Pievienot komentāru

Šoreiz raidījumā “Manas mājas ar IKEA” viesojamies vienistabas dzīvoklītī Bolderājā. Daidze un Maksims šeit mīt jau deviņus gadus, un jau astoņus gadus viņu ģimenē ir arī dēls Juris. Savukārt IKEA interjera dizainere Olga piedalās raidījumā “Manas mājas ar IKEA” pirmo reizi.

Un jau pašā pirmajā reizē viņai ticis ne tuvu ne vienkāršs uzdevums – panākt, lai viena istaba pildītu vairāku telpu funkcijas! Pēc Olgas domām, pats svarīgākais interjerā ir atjautīga mantu organizēšana.

Viegla mantu glabāšana

Dizainere ir vienisprātis – ģimenē noteikti ir nepieciešams ietilpīgs skapis. To var izmantot gan apģērbam, gan citām mantām, un tas ir lielisks palīgs kārtības uzturēšanā. Vienīgā nelaime – ietilpīgas mēbeles nereti rada masīvu iespaidu, tāpēc ir pārdomāti jākombinē dažādas durvis un priekšas, lai veidotos viegluma ilūzija, un lielā virsma – skapja priekša – neizskatītos pārāk monotona. Tāpēc interjera dizainere Olga ir izvēlējusies spoguļdurvis, kas atstaro gaismu un piešķir dziļumu, vizuāli padarot telpu plašāku. Vaļējie plaukti blakus skapim rada nepiespiestu noskaņu un padara kombināciju interesantāku.

Skapju kombinācijas novietošana gandrīz pie griestiem ir atjautīgs veids kā izmantot sienas mantu glabāšanai, lai atbrīvotos vairāk vietas uz grīdas. Izvēloties skapjus ar gaišām durvīm, neradīsies smagnējs iespaids, turklāt tādā interjerā kā šis, tie arī eleganti sasaucas ar tās pašas krāsas elementiem zemākajos telpas līmeņos.

Vieta darbam, vieta atpūtai

Vienistabas dzīvoklī, kur mīt vesela ģimene, dīvāns ir viena no svarīgākajām mēbelēm, tāpēc tas jāizvēlas rūpīgi. Izvelkams dīvāns ir ļoti funkcionāls, un to var lietot dažādi. Papildini ar kafijas galdiņu un sagaidi viesus, pabīdi galdiņu malā un iegūsti vairāk vietas uz grīdas, kur likt puzles vai spēlēt galda spēles. Izvelc dīvānu un baudi spirdzinošu naktsmieru.

Interjera dizainere Olga uzsver daudzfunkcionalitātes lielo nozīmi. Nelielās telpās var izmantot, piemēram, augsto gultu, zem kuras var ierīkot vietu mācībām vai darbam. Bērniem augot, ir svarīgi iekārtot kaut vai nelielu stūrīti, kas pieder tikai bērnam, un augstās gultas tam ir ļoti noderīgas, jo rada vietu, kas no lejas nemaz nav redzama. Šai istabā augstās gultas konstrukcijā integrēts arī skapis, iezīmējot to kā Jura teritoriju.

Zem augstās gultas, kas reizē ir arī skapis un vieta mācībām, Jurim ir izveidots pašam savs stūrītis, kur mācīties un pabūt vienatnē. Gudri izmantojot vietu pie sienas ar perforētu dēļu kombinācijām, ir gādāts par pietiekami plašām iespējām sakārtot visas mantas. Ietilpīgajos plauktos un atvilktnēs var ērti salikt grāmatas un skolas piederumus. Pretējā telpas pusē iekārtota darba vieta vecākiem pieskaņotā tonī. Kompakts rakstāmgalds un atvilktņu skapis uz ritenīšiem nodrošina nepieciešamāko darbam no mājām.

Par projektu

Pašmāju iecienītākā mājokļa pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektā sezona ir klāt! Vai tā būtu gaužām maza virtuve, neparasta plānojuma viesistaba vai pavisam īpaša guļamistaba – IKEA dizaineri atradīs risinājumu jebkuram izaicinājumam. Katru nedēļu IKEA dizaineri dosies uz kādu no mājokļiem Latvijā, lai tur īstenotu to īpašnieku ilgi gaidītās pārvērtības. Skaties raidījumu katru trešdienas vakaru plkst. 21:45 televīzijas kanālā TV3! Visas raidījuma epizodes vari skatīties arī portālā TV3Play!