Padomi par vīnu, ko derētu zināt visiem Piedāvā "Latvijas balzams veikali"

0 Komentāru
Padomi par vīnu, ko derētu zināt visiem
PIXABAY.COM

Ja runa ir par vīnu, tad tev nav jābūt someljē jeb vīnzinim, lai atstātu labu iespaidu. Neatkarīgi no tā, vai ieplānots vīna vakars kopā ar draugiem, vai tas jāpasniedz īpašās svētku vakariņās, vari atstāt pieredzējuša vīnziņa iespaidu, pārzinot vien dažus, vienkāršus padomus.

Šis nebūs padoms, bet gan obligāts nosacījums, – ja grasies operēt ar vīnu, tad atceries, ka tev vienmēr ir jābūt pa rokai korķviļķim! Tālāk jau seko padomi.

1. Vīna glāzes

Tici vai ne, bet vīna glāzes forma ietekmē vīna garšu vai vismaz tā aromātu. Tā kā vīna garšu nosaka ar ožas palīdzību, dažas vīna glāzes ir veidotas tā, lai varētu perfekti uztvert vīna aromātu. Vīna glāzei jābūt tādai, lai vīnu varētu skalināt gar glāzes malām, tādējādi atbrīvojot tā aromātus. Vīna glāze parasti ir šaurāka augšpusē, lai, vīnu skalinot, tas neizlītu uz galdauta vai baudītāja apģērba.

2. Kā turēt vīna glāzi

Foto: PIXABAY.COM

Tam, kā turi vīna glāzi, arī ir liela nozīme. Sarkanais vīns netiek atdzesēts, to vari turēt tuvāk pie glāzes kupola apakšas. Gluži pretēji ir ar balto vīnu un šampanieti. Tā kā šos dzērienus atdzesē, glāzi satver pie kājiņas, lai tavs roku siltums nepadarītu vīnu vai šampanieti siltu un nemainītu tā garšu.

3. Vīna pasniegšanas pamatlikums

Vienmēr esi domājis, cik daudz vīna jālej glāzē? Tad zini, ka no vienas standarta vīna pudeles vajadzētu pietikt 5 glāzēm šī gardā dzēriena. Der zināt, ka gandrīz katrs sarkanvīns garšos labāk, ja tas tiks pasniegts no karafes. Ielej tajā vīnu 30-45 minūtes pirms pasniegšanas, lai tas ”atpūšas”.

4. Derīguma termiņš

Vieglāki vīni jāpatērē trīs dienas pēc to atvēršanas. Biezāki vīni var stāvēt atvērti līdz desmit dienām. Būtībā tas nozīmē, ka baltie vīni var stāvēt atvērti no vienas līdz trīs dienām, taču sarkanie – vienu līdz divas nedēļas.

Ja ir jāsaglabā atvērts vīns, tad vislabāk to uzglabāt ledusskapī ar oriģinālo korķi vai cieši piegulošu pudeles aizbāzni. Ja sarkanvīns iepriekš uzglabāts ledusskapī, tad vēlams to izņemt no ledusskapja pāris stundas pirms pasniegšanas. Un atceries, – turi vīnu pa gabalu no saules stariem!

5. Ēdiens bez vīna ir kā diena bez saules

Foto: PIXABAY.COM

Vīns sader ar ēdienu, un tam noteikti atradīsies vieta uz pusdienu galda teju jebkurā maltītē. Tajā pašā laikā nevajag pārāk satraukties par vīna un ēdiena saderību, jo, ja uz galda atrodas citi dzērieni, piemēram, ūdens, vīnu vari baudīt arī pēc maltītes.

Nobeigumā iepriecinām ar lieliskām vīna cenām aprīlī

Šā gada aprīlī visos 47 ”Latvijas balzams veikali” tīkla veikalos vīnu darītavas ”Bostavan” vīniem ir lieliskas atlaides. Piemēram, akcijas laikā ”Bostavan Gold” vīnus vari iegādāties par ļoti draudzīgu cenu – 3,89 eiro par pudeli. Tāpat atlaides ir arī citiem ”Bostavan” vīniem: ”Daos Pastoral” akcijas cena ir 4,59 eiro, bet ”Daos Medium Sweet” vīni maksās 4,09 eiro.

Vīna nams ”Bostavan” ir viens no Moldovas vīna ražošanas un eksporta līderiem. ”Bostavan” vīna dārzu kopējā platība ir lielāka nekā 620 hektāru. Arī Latvijā ”Bostavan” vīni jau ir iekarojuši savu vietu, ”Daos” vīniem ieņemot stabilu 3. vietu starp visiem vīna zīmoliem Latvijā. ”Daos” ir arī vīns Nr. 1 Latvijā starp visiem Moldovas vīnu zīmoliem.

Skaties! Piedāvājums ir šeit

*Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

0 Komentāru