Pievienot komentāru

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu patīkamas pārmaiņas piedzīvoja Limbažu novada speciālā pamatskola. Skolā, kur mācās bērni ar īpašām vajadzībām, ir uzlabota vide bērnu labsajūtai. Ar profesionālas interjera dizaineres palīdzību atpūtas telpa padarīta mājīgāka – tagad bērni vairāk laika pavada kopā, un tas palīdz gan uzlabot viņu sociālās prasmes, gan atpūsties.

Viņa piebilst: ”Katru gadu es redzu, kā sabiedrība mainās – arvien vairāk cilvēku novērtē speciālās izglītības nozīmi bērnu dzīvē. Mēs strādājam no visas sirds, lai atspēkotu ar speciālajām skolām saistītos stereotipus. Daži vecāki baidās no sabiedrības nosodījuma. Lai lauztu pastāvošos mītus, vienmēr aicinām pie mums ciemos, un esam gandarīti, redzot mūsu ciemiņu acīs pozitīvu pārsteigumu.”

Vairāk nekā tikai skola: jauns sākums labākam noskaņojumam

”Darbadienās bērni dzīvo mūsu skolā, tāpēc vide ir ļoti svarīga. Viņiem tiek nodrošināts viss attīstībai nepieciešamais: individuāls mācību process un kvalificētu speciālistu atbalsts – logopēds, fizioterapeiti, mākslas terapeits un citi speciālisti, turklāt ir iespēja apmeklēt arī peldbaseinu. Neskatoties uz ierobežotiem finanšu līdzekļiem, izremontējām telpas, cik vien labi varējām, taču bērnu atpūtas telpa nebija mājīga, tāpēc bērni vairāk laika pavadīja savās istabās, nevis kopā – atpūtas telpā. Interjera pārvērtības ļāva jauno mācību gadu sākt, verot jaunas, gaumīgas atpūtas istabas durvis. Domājam, ka bērni šajā telpā jutīsies patiešām labi,” papildina skolas pārstāve.

Dizaineres ieteikumi atpūtas telpas interjeram

IKEA interjera dizainere Ieva Buka pieņēma izaicinājumu no jauna iedzīvināt telpu, kurā labi justos gan bērni, gan pieaugušie, pavadot laiku atsevišķi un kopā, lasot grāmatas vai spēlējot spēles. Viņa atklāj, ka telpas daudzfunkcionalitāte ir viena no galvenajām 2020. gada interjera tendencēm. Daudzi dzīvo nelielos dzīvokļos, un tur daudzfunkcionāls iekārtojums ir svarīgs, lai mazinātu nekārtības iespaidu telpā un lai izbrīvētu pēc iespējas vairāk vietas. Veidojot zonējumu, var panākt, ka viena telpa nodrošina vairākas funkcijas. Skolas atpūtas telpā ērto kino stūrīti ar dīvānu un atpūtas krēsliem vizuāli nodala krāsains paklājs. Atpūtas zonā izmantoti pufi un ierīkots radošais stūrītis, kur izvietot attēlus, informāciju vai kur pierakstīt novēlējumu draugiem. Izglītojošs un vienlaikus praktisks risinājums ir atkritumu šķirošanas stacija un virs tās ierīkotā vieta telpaugiem. Intīmāku un mājīgāku atmosfēru var panākt ar tekstilizstrādājumiem – tā var viegli atsvaidzināt interjeru, turklāt tas neprasa lielus ieguldījumus.

Drosmīgas krāsas dzīvespriecīgai atmosfērai

Iekārtojot bērniem vai jauniešiem paredzētu telpu, var atļauties drosmīgākus un pozitīvi atšķirīgus risinājumus. Kurš teicis, ka griestiem vienmēr jābūt baltiem? Ja telpa ir pietiekami gaiša, arī griesti var kļūt par krāsainu, stilīgu akcentu un vizuāli izcelt telpas zonējumu.

Dažādi risinājumi mantu glabāšanai ir pašsaprotama lieta katrās mājās un gandrīz ikvienā telpā, un tos var dažādi izmantot. Droši vari eksponēt savas mīļākās lietas, saliekot tās vaļējos plauktos, kas var būt kā akcents vai neitrāls fons. Pārējās lietas var paslēpt skapīšos aiz durvīm vai viegli izvelkamās kastēs.

Par projektu

Pašmāju iecienītākā mājokļa pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektā sezona ir klāt! Vai tā būtu gaužām maza virtuve, neparasta plānojuma viesistaba vai pavisam īpaša guļamistaba – IKEA dizaineri atradīs risinājumu jebkuram izaicinājumam. Katru nedēļu IKEA dizaineri dosies uz kādu no mājokļiem Latvijā, lai tur īstenotu to īpašnieku ilgi gaidītās pārvērtības. Skaties raidījumu katru trešdienas vakaru plkst. 21:45 televīzijas kanālā TV3! Visas raidījuma epizodes vari skatīties arī portālā TV3Play!