Pievienot komentāru

Kā nelielu telpu mājoklī pārvērst par šuvējas darbistabu tā, lai vajadzības gadījumā tajā varētu arī izmitināt ciemiņus? Raidījumā ”Manas mājas ar IKEA” šo šķietami neiespējamo misiju apņēmusies veikt IKEA interjera dizainere Inga Dejus.

Katru otrdienu kanālā TV3 un portālā Skaties.lv vari sekot līdzi IKEA dizaineru izaicinājumiem raidījumā ”Manas mājas ar IKEA”, kurā telpu pārvērtības piedzīvo mūsu pašu līdzcilvēki tepat Latvijā.

Raidījuma jaunās sezonas otrās sērijas galvenie varoņi ir Santa, viņas vīrs Oskars, dēls Mārtiņš un kaķene Pūka. Azartiskā un aktīvā ģimene pašu spēkiem celtajā mājā dzīvo jau desmit gadus. Ģimene daudz ceļo un dodas braucienos ar motocikliem. Mārtiņš nodarbojas ar karatē, bet Santa dejo deju kolektīvā ”Zīle” un nodarbojas ar rokdarbiem, tostarp ir prasmīga šuvēja.

Telpa ar ”pagaidām noliksim te” ieradumu

Pārvērtībām pieteiktā telpa laika gaitā ir piedzīvojusi daudz. Proti, sākotnēji tā ir bijusi guļamistaba, tad kļuvusi par saimniecības telpu, kurā atradies ģimenes drēbju skapis un tikusi gludināta un žāvēta veļa. Vēlāk tajā parādījies dīvāns, lai istabā varētu izguldīt viesus.

”Pirms pāris gadiem pievērsos šūšanas hobijam un istaba pamazām kļuva arī par darbistabu. Dažas mēbeles, kuras vairāk īsti nebija nepieciešamas, istabā bija nokļuvušas ar vārdiem ”pagaidām noliksim te”, un tā arī te palikušas,” atceras Santa.

Kopš telpa kļuvusi par Santas istabu viņas kaislībām – rokdarbiem, viņa vēlas, lai tā tiktu iekārtota atbilstoši lietojumam un būtu viņas ”mazā oāze”.

Santai patīk pilnīgi visas krāsas, līdz ar ko nav īpašu prasību attiecībā uz kādu konkrētu toni, kādam telpā būtu jābūt dominējošam. Grīdai gan jābūt praktiskai un piemērotai šuvējas darbam. ”Vēlos, lai tiktu nomainīts grīdas segums, jo istabā ir saglabājies pūkains paklājs, kurā dažkārt iekrīt adatas un tur pazūd, riskējot iedurties pēdās,” akcentē Santa. Mājas saimniece arī izsaka vēlmi par galdu ar maināmu virsmas augstumu, kas atvieglotu piegriešanu, ko šobrīd veic uz grīdas.

Ambiciozs plāns – telpa darbam un viesu ērtībām

Pārvērtības mājoklī veiks IKEA interjera dizainere Inga Dejus. Viņas uzdevums ir izaicinājumu pilns, jo telpa ir maza un vairāk piemērota gulēšanai, nevis tādu darbu veikšanai kā šūšana. Turklāt telpai jābūt praktiskai, lai Santa varētu tajā gan strādāt, gan izguldīt viesus brīžos, kad tas nepieciešams.

Inga, veidojot interjeru, plāno likt uzsvaru tieši uz funkcionalitāti. ”Turklāt ir svarīgi, lai telpa iekļautos pārējā mājoklī, nebūtu kontrasts. Grīdas seguma, lamināta, tonim jāatbilst jau esošajam. Sienu krāsojumam savukārt jābūt saskanīgam ar pārējām mājas sienām,” skaidro dizainere.

Iekārtojot neliela izmēra telpu, IKEA dizainere Inga iesaka nebaidīties izkārtot mēbeles istabas vidū, tādējādi saglabājot brīvu vietu kustībām un piekļuvei citiem elementiem, piemēram, skapim un plauktiem.

To, kā Ingai būs izdevies iekārtot rokdarbnieces Santas darbistabu un kādu risinājumu viņa būs izvēlējusies mantu organizēšanai un viesu izmitināšanai, skaties mājokļa pārvērtību raidījumā ”Manas mājas ar IKEA” jau 17. martā televīzijas kanālā TV3.

Raidījuma pavasara sezona ir veltīta kārtības ieviešanai mājoklī, un IKEA interjera dizaineri ne tikai pārveidos telpu iekārtojumu, bet arī dalīsies praktiskos ieteikumos, kā risināt daudzos mājokļos aktuālas iekārtojuma problēmas. Iedvesmojies pārvērtībām arī savās mājās, – no 10. marta līdz pat aprīļa beigām skaties raidījumu ”Manas mājas ar IKEA” televīzijas kanālā TV3 katru otrdienas vakaru plkst. 21.40!

Par projektu

Pašmāju iecienītākā mājokļa pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektā sezona ir klāt! Vai tā būtu gaužām maza virtuve, neparasta plānojuma viesistaba vai pavisam īpaša guļamistaba – IKEA dizaineri atradīs risinājumu jebkuram izaicinājumam. Katru nedēļu IKEA dizaineri dosies uz kādu no mājokļiem Latvijā, lai tur īstenotu to īpašnieku ilgi gaidītās pārvērtības. Skaties raidījumu katru trešdienas vakaru plkst. 21:45 televīzijas kanālā TV3! Visas raidījuma epizodes vari skatīties arī portālā TV3Play!