”Viedās miega peles” jeb aplikācijas labākam miegam – jā vai nē? Piedāvā "Napsie"!

0 Komentāru
”Viedās miega peles” jeb aplikācijas labākam miegam  – jā vai nē?
depositphoto.com

Pasaulē ir sācies dažādu aplikāciju, kas sola uzlabot miega kvalitāti, uzvaras gājiens – plaši un pat bezmaksas ir pieejamas gan pirmsmiega meditāciju sesijas un iemidzinoši trokšņi, gan miega fāžu analīze, pat hipnoze. Tās tiek lejupielādētas arvien biežāk un biežāk, un likumsakarīgi, ka tā – arvien vairāk cilvēku sūdzas par miega traucējumiem. Bet vai tās patiešām darbojas?

Aplikācijas, kas sola apslāpēt traucējošus trokšņus

Ja gulēt traucē apkārtesošie trokšņi – kaimiņu suns, ballīte blakus mājā, pilsētas skaņas – , talkā nāk aplikācijas, kas sola šos trokšņus bloķēt, tā vietā piedāvājot tā saucamo ”balto troksni” – monotonas, ieaijājošas skaņas kā okeāna, vēja šņākoņa, pat ritmiska vilciena sastāva klaudzoņa. Par to, vai tās tiešām darbojas, gan nav neapgāžamu pierādījumu, tomēr tās noteikti var izmēģināt – ja šķiet, ka palīdz (un netraucē gulēt) – tās var lietot, arī pierādījumu par to negatīvu ietekmi nav.

Aplikācijas, kas balstītas uz meditāciju

Iemigšanai bieži traucē joņojošs prāts, kurā maļas domas par šodienas nepadarītajiem, rītdienas darāmajiem darbiem, neatrisinātas problēmas un nākotnes plāni. Palīdzēt var prāta nomierināšana, un arī te aplikāciju izstrādātājiem ir, ko piedāvāt  – garīga atslodze pirms miega vai pat hipnoze turpat telefonā. Visbiežāk aplikācija piedāvā klausīties nomierinošā balsī, kas liegas mūzikas pavadībā vedina iedomāties dažādus relaksējošus scenārijus, vai dod zemapziņai komandu nodoties pilnīgam mieram. Lai arī pētījumi patiešām pierāda, ka meditācija un hipnoze var palīdzēt miega traucējumu gadījumā, par to, vai tas darbojas arī aplikācijas formātā, pierādījumi ir gaužām skopi un visbiežāk nav veikti pietiekami ilgā laikā un dabīgos apstākļos, lai varētu ko noteikti secināt.

Gudrie modinātāji un aplikācijas, kas uzrauga miega kvalitāti

Ne mazāk populāras ir aplikācijas, kas reģistrē miega fāzes un vērtē tā kvalitāti – tās izmanto telefonu, lai piefiksētu jūsu kustības guļot (dažas reģistrē arī krākšanu) un tādā veidā analizētu miegu.  Gudrais modinātājs turklāt piedāvā modināt nevis konkrētā laikā, bet brīdī, kad miegs ir seklāks, tādējādi solot vieglāku pamošanos. Lai arī šādas aplikācijas lietošana var dot impulsu pārdomāt savus ieradumus pirms miega un izvērtēt gulēšanai atlicināto laiku vispār, tā tomēr nav un nevar būt akurāts un precīzs avots, pēc kā spriest par miega kvalitāti un miega traucējumu gadījumā labāk būtu vērsties pie speciālista.

Pārbaudītas metodes

Viedtālruņu piedāvātās iespējas ir patiešām plašas un tās kaut vai izmēģināt jau ir pietiekami interesanti. Taču jāatceras,  ka visas augstākminētās programmas ir ierindojamas izklaides un dzīvestila aplikāciju kategorijā –  tās nav medicīniski apstiprināts līdzeklis miega uzlabošanai. Turklāt tās pieprasa arī guļot nešķirties no viedtālruņa, kas ir pretrunā veselīgam miegam  – blakus dusošais telefons tā vien aicina pirms došanās pie miera vēl ko palasīt vai paskatīties, un nevar izslēgt, ka ar šādu gultasbiedru miegu naktī patraucēs kāda bezjēdzīga notifikācija vai ziņa no cita bezmiega nomocītā.

Miega kvalitāti vislabāk uzlabot ar pārbaudītām metodēm  – mierīga un sakārtota vide, kā arī veselīgs un aktīvs dzīvesveids jau ir liels solis pretim kvalitatīvākam miegam. Liela nozīme ir arī guļvietai – labs un jūsu gulēšanas paradumiem piemērots matracis nodrošinās to, ka gulēšana sagādās baudu modīsieties patiešām atpūties.

Tomēr kā zināt, kādu matraci izvēlēties? Plašajā piedāvājumu klāstā var viegli apjukt. ”Napsie” piedāvā vienu matraci, kurā ir apvienotas visas svarīgākās matraču īpašības  – tas lieliski piemērojas jūsu ķermenim un nodrošina izcilu komfortu katru nakti, tas ir pietiekami stingrs, bet nav ciets, un tā gaisa caurlaidīgā struktūra nodrošina svaigu gulēšanas vidi un neļauj ķermenim pārkarst.

Pārliecinies pats!

”Napsie” matraci var izmēģināt 101 nakti. Ja pēc šīm maģiskajām naktīm tomēr nebūsi apmierināts ar matraci, samaksātā nauda tiks atmaksāta pilnā apmērā!

Ar ”Napsie” piedāvājumu iepazīsties šeit!

Ietaupi 50 eiro matrača iegādei! Izmanto atlaides kupona kodu ”mainimatraci” un saņem 50 eiro atlaidi jebkura matrača iegādei mājas lapā Napsie.lv. Kods jāievada brīdī, kad veiciet pirkumu. Atlaide paredzēta tikai matrača iegādei.

0 Komentāru