Lietas, kas jāzina par degvīnu, lai tu nekad nesajustos neveikli piedāvā "Latvijas balzams veikals"

2 komentāri
Lietas, kas jāzina par degvīnu, lai tu nekad nesajustos neveikli
depositphoto.com

Ja vēlies, lai tev azotē ir pārītis interesantu faktu un stāstu par vienu no populārākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē, izņemot to, ka degvīns lieliski noder gan medicīniskiem nolūkiem, gan mājsaimniecībā kā tīrīšanas līdzeklis, tad šis raksts ir tieši tev.

1. Degvīns var palīdzēt notievēt

Degvīns ir viens no tiem retajiem alkoholiskajiem dzērieniem, kurā ir salīdzinoši neliels kaloriju daudzums. Izvēloties degvīnu dzērienu ar augstu kaloriju saturu vietā, piemēram, alu, palielina iespējas uzturēt labu fizisko formu.

2. Degvīns ir vieglāks par ūdeni

Pastāv uzskats, ka degvīns sver vairāk nekā ūdens, taču tā nav. Litrs ūdens sver 1000 gramu, kamēr degvīna svars ir 950 gramu.

3. Par degvīna tēvu uzskata Dmitriju Mendeļejevu

Par degvīna ”dzimšanas dienu” tiek uzskatīts 1865. gada 31. janvāris. Šajā dienā zinātnieks, ķīmiķis Dmitrijs Mendeļejevs (jā, tas pats Mendeļejevs, kurš izveidoja ķīmisko elementu periodisko tabulu) aizstāvēja savu doktora disertāciju ”Par spirta un ūdens savienošanu”, nosakot ideālo ūdens un spirta proporciju, kas ir pamats degvīna definīcijai.

4. Vai degvīns var palikt vecs?

Pretēji plašajam uzskatam, ka degvīns nekļūst vecs, ražotāji iesaka degvīnu patērēt 12 mēnešu laikā kopš tā ražošanas. Pēc šiem 12 mēnešiem degvīna stiprums samazinās, taču nevar apgalvot, ka tas ir sabojājies. Vienīgais veids, kādā uzglabāt degvīnu teju bezgalīgi – to nedrīkst atvērt.

5. Degvīns, kas nesatur glutēnu? Jā!

Ja nelaimīgā kārtā kādam ir glutēna nepanesība, tas nenozīmē, ka būs jāatsakās no degvīna. Lai arī degvīnu ierasti ražo no graudaugiem, ir receptes, kas paredz izmantot citas izejvielas. Piemēram, tirgū jau šobrīd ir pieejams arī ”Stoli® Vodka” degvīns, kas nesatur glutēnu.

6. Diena, kad Krievijā beidzās degvīns

1945. gada 9. maijā, kad Vācija padevās Padomju Savienībai, valsts tik plaši svinēja šo notikumu, ka 22 stundu laikā valstī iestājās krīze, proti, beidzās degvīns.

7. Reiz Sibīrijā ar degvīna palīdzību izdevies izglābt divus ziloņus

Šo stāstu varēsi likt galdā, kad iestāsies pie galda neveikls klusuma brīdis. 2012. gada nogalē Novosibirskas reģionā no nosalšanas tika izglābti divi poļu cirka ziloņi, kuriem kopā ar siltu ūdeni tika pasniegts degvīns. Kā tolaik ziņoja raidsabiedrība BBC, atsaucoties uz Krievijas medijos citēto Novosibirskas zooloģiskā dārza direktoru Rostislavu Šilo, abi ziloņi nekādā veidā neesot cietuši no tā, ka dzēruši degvīnu. Tieši otrādi – ja ziloņiem nebūtu pasniegts degvīns, abi dzīvnieki būtu gājuši bojā no hipotermijas vai pneimonijas.

Kokteilis ”Stoli® Mule”

Tagad, kad esi iepazinies ar šo būtisko informāciju, laiks sevi palutināt un uzjaukt lielisku kokteili ar degvīnu. Šis būs pavisam vienkāršs, bet gards kokteilis, kura pagatavošana būs pa spēkam jebkuram.

Sastāvdaļas:

  • 50 ml ”Stoli® Vodka” degvīna
  • 125 ml ingvera limonādes ”Stoli® Ginger Beer”
  • 20 ml svaigas laima sulas

Pagatavošana:

Visas sastāvdaļas ielej zemajā kokteiļa glāzē, kas piepildīta ar ledu. Dzērienu dekorē ar laima šķēlīti.

Visas šīs sastāvdaļas ērti vari iegādāties jebkurā no 47 ”Latvijas balzams veikali” tīkla veikaliem visā Latvijā. Turklāt šobrīd akcijas ”Iejauc pavasari kokteilī!” laikā visām kokteiļa sastāvdaļām ir īpašās cenas, tostarp ”Stoli® Vodka” cena ir tikai 13,99 eiro.

* Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

2 komentāri