Pievienot komentāru

Pēc vasaras brīvlaika Latvijā populārākās televīzijas TV3 programmā atgriežas iecienītais mājokļa pārvērtību raidījums ”Manas mājas ar IKEA”. Piektās sezonas pirmajā raidījumā IKEA dizainere Kristīne dodas uz Siguldu pie skolotājas Inonantas, kurai nepieciešama palīdzība virtuves remontā.

Inonantas ģimenei nu jau 22 gadus pieder dzīvoklis Siguldā. Visas telpas, izņemot virtuvi, remontu jau piedzīvojušas pat divas reizes. Virtuvi bija plānots pašu spēkiem remontēt šogad, taču, ieraugot iespēju pieteikties raidījumam ”Manas mājas ar IKEA”, ģimene nolēma izmēģināt veiksmi un nosūtīja pieteikumu. Un nu IKEA komanda dodas uz Siguldu pārvērst Inonantas mājokļa virtuvi.

Funkcionalitātei jādraudzējas ar māksliniecisko

Dzīvoklī Siguldā Inonanta dzīvo kopā ar vīru Māri. Bieži ciemos brauc dēls Deins, kā arī Inonantas māsasmeitiņa Adrija.

Inonanta ir skolotāja un māksliniece. Viņai patīk gleznot, rakstīt dzeju un fotografēt. Inonanta ir arī ļoti praktiska un labprāt rosās pašu dārzā. Vīrs Māris ir sietspiedes meistars, kuram ļoti patīk rokdarbi. Viņš ir arī kaislīgs makšķernieks un sēņotājs.

Jautāta, kādas pārmaiņas vēlētos virtuvē, Inonanta norāda: ”Gribētos kaut ko jaunu, neparastu, māksliniecisku, bet vienlaikus funkcionālu. Bijām plānojuši veikt remontu, bija lietas, ko noteikti vēlējāmies uzlabot savā virtuvē, bet bija arī tādas, no kurām žēl šķirties.”

Atbildot uz jautājumu, vai ir kādas sarkanās līnijas, kuras pārvērtībās nebūtu vēlams pārkāpt, Inonanta saka: ”Uzskatu – ja esi pieteicis savu telpu pārvērtībām, tad vajag arī tām ļauties.”

”Noteikti vēlētos atteikties no gāzes plīts un pāriet uz elektrisko vai indukcijas plīti, atrast vietu trauku mazgājamai mašīnai un ledusskapim ar lielāku saldētavu, jo mums ir dārzs un saldētavā glabājam ogas, dārzeņus, sēnes un citus produktus,” ieskicējot vēlmes, saka Inonanta.

”Es vēlētos, lai virtuve tiktu iekārtota manā stilā. Katram ir savs stils, sava personība un izjūtas. Gribētos, lai te ir mākslinieciskas lietas, kas savienotas ar kvalitatīvām mēbelēm un virtuves lietām. Lai ir spilgti elementi, dizaina lietas un augi, bet lai viss ir ļoti funkcionāli.”

Interesants telpas iekārtojums prasa radošu pieeju

Pārvērtības Inonantas virtuvē veiks IKEA dizainere Kristīne. Apskatot telpu, viņa norāda, ka tajā ir tipisks daudzdzīvokļu virtuves iekārtojums, kas ir saglabājies no laikiem, kad parādījās moduļu virtuves ar standarta virtuves stūra dīvāniem. ”Krāsu salikums liecina par saimnieku drosmīgo pieeju,” pirmajos iespaidos par esošo interjeru dalās Kristīne.

Uzklausot Inonantas vēlmes, IKEA dizainerei kļūst skaidrs, ka topošajam interjeram jābūt dekoratīvam un kontrastainam. Kristīnes plānos ir izmantot melnbalto un izteiksmīgus krāsu akcentus.

”Akcents tiks likts arī uz dekoratīvi praktiskām lietām. Domāsim par funkcionālu virtuves stangu un atvērto plauktu izkārtojumu. No iepriekšējā interjera paliks telpas zonējuma princips,” savu redzējumu pārvērtībām ieskicē IKEA speciāliste.

Dizainere norāda – ja ir vēlme radīt telpu interesantu, jācenšas domāt radoši. Kā Kristīnei izdosies iekārtot funkcionālu virtuvi, kas tomēr atbilstu arī Inonantas mākslinieciskajām vēlmēm, skaties ”Manas mājas ar IKEA” jaunās sezonas pirmajā epizodē jau 29. septembrī plkst. 21.45 televīzijas kanālā TV3!

Ja nevari sagaidīt jauno sezonu, raidījuma iepriekšējās sezonas vari skatīties šeit!

Par projektu

Pašmāju iecienītākā mājokļa pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektā sezona ir klāt! Vai tā būtu gaužām maza virtuve, neparasta plānojuma viesistaba vai pavisam īpaša guļamistaba – IKEA dizaineri atradīs risinājumu jebkuram izaicinājumam. Katru nedēļu IKEA dizaineri dosies uz kādu no mājokļiem Latvijā, lai tur īstenotu to īpašnieku ilgi gaidītās pārvērtības. Skaties raidījumu katru trešdienas vakaru plkst. 21:45 televīzijas kanālā TV3! Visas raidījuma epizodes vari skatīties arī portālā TV3Play!