz strādā un rūpējas par Latvijas mežiem. Ir acīmredzams, ka atbildīgais darbs prasa daudz enerģijas, tādēļ čaklajam vīram ir vajadzīgs palīgs. Īsts draugs, uz kuru var vienmēr paļauties un kopā rūpēties par mežiem. Grūti iedomāties uzticamāku atbalstītāju par gādīgu dāmu, kurai es devu vārdu Cūkmenietiņa,” pasniedzot samulsušajam Cūkmenam zīmējumu, teica Jurkāne.

Foto

Tūres laikā populārais mežu draugs viesosies kopumā piecās pilsētās, kur mazie un lielie kokmīļi varēs iepazīt koku un tā labās īpašības dažādās aktivitātēs. Cūkmena kokmīļu darbnīcā varēs veidot koka rotaļlietas, noskatīties animācijas īsfilmu Koks – veselīgs materiāls un izmēģināt citas aktivitātes. Bērnus līdz 10 gadu vecumam aicinās piedalīties zīmējumu konkursā Uzzīmē koka Cūkmenu. Viens no darbiem jau pavasarī pārtaps īstā Cūkmena koka skulptūrā, kas tiks izstādīta Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē.

Koka tūres laikā Cūkmens viesosies vēl četrās pilsētās – 30. jūlijā, Rēzeknē, 13. augustā Valmierā, 20. augustā Liepājā, un savu lielo vasaras ceļojumu noslēgs 26. augustā Rīgā, Lucavsalas atpūtas parkā.