Par godu Ulda Dumpja 73. dzimšanas dienai apkopotas aktiera 5 izcilākās kino lomas!

5 komentāri
Par godu Ulda Dumpja 73. dzimšanas dienai apkopotas aktiera 5 izcilākās kino lomas!

Šodien jubileja latviešu teātra un kino aktierim Uldim Dumpim! Uldis kopš 1965. gada ir Latvijas Nacionālā teātra aktieris! Spēlējis neskaitāmās teātra izrādēs uz skatuves, kā arī latviešu kinofilmās!

Aktiera pirmā kinodebija bija 1964. gadā ar pulkveža adjutanta lomu Rīgas Kinostudijas filmā Cielaviņas armija. 2002./ 2003. gada sezonā Latvijas Teātru skatē saņēmis balvu kā labākais dramatiskais aktieris par Vilhelma Putna un Jusova lomām.

Raidījums Bez Tabu: Dzīves smalkumi par godu aktiera jubilejai apkopojuši piecas izcilākās un nozīmīgākās kino lomas, kuras attēlojis Uldis Dumpis!

Melnā vēža spīlēs (1975), attēlo Piķieri Jāni!

Filmas režisors ir Aleksandrs Leimanis. Filma uzņemta Rīgas Kinostudijā. Sižets: Kurzeme, 17. gadsimts. Pēc varas pār latviešu tautu kāro Kursas hercogs, Polijas karalis un vācu baroni. Visā šajā varas cīņā vislielākie cietēji ir zemnieki. Jānis un Mārtiņš, uzdodoties par poļu vēstnešiem, dodas pie hercoga, lai izglābtu Māru.

Foto: ekrānuzņēmums

Foto: ekrānuzņēmums

Limuzīns Jāņu nakts krāsā (1981), attēlo Ēriku Tūteru!

Režisora Jāņa Streiča Rīgas kinostudijā uzņemtā latviešu mākslas filma — ieturēta komēdijas un drāmas žanrā. Sižeta pamatā Māras Svīres stāsts Limuzīns Jāņu nakts krāsā. Filma uzņemta krāsaina, latviešu valodā. Savulaik skatītāju aptaujā tā tika atzīta par visu laiku labāko latviešu filmu. Tāpat tā iekļauta Latvijas kultūras kanonā.

Foto: ekrānuzņēmums

Foto: ekrānuzņēmums

Emīla nedarbi (1985), attēlo Emīla tēvu!

Filmas režisors ir Varis Brasla. Filma uzņemta Rīgas kinostudijā pēc Astridas Lindgrēnas stāstu par Lennebergas Emīlu motīviem. Sižets: Kathultas sētā Zviedrijā dzīvo Svensonu ģimene – tēvs, māte, meitiņa Ida un dēlēns Emīls. Emīla labsirdība un enerģija liek viņam iejaukties visā apkārt notiekošajā, bet rezultāti parasti nav tādi kā sākumā gribēts.

Foto: ekrānuzņēmums

Foto: ekrānuzņēmums

Baiga vasara (2000), attēlo Vilhelmu Munteru!

Režisors Aigars Grauba. Sižets: 1940. gada jūnija dienas Rīgā. No pilsētas izceļo baltvācieši. Pēc dažām dienām jāaizbrauc arī Izoldei (Inese Caune), un kopā ar viņu pošas aizbraukt ārlietu ministrs Vilhelms Munters (Uldis Dumpis). Par to nezina nedz Latvijas valdība, nedz Muntera sieva Natālija (Maija Apine). Visi plāni mainās, kad Izolde iepazīstas ar radio reportieri Robertu (Artūrs Skrastiņš). Pienāk rīts, Rīgā iebrauc padomju tanki.

Foto: ekrānuzņēmums

Foto: ekrānuzņēmums

Rūdolfa mantojums (2010), attēlo baronu!

Režisors ir Jānis Streičs. Filma tika veidota pēc rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem. Filmā ir attēlota latviešu zemnieku dzīve 20. gadsimta sākumā. Oficiālais filmas budžets ir 1,4 miljoni latu, kas to padara par otru dārgāko latviešu spēlfilmu pēc “Rīgas sargiem”.

Foto: ekrānuzņēmums

Foto: ekrānuzņēmums

Šīs nav vienīgās filmas, kurās aktieris ņēmis dalību. Nozīmīgas un izcilas lomas Uldim Dumpim bijušas arī filmās: Džimlai rūdi rallallā, Rīgas sargi, Es mīlu jūsu meitu!, Rīgas jumpravas, Ziemassvētku jampadracis, Mērnieku laiki, Cilvēka dienas, Par mīlestību pašreiz nerunāsim, Bailes, Sprīdītis, Mans draugs Sokrātiņš, Mana ģimene, Aizmirstās lietas, Ilgais ceļš kāpās, Novēli man lidojumam nelabvēlīgu laiku, Satikšanās, Atspulgs ūdenī, Vīrietis labākajos gados, Pūt, vējiņi!, Ceplis, Cielaviņas armija, u.c.

Balso!

Kura ir Tava iemīļotākā filma ar aktiera Ulda Dumpja dalību?

Rezultāti:
5%

Melnā vēža spīlēs

72%

Limuzīns Jāņu nakts krāsā

20%

Emīla nedarbi

1%

Baiga vasara

3%

Rūdolfa mantojums

Sveicam gaviļnieku 73. dzimšanas dienā!

TOP komentāri

 • Anna Dundeniece
  +2 +2 0

  Anna Dundeniece

  Visas lomas ko spēlējis U.Dumpis. ir izcilas ....nekādu balsošanu...kas tās par muļķībām! Lai dzīvo sveiks un vesels ilgus gadus vēl Uldis Dumpis!
 • zizi
  +1 +1 0

  zizi

  Lieliskākais aktieris,mans favorīts!!!Sveiks lai dzīvo!!Ilgs un raženus darba gadus.
 • Zigrīda

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!