Piecas valstis, piecas ballītes un tām atbilstoši pieci kokteiļi

0 Komentāru

Katras izdevušās ballītes veiksmes formula ir laba kompānija un patīkama atmosfēra. Tuvojoties ziemai, svinības ir jāorganizē iekštelpās. Lūk, ieteikumi trīs neaizmirstamiem mājas pasākumiem.

Eksotiskā Jamaika

Dekorācijas

Lai noformētu ballītes telpu Jamaikas noskaņās, pieturies pie četrām krāsām – zaļās, dzeltenās, sarkanās un melnās.

Izveido mazus karodziņus, kurus vari pielikt pie durvīm un sienas. Lai tos izgatavotu, Tev būs nepieciešams papīrs vai audums dzeltenā, zaļā un sarkanā krāsā, aukliņa un līme.

pinterest

Uzkodas

Lai Jamaikas ballīte būtu pilnīga, nepieciešams atbilstoši noformēt arī uzkodu galdu. Pieturies pie iepriekš minētajām krāsām, veidojot ēdienu plates. Šī būs īstā reize, lai liktu galdā ananasus un grilētas kukurūzas nūjiņas. Ananasu izgreb tā, lai to vēlāk varētu izmantot kā vāzi ziediem.

Pasniedz viesiem augļu salātus un dažādas uzkodas, kuras noformē ar maziem Jamaikas karodziņiem. Vienkārša recepte uzkodām būtu pildītās olas, tās vari piepildīt ar garnelēm, krabju gaļu, šķiņķi vai kūpinātu lasi. Kad esi sagatavojis tās, uzliec dekorējumu – krāsainas paprikas šķēlītes, atbilstoši ballītes tematikai.

pinterest

Mūzika

Vēl viens svarīgs nosacījums lieliskai ballītei ir muzikālais noformējums. Protams, atskaņojot kādu no Boba Mārlija platēm, tu noteikti nenošausi greizi, tomēr tam ir arī alternatīvas. Lūk, mūsu piedāvātais mūzikas saraksts Jamaikas noskaņai Tavā mājoklī.

Vakara dzēriens – ”Jamaican breeze”

Jamaikas noskaņas radīšanai noteikti nepieciešams rums. Iesakām pamēģināt ”Jamaikas brīzi”. Tev būs nepieciešams:

Rūtainā Skotija

Dekorācijas

Šīs ballītes atslēgas vārds būs rūtis. Lielākas, mazākas, biezākas vai šaurākas, bet rūtis. Izdekorējot telpu, apspēlē skotu tautastērpa tēmu, karoga krāsas.

Izmanto tās sveču un citu aksesuāru izvēlē, piemēram, atbilstošu krāsu balonu buķetei. Galda noformēšanai, lieliski noderēs rūtains galdauts vai pleds. Arī ēdienu, ko liksi galdā, noformē traukos ar rūtainu rakstu.

pinterest

Izklaide

Lai ballīti padarītu jautrāku, piesaki draugiem, ka būs kostīmu konkurss un tiem jāsapošas atbilstoši tēmai – Skotija. Padomā par asprātīgām balvām konkursa uzvarētājam.

Izmēģiniet dejas – jautrību garantēs skotu deju kustību sacensība. Jūs varat viegli atrast deju soļu pamācību internetā. Uzrīko deju sacensības un palūko, iespējams, tavu draugu vidū uzmirdz kāds apslēpts talants.

Uzkodas

Šoreiz tās var būt vienkārši tējas kūciņas rūtainā papīrā.

pinterest

Mūzika

Lai ballīte Skotijas noskaņās iegūtu pilnību, gādā lai fonā skan atbilstoša mūzika. Lūk, mūsu ieteiktais, Skotijas tēmai atbilstošs mūzikas saraksts.

Vakara dzēriens – kokteilis ”Apple Sky”

Greznā Krievija

Dekorācijas

Lai radītu Krievijas sajūtas, izdekorē telpu ar tās tradicionālajām lellītēm – matrjoškām. Galda dekorācijai noderēs savdabīgais, krievu sadzīvei raksturīgais virtuves dizaina elements – patvāris. Un, ja jau patvāris, tad kā labs papildinājums tam kalpos arī raibas tējas tasītes un baranku virtenes.

pinterest

Uzkodas

Šāda temata ballītē galdā liec gaumīgas miniatūras uzkodiņas. Piemēram, mazas pankūciņas ar ikriem vai kūpinātu lasi, kas dekorētas ar dillēm un lociņiem. Iederēsies arī mazās kanapē maizītes ar krievu virtuvei tradicionāliem elementiem. Saldajā viesiem pasniedz gaisīgās un gardās, miniatūrās Pavlovas kūciņas. Tās izkārto uz divstāvu tējas kūciņu trauka.

pinterest

Izklaide

Spēle ar lapiņām. Paņemiet nelielas līmlapiņas, izdaliet tās katram spēlētājam. Uzrakstiet uz katras no tām kādas Krievijā populāras personas vārdu un uzvārdu. Katram spēles dalībniekam šīs lapiņas tiek uzlīmētas uz pieres, tā lai citi redz, kas viņš ir. Spēles uzdevums ir katram spēlētājam atminēt uz savas lapiņas esošo personību, uzdodot jautājumus, uz kuriem drīkst atbildēt tikai ar ”jā” vai ”nē”.

Tavs baltās nakts dzēriens – kokteilis ”White Russian”:

Romantiskā Francija

Dekorācijas

Domājot par Franciju, prātā nāk tās varenākais simbols – Eifeļa tornis. Ja Tavā ballītes telpā ir gaišas sienas, izgriez šo zīmīgo torni no melna papīra un piestiprini pie kādas no tām, pie viena izdekorējot to ar iespējami vairāk lampiņu. Izmanto gaismiņu virtenes dekorējumā arī citur un radi mājās noskaņu ”Pusnakts Parīzē”.

Francijas sajūtās noformējot uzkodu galdu, izmanto lavandu. Romantiķi var burciņām apsiet lavandas krāsas lentītes vai mežģīnes. Turklāt burciņas vari izmantot uzkodu novietošanai. Izkārto tajās, piemēram, burkānus vai seleriju kātus.

pinterest

Uzkodas

Uzkodu galda noformējumam vari izmantot gaļas un maizes dēlīšus, uz tiem sagriežot dažādus sierus, bagetes, prošuto šķēlītes. Uz galda lieliski iederēsies arī vīnu zemei tik ļoti piederīgās vīnogas, olīvas un vīģes.

Tavu ballītes galdu lieliski papildinās, tā saucamie, franču kartupelīši frī mazās glāzītēs.

pinterest

Izklaide

Ja izveidoji iepriekš minēto Eifeļa torni, tad tā būs īstā vieta foto stūrītim. Lai fotogrāfijas būtu interesantākas un viesi tajās izskatītos atraktīvāki, iepriekš sagatavo rekvizītus.
Šim nolūkam lieliski kalpos no krāsainā papīra izgrieztas elegantas ūsas, kas piestiprinātas pie bambusa iesma. Tāpat vari izveidot papīra beretes, brilles un krelles.

Jautrākam vakaram lūdz viesus saposties, viņuprāt, kā frančiem un iemācīties izrunāt katram vismaz vienu frāzi franču valodā.

Mūzika

Nenoliedzami atmosfēru papildinās burvīgā franču mūzika. Lūk, mūsu ieteiktais mūzikas saraksts Francijas noskaņām tavā ballītē!

Tavs vakara dzēriens – vīns ”Avenue Des Grands Shiraz”

Aristokrātiskā Londona

Dekorācijas

Londonas sajūtu radīšanai noteikti noderēs britu karoga elementi. Vari no krāsainā papīra tos izgriezt dažādos izmēros un izvietot pēc sirds patikas ballītes telpā. Ja veidosi mazākus karodziņus, tos noteikti vari izmantot arī uzkodu dekorēšanai. Tā kā Anglijas iedzīvotāji ļoti dižojas ar savu karaļnamu, tad neatņemama ballītes dekorācija būs arī karalienes kronis, ko vari izgatavot no zeltīta papīra. Šai ballītei noderēs visi Tev sadāvinātie suvenīri – sarkanās telefona būdiņas un Bekingemas pils sargu figūriņas.

Iedvesmai!

pinterest

Uzkodas

Šerloka Holmsa, Alises Kingslijas tēli, kas radušies Lielbritānijā – paturi tos prātā arī dekorējot uzkodu galdu! Piemēram, pagatavo mafinus jeb tējas kūkas, pievienojot pie katras no tām zīmīti ar uzrakstu ”Apēd mani!”, kas radīs asociācijas ar stāstu par Alisi Brīnumzemē. Šerloka Holmsa tēmas noformējumam vari izmantot kabatas pulksteņus vai papīra platmali, uz kuras malām izkārtot uzkodas.

Londonas kulta ēdiens ir ”fish and chips” jeb zivs un eļļā cepti kartupeļi. Uzservē to visu nedaudz interesantāk! Saber bļodas vienā pusē mazos krekerus zivtiņu formās, bet otru bļodas pusi piepildi ar kartupeļu čipsiem.

Izklaide

Jautrākam vakaram vienojaties ar draugiem, ka visu vakaru sarunāsieties skanīgajā britu akcentā. Sagatavo jautājumus spēlei ”Ko tu zini par Londonu?”. Katram spēles dalībniekam britu akcentā jāpastāsta kāds fakts par Londonu. Uzvarēs tas, kurš zinās visvairāk faktu.

Vakara dzēriens – džins ”Tanqueray” ar toniku

0 Komentāru