Pievienot komentāru

Raidījuma “Manas mājas ar IKEA” 3. sezonas 3. sērijā viesojāmies pie ģimenes, kurai nesen pievienojies mazais saulstariņš Alīna, un nu viņi ir četratā. Lēmums par vēl viena bērna ienākšanu ģimenē pieņemts jau sen, taču adopcijas iespēja parādījusies pēkšņi, tāpēc istaba jaunajai iemītniecei bija jāsagatavo pāris dienu laikā.

Koši, bet ne raibi

Jaunajā iekārtojumā izvēlētas dažādas krāsas, bet, lai viss kopā neizskatītos pārāk raibi, pieņemts lēmums par vienu vienojošo toni – tirkīzzilo. Zem gultas iekārtota vieta atpūtai, un tajā ir padomāts pat par apgaismojumu. Tā kā bērnu uztvere ir izteikti vizuāla, grāmatām paredzēti plauktiņi, kuros tās var eksponēt, rosinot fantāziju un vēlēšanos lasīt. Ja grāmatu vāki ir redzami, tās raisa daudz vairāk intereses.

Pašai sava māja

Maziem bērniem parasti patīk, ja istabā ir kāds stūrītis, kur norobežoties un pabūt vienatnē, paslēpties vai parotaļāties ar draugiem. Ja izvēlēta augstā gulta, šādu vietu var pavisam viegli iekārtot “pirmajā stāvā”. Alīnas istabā zem gultas rāmja piestiprināta aizkaru sliede, un risinājums papildināts ar košiem aizkariem no tāda paša auduma kā pie loga. Tā kā zem gultas ir arī lampa, tur var arī netraucēti palasīt kādu pasaku grāmatu.

Mantu glabāšana mazā telpā

Ja telpa ir salīdzinoši neliela, par mantu glabāšanu jādomā īpaši rūpīgi, lai nerastos pārblīvētības iespaids. Alīnas istaba ir garenas formas, un pie vienas no īsākajām sienām jau iepriekš bija iekārtots skapis. Šī vieta tam ir optimāla, jo vizuāli skapja fasāde līdzinās sienai, tāpēc nerodas masīvs iespaids. Durvis ar spoguli dod iespēju apskatīt sevi visā augumā, turklāt, tā kā tās atrodas pretī logam, tās atstaro gaismu un padara telpu gaišāku.
Bērnu mantām ir ļoti piemērotas košas plastmasas kastes, ko bērns var viegli paņemt un nolikt atkal vietā. Ļoti noderīgs bērnistabā ir arī pakāpšanās soliņš – tas ir stabils un izturīgs, un to bērns var ērti ņemt talkā, kad jāaizsniedz kaut kas, kas nolikts augstāk.

Vieta mācībām un radošiem darbiņiem

Arī bērnudārznieka vecuma bērnam noder savs rakstāmgalds – pie tā var zīmēt un līmēt, veidot un izkrāsot, un darīt vēl daudz ko citu! Ļoti praktisks ir galds ar regulējamu augstumu, jo tas aug līdz ar bērnu un būs ērts vairākus gadus. Sienu pie rakstāmgalda var izmantot mantām, piemēram, ar praktisku perforēto dēli, ko papildina ar aksesuāriem sīkumu glabāšanai.

Krāsu prieks bērnistabā

Bērnistabā krāsām ir vairākas funkcijas. Tās ienes telpā dzīvesprieku un reizē var palīdzēt bērnam vieglāk atcerēties, kur liekama katra lieta. Alīnas istabā interjera dizainere Elīna papildinājusi kastes ar uzrakstiem. Šādi var veicināt bērnu zinātkāri un burtu apgūšanas prasmi.

Par projektu

Pašmāju iecienītākā mājokļa pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektā sezona ir klāt! Vai tā būtu gaužām maza virtuve, neparasta plānojuma viesistaba vai pavisam īpaša guļamistaba – IKEA dizaineri atradīs risinājumu jebkuram izaicinājumam. Katru nedēļu IKEA dizaineri dosies uz kādu no mājokļiem Latvijā, lai tur īstenotu to īpašnieku ilgi gaidītās pārvērtības. Skaties raidījumu katru trešdienas vakaru plkst. 21:45 televīzijas kanālā TV3! Visas raidījuma epizodes vari skatīties arī portālā TV3Play!