Pievienot komentāru

Pagrabs, kas iepriekš izmantots kā garāža, pēc tam kā bibliotēka un atpūtas telpa, tagad pārtapis par mūzikas studiju – IKEA interjera dizainere iedvesmo iekārtot stilīgi un funkcionāli jebkuru mājokļa telpu.

”Mūzika ir svarīga Oskara dzīves daļa, un tam jābūt jūtamam arī jaunajā interjerā. To panācu, padarot mūzikas instrumentus par telpas centrālo elementu un izrotājot sienas ar mūzikas grupu plakātiem, platēm un līdzīgiem elementiem. Kā vienojošu fonu izraudzījos tumšas, izteiksmīgas krāsas. Jebkurā interjerā svarīgākā ir funkcionalitāte, tāpēc bungu un citu mūzikas instrumentu novietojumam jābūt tādam, lai tos būtu ērti lietot, tomēr tie nedrīkst traucēt pārvietošanos brīžos, kad netiek izmantoti,” norāda IKEA interjera dizainere Ieva Buka.

Ģimene, pie kuras viesojās IKEA. Foto: IKEA

Dizainere maksimāli izmantojusi pieejamo telpu, izvēloties augstus grāmatplauktus, kas sniedzas līdz pat griestiem. Daļai plauktu ir arī durvis, kad rada atturīgāku, ne tik raibu kopiespaidu. Pārējo kombināciju veido vaļēji, tumši plaukti, kas rada harmonisku fonu mīļām piemiņas lietām un dekoratīviem objektiem. Sīkumi salikti kastēs, lai neradītu jucekli. Darba vietā nolikts ergonomisks galds ar regulējamu augstumu – vieta izvēlēta tā, lai maksimāli izmantotu dienasgaismu.

”Pagrabi, bēniņi un citi šķietami neparocīgi stūrīši bieži vien ir piekrauti ar mantām, taču, ja vēl nav piepildīts sapnis par savu īpašo atpūtas vietu, iesaku uz šīm telpām paraudzīties citādi – ja nu tās ir iespējams pārvērst par kaut ko jaunu? Telpu var iekārtot jebkam, kas ir tuvs sirdij, dzīvesveidam, personībai vai vienkārši atpūtai. Spēkus var atgūt miniatūrā sporta zālē, videospēļu stūrītī, mājas kinozālē vai hobiju darbnīcā… iespējām nav robežu!” saka I. Buka, vienlaikus uzsverot dažus aspektus, kas jāņem vērā pirms pārvērtībām.

  • Drošība. Jāizvērtē, vai vieta un tās tehniskais stāvoklis ir piemērots paredzamajam pielietojumam, vai tā būs droša, kā arī jāņem vērā elektroinstalācijas iespējas.
  • Mitrums. Jāpārbauda, vai iecerētajā vietā būs iespējams droši uzglabāt, piemēram, grāmatas. Gadījumā, ja apstākļi atšķiras no tradicionālas istabas, pastāv iespēja izvēlēties pret mitrumu noturīgas mēbeles un aksesuārus, kas paredzēti ārtelpām, virtuvēm vai vannas istabām.
  • Temperatūra. Varbūt telpā ir pārāk auksti, pārāk karsti? Jāizvērtē, vai tur būs komfortabli apstākļi paredzētajām aktivitātēm jebkurā diennakts laikā un sezonā. Ja šķiet vēsi, telpu var padarīt mājīgāku ar paklājiem un aizkariem.
  • Ventilācija. Svaigs gaiss ir ļoti svarīgs – jānodrošina ventilācija, gaisa attīrītāji vai viegla pieejamība atveramiem logiem regulārai vēdināšanai.
  • Troksnis. Trokšņu piesārņojumu iespējams mazināt ar tekstilizstrādājumiem, piemēram, paklājiem, aizkariem, auduma paneļiem uz sienām – tas var palīdzēt koncentrēties, kā arī netraucēt citiem ārpus telpas.
  • Apgaismojums. Ierasts, ka mājokļa ”piemirstajās” vietās ir trūcīgs apgaismojums. Vajadzētu maksimāli izmantot dienasgaismu, kā arī nodrošināt vairākus gaismas avotus – papildus parastajam apgaismojumam pie griestiem var izvietot funkcionālu apgaismojumu darbavietā un papildināt telpu ar maigāku noskaņas apgaismojumu.
  • Tīrīšana. Jāizvērtē, cik viegli būs telpu iztīrīt. Ja sapnis ir sava mājas galdniecība vai cita veida darbnīca, jāizvēlas viegli tīrāmi risinājumi un, plānojot telpu, jāparedz vieta papildu tīrīšanas rīkiem un lielākai atkritumu šķirošanas vietai.

IKEA dizainere rosina pēc praktisko aspektu un funkcionalitātes izvērtēšanas būt drosmīgiem stila izvēlē – tā kā telpa būs paredzēta tikai atpūtai vai konkrētām vēlmēm, var atļauties eksperimentēt. ”Šādā telpā var atļauties brīvu krāsu, dekoratīvo elementu un hobiju atribūtu izvēli. Neparastām vietām vajadzīgi neparasti risinājumi. Piemēram, šajās pārvērtībās es izmantoju virtuves stangas nošu lapu organizēšanai un virtuves āķus kabeļu satīšanai un bungu vālīšu novietošanai.”

Pārvērtības Oskara mūzikas studijā veica IKEA interjera dizainere Ieva Buka. Foto: IKEA

Visas raidījuma “Manas mājas ar IKEA” epizodes skaties TV3 Play!

Par projektu

Pašmāju iecienītākā mājokļa pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektā sezona ir klāt! Vai tā būtu gaužām maza virtuve, neparasta plānojuma viesistaba vai pavisam īpaša guļamistaba – IKEA dizaineri atradīs risinājumu jebkuram izaicinājumam. Katru nedēļu IKEA dizaineri dosies uz kādu no mājokļiem Latvijā, lai tur īstenotu to īpašnieku ilgi gaidītās pārvērtības. Skaties raidījumu katru trešdienas vakaru plkst. 21:45 televīzijas kanālā TV3! Visas raidījuma epizodes vari skatīties arī portālā TV3Play!