1 komentārs

Raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” trešās sezonas ceturtajā sērijā piedalās ģimene Ķekavā, kurai nepieciešama palīdzība, iekārtojot vienu no svarīgākajām telpām mājoklī – virtuvi. Nelielo telpas izmēru dēļ līdz šim ģimenei nebija ideju, kā tajā izvietot visu nepieciešamo, lai virtuve būtu praktiska un ērta.

Virtuvi pārvērtībām raidījumam ”Manas mājas ar IKEA” pieteica Emīls, kurš mājoklī dzīvo kopā ar draudzeni Anetu, dēliņu Miķeli un ģimenes četrkājaino mīluli, sunīti Greisu.

Pilnvērtīga virtuve vienistabas mājoklī virs garāžas

”Šobrīd virtuve tiek izmantota gan ēst gatavošanai, gan ēšanai. Esošais izkārtojums šķiet nepraktisks, jo trūkst vietas tādām virtuves iekārtām kā, piemēram, cepeškrāsns, tvaika nosūcējs,” pieteikumā pārvērtībām norāda Emīls.

Ieskicējot ģimenes nepieciešamības, viņš saka tā: ”Vēlamais rezultāts ir praktiski izvietota virtuves iekārta, kuru būtu ērti izmantot ikdienā. Mazās telpas dēļ pašu spēkiem tas šķiet neiespējami!”

Emīls ir automehāniķis, un ģimene dzīvo nelielā studio tipa dzīvoklītī virs garāžas. ”Aptuveni pirms sešiem gadiem mājoklis kļuva pieejams, un, tā kā tas pieder Anetas vecākiem, izmantojām izdevību un uzsākām tur savu kopdzīvi,” tā viņš.

Virtuvei jābūt klasiskai, ar nelielu modernisma devu

”Jauno telpu vēlamies gaišu, dabisku un tādu, lai tā saskan ar pārējo mājokli,” vēlamo rezultātu ieskicē tētis Emīls.

Viņš skaidro, ka ģimenei galvenokārt patīk klasiskas lietas, tāpēc arī vēlme, lai arī virtuve pamatā tiktu veidota klasiskā stilā, bet tomēr arī ar kādu modernisma piesitienu.

Jautāts, vai ir kas tāds, ko ģimene noteikti nevēlētos redzēt jaunajā virtuves iekārtojumā, Emīls norāda, ka vienīgais kategoriskais ”nē” ir košas krāsas. ”Mūsu sirdīm tuvāks ir viss dabiskais un neitrālais. Svarīgi, lai virtuve saskan ar pārējo mājokli, jo tas ir studio tipa,” tā viņš.

IKEA izaicinājums – ietilpināt virtuvi 4,5 kvadrātmetros

IKEA interjera dizainere Agita, kura apņēmusies veikt pārvērtības virtuvē, par lielāko sarežģījumu min telpas nelielos izmērus. Viņas uzdevums ir izplānot efektīvāko virtuves plānojumu, ņemot vēra telpas mazo platību 4,5 m2. Turklāt uzdevumu vēl vairāk sarežģī tas, ka atvērtā tipa plānojuma virtuves zonā daļu sienas aizņem logs. Tas nozīmē, ka ir tikai divas sienas, pie kurām var piestiprināt sienas skapīšus vai plauktus, lai būtu ērti, funkcionāli, bet nebūtu šauri un saspiesti.

Saredzot iespējas, IKEA dizainere norāda, ka nav izmantots viss virtuves sienu potenciāls.

Ieskicējot savus plānus attiecībā uz plānoto virtuves iekārtojumu, Agita saka, ka risinājums būs tradicionāla virtuve funkcionālā plānojumā. ”Kompakts risinājums un konkrēts virtuves zonējums,” tā viņa.

Runājot par sienu krāsas izvēli, Agita saka: ”Monohroms krāsu salikums. Vadošais tonis ir izvēlēts aktuāli baltais, kas ir universāls risinājums virtuvei. Tradicionāli baltā krāsa telpā ienes plašuma sajūtu, kā arī piešķir telpai patīkamu tīru koptēlu.”

Visbiežāk virtuvē darbojas mamma Aneta. Tiesa, arī Emīlam šad tad ir iedvesma gatavošanai, un šajās reizēs ģimenei top gardas kotletes vai karbonādes.

Ģimenes mīļākais ēdiens ir jaunie kartupeļi ar gaileņu mērci, taču netiek izslēgta iespēja, ka šo vietu varētu ieņemt arī kas cits gadījumā, ja mājoklī uzrastos cepeškrāsns.

Kā IKEA dizainere tiks galā ar uzdevumu mazā telpā ierīkot pilnvērtīgu virtuvi jaunai ģimenei, skaties raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” trešās sezonas ceturtajā sērijā trešdien, 14. oktobrī, plkst. 21.40 televīzijas kanālā TV3!

Par projektu

Pašmāju iecienītākā mājokļa pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektā sezona ir klāt! Vai tā būtu gaužām maza virtuve, neparasta plānojuma viesistaba vai pavisam īpaša guļamistaba – IKEA dizaineri atradīs risinājumu jebkuram izaicinājumam. Katru nedēļu IKEA dizaineri dosies uz kādu no mājokļiem Latvijā, lai tur īstenotu to īpašnieku ilgi gaidītās pārvērtības. Skaties raidījumu katru trešdienas vakaru plkst. 21:45 televīzijas kanālā TV3! Visas raidījuma epizodes vari skatīties arī portālā TV3Play!