Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Tetovēšana nenoliedzami ir kļuvusi par kultu – arvien vairāk cilvēku izvēlas savu ādu izrotāt ar ko paliekošu. Mārtiņš uzskata – tas tāpēc, ka esam kļuvuši drošāki un pieņemošāki. Turklāt tintes rota jau sev vairs nav konkrētu grupu vai profesiju aksesuārs – šobrīd tetovējumus izvēlas visdažādākie cilvēki, un nekad nevar zināt, kas slēpjas zem klasikā uzvalka, piemēram, bankā.

Mārtiņš novērojis, ka visbiežāk tiek tetovēti simboli ar emocionālu vērtību tā nēsātājam, arī mīlestības apliecinājumi – cilvēkam, darbam, mūzikai, hobijam, sporta veidam, pat mīļam dzērienam. Viņaprāt, mīlestību var izteikt jebkurā formā un stilistikā. Protams, pieprasīti ir arī pāru tetovējumi – bieži vien tas ir kāds teikums, vai simbols, kas ir nozīmīgs abiem.

Mīlestība ir nepieciešama jebkurā darbā – ja tas netiek darīts ar sirdi un dvēseli, nekas nevar izdoties – ja savu darbu mīl un tam atdodas, tad arī rodas iedvesma un daudz kas notiek pats no sevis. Mārtiņš tetovēšanas mākslu iemīlējis četrpadsmit gadu vecumā, kad tetovējumu sev sagādājusi viņa mamma. Tad noticis klikšķis, un nu jau Mārtiņam ir sava studija “Kaija INK”.

Arī burbons “Four Roses” ir mīlestības iedvesmots. Kad tā radītājs Pols Džonss ( Paul Jones) iemīlējis kādu dienvidu skaistuli, viņa savu pretmīlu tam apliecinājusi ar četrām rozēm savā rokas rotā. Šī mīlestība nu kļuvusi mūžīga, pārvēršoties par vienu no apbalvotākajiem burboniem visā pasaulē, kas lepojas ar maigu, nobriedušu garšu.