Pievienot komentāru

Šīs raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” epizodes galvenā varone ir gādīga mamma un mīļa vecmāmiņa Ruta no Siguldas. IKEA interjera dizainere Kristīne Jansone veiks pārvērtības Rutas guļamistabā, un šīs pārvērtības viņai ir pārsteigums, par ko parūpējusies meita Linda pateicībā par nesavtīgu palīdzību mazbērnu audzināšanā.

Lindas mamma Ruta dzīvo nelielā dzīvoklītī, kur virtuve apvienota ar guļamistabu. Pavisam nesen mājokļa virtuves daļā veikts remonts, tādējādi tagad nepieciešams savest kārtībā arī pārējo teritoriju.

Pilnai laimei pietrūka vien ērtas guļamistabas

”Pieteicu telpu pārvērtībām, jo zināju, ka mamma vēlas pārmaiņas visā dzīvoklī neatkarīgi no tā, ka iepriekš tajā jau veikts kosmētiskais remonts. Mamma bija izremontējusi tualeti un virtuvi. Zināju, cik priecīga viņa būtu par remontu guļamistabā,” pieteikumu raidījumam ”Manas mājas ar IKEA” skaidro Linda.

Sākotnēji dzīvoklī, kurā notiks pārvērtības, dzīvoja Linda ar ģimeni – vīru un meitu. Laikam ejot, ģimene secināja, ka nepieciešams lielāks mājoklis. Tas arī tika atrasts. Tieši tad, kad ģimene pārcēlās uz jauno mājvietu, Lindas mammai radās nepieciešamība pārvākties. Tā nu Ruta tagad dzīvo vietā, kurā pirms tam dzīvoja meita ar ģimeni.

Nelielajā dzīvoklītī, kas ģimenes īpašumā nonāca pirms sešiem gadiem, dzīvo Ruta ar sunīti Fidži, kurš pirms astoņiem gadiem tika adoptēts Tukuma dzīvnieku patversmē.

Jautāta par gaidāmo pārvērtību vēlamo rezultātu, Linda norāda, ka, ņemot vērā nelielo kvadratūru, telpu vēlētos redzēt gaišos toņos.

”Mammai ļoti patīk salikt rāmīšos ģimenes bildes,” saka Linda, atbildot uz jautājumu, vai nepieciešams ko saglabāt no līdzšinējā iekārtojuma.

Nepieciešams skaidrs zonējums un radikālas izmaiņas

”Pirmais iespaids, ieraugot telpu, bija neskaidrība par to, kur tieši ir guļamistaba un kur dzīvojamā istaba, jo abās telpās bija dīvāni. Dzīvokļa kopējā telpa ir maza un sadalīta divās miniatūrās telpās, kas neveidoja kopēju sajūtu – katrā bija pilnīgi atšķirīgas krāsas, mēbeles, tekstili,” skaidro IKEA interjera dizainere Kristīne.

Telpai ir savdabīgs plānojums, jo ēka ir celta kā poliklīnika, bet izmantota kā dzīvojamā ēka. Galvenais šīs telpas trūkums, ka šobrīd ir nepareizs zonu izvietojums, norāda dizainere. ”Ja ir iespēja nodalīt telpas pareizi, t.i., virtuve kopā ar dzīvojamo istabu un atsevišķi guļamistaba, – tas noteikti ir jādara un nav jābaidās no tā, ka, uzreiz ienākot dzīvoklī, ir guļamistaba. Svarīgi, lai izvietojums būtu ērts ikdienas dzīvei,” saka Kristīne.
Ieskicējot pārvērtību plānus, IKEA interjera dizainere atklāj, ka akcents tiks likts uz konkrētu zonējumu mājoklī, sadalot telpu trīs daļās – ieejas zonā, guļamzonā un zonā, kurā apvienota dzīvojamā istaba ar virtuvi.

Kristīnei padomā ir arī izmantot šķietami netipisku toņu salikumu – gaiši zaļu un rozā. Telpas sienu pamatkrāsu viņa plāno zaļu, kas simbolizē mieru. ”Zaļā krāsa ir atpūtinoša un veicina harmoniju, atjaunošanos un izaugsmi. Savukārt rozā vairo komfortu un mājīguma sajūtu, tā toņiem veidojot savstarpēji papildinošu noskaņu kombināciju. Ar rozā sienu vēlos panākt romantisku noskaņu guļamzonā,” savus nodomus ieskicē IKEA dizainere.

Kā Kristīnei izdosies pārvērst Rutas mājokli, skaties raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” rudens sezonas noslēguma epizodē trešdien, 11. novembrī, plkst. 21.40 televīzijas kanālā TV3!

Par projektu

Pašmāju iecienītākā mājokļa pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektā sezona ir klāt! Vai tā būtu gaužām maza virtuve, neparasta plānojuma viesistaba vai pavisam īpaša guļamistaba – IKEA dizaineri atradīs risinājumu jebkuram izaicinājumam. Katru nedēļu IKEA dizaineri dosies uz kādu no mājokļiem Latvijā, lai tur īstenotu to īpašnieku ilgi gaidītās pārvērtības. Skaties raidījumu katru trešdienas vakaru plkst. 21:45 televīzijas kanālā TV3! Visas raidījuma epizodes vari skatīties arī portālā TV3Play!