Lai, ienākot mājoklī, būtu gaiši un aicinoši! IKEA īsteno jaunas skolotājas sapni

Pievienot komentāru
Lai, ienākot mājoklī, būtu gaiši un aicinoši! IKEA īsteno jaunas skolotājas sapni
IKEA

Jaunā skolotāja Kristīna ir spērusi vienu no lielajiem dzīves soļiem un iegādājusies pati savu mājokli, kuru tagad nepieciešams labiekārtot. Naudas un laika nav pieticis visam, tamdēļ Kristīna nolēma izmēģināt veiksmi un pieteicās raidījumam ”Manas mājas ar IKEA”. Mājoklī pārvērtības veiks IKEA interjera dizainere Renāte Vāvere.

Lai ienākot mājoklī ir sajūta, ka šeit valda harmonija

Kristīna ir mākslas un vēstures skolotāja un savu pirmo mājokli iegādājās pavisam nesen, 2019. gada augustā. Lai šis pirkums īstenotos, tika investēti teju visi iekrātie līdzekļi ar mērķi mazināt turpmāko gadu kredītu slogu. Tieši šī iemesla dēļ arī nav sanācis veikt remontu citās mājokļa telpās, nauda pietika tikai viesistabai.

Mājoklī patlaban Kristīna dzīvo viena. Arī mājdzīvnieku šobrīd dzīvokļa saimnieci nav, taču plānos ir adoptēt divus kaķīšus. Divus tāpēc, lai tiem nebūtu garlaicīgi, kamēr Kristīna ir darbā.

”Projektam pieteicu savu priekšnamu un balkonu. Tā kā pie manis bieži nāk ciemos draugi un radi, tieši priekšnams ir tā vieta, kuru viņi ierauga pirmo. Man ļoti gribējās, lai manas mājas sākums ir gaišs, radošs un aicinošs visiem, kas pie manis ienāk uz tējas krūzi vai galda spēles partiju!” saka Kristīna.

Atbildot uz jautājumu, vai ir kas tāds, ko dzīvokļa saimniece nevēlētos redzēt interjerā, viņa saka šādi: ”Man negribētos, lai telpā būtu pārāk kontrastainas krāsas, piemēram, balta un melna, jo gribētos radīt harmonisku efektu. Ļoti baidos, vai telpa nekļūs saspiesta, maza un pazaudēs savu gaišumu un vieglumu.”

”Mani galvenie atslēgvārdi tam, ko vēlos un nevēlos, ir vairāk saistīti ar emocijām un sajūtām, ko rada telpa, un mazāk ar konkrētām fiziskām lietām vai mēbelēm,” saka Kristīna.

Svarīgākais ir saprast, kāda tipa funkcija telpai ir jāpilda

Ierodoties Kristīnas dzīvoklī IKEA interjera dizainere Renāte, kura apņēmusies veikt pārvērtības šajā mājoklī, bija patīkami pārsteigta, jo priekšnams, kurā notiks pārmaiņas, ir netipiski liels.

Liela nozīme pārvērtībās būs izvēlētai krāsai, un par tās izvēli Renāte saka tā: ”Es vienmēr cenšos padziļināti izpētīt katras krāsas nozīmi, ne izvēlēties to tādēļ, ka tā man vai klientam patīk. Manuprāt krāsa ir viens no galvenajiem noskaņu veidojošajiem faktoriem telpā, tādēļ ir svarīgi saprast, kādu noskaņu telpā vēlaties sajust.”

Rezumējot situāciju Kristīnas gaitenī, IKEA dizainere norāda, ka telpā trūkst organizācijas un skaidras struktūras par to, kur kam būtu jāatrodas.

”Vienmēr svarīgākais ir saprast, kāda tipa funkcijas telpai ir jāpilda un tad, meklējot atjautīgus paņēmienus, izvērtēt, kas no tā visa ir realizējams,” saka Renāte.

Vai Renātei, pārveidojot gaiteni un balkonu, izdosies izpatikt Kristīnas gaumei, skaties raidījumā ”Manas mājas ar IKEA” 21. aprīlī plkst. 21.40 televīzijas kanālā TV3.

Visas iepriekšējās raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” epizodes variet skatīties šeit!