Pievienot komentāru

Raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” komanda ar interjera dizaineri Katrīni priekšgalā šoreiz dodas uz Ogri, kur dzīvo Agnese. Agnese darbā ir datorsistēmu speciāliste, bet brīvajā laikā astronome, un viņas darbistabā ir ļoti nepieciešamas pārvērtības.

Dzīvoklī Agnese dzīvo kopā ar draugu Mārtiņu. Agnesei šis mājoklis ir sirdij tuvs, jo tajā viņa ir uzaugusi un dzīvojusi kopā ar vecākiem līdz pat studiju uzsākšanai universitātē.

”Šā gada pavasarī atgriezos šeit dzīvot kopā ar draugu un sapratu, ka man nemaz vairs nepatīk, ka viss izskatās tieši tāpat kā pirms 30 gadiem. Toreiz tas viss bija lieliski, nebija svarīgi vai arī nebija iespējams citādi, bet tagad gribas to mainīt,” stāsta Agnese.

”Remonts dzīvoklī jau bija sākts citā telpā, bet tas nemaz neiet ātri. Šajā telpā daudz uzturamies, un tā nepavisam nav iedvesmojoša darbam, taču spriedām, ka pagaidām varam iztikt. Bet, kā zināms, tie ”pagaidām” mēdz ievilkties,” norāda Agnese, skaidrojot darbistabas pieteikšanu interjera pārvērtību raidījumam.

Visticamāk, jau esat ievērojuši, ka šajā ”Manas mājas ar IKEA” sezonā papildus pārvērtībām mājoklī IKEA raidījuma dalībniekiem sagādā arī kādu pārsteigumu. Tā mērķis ir iepriecināt un vienlaikus tuvāk iepazīt raidījuma dalībnieku, lai mājokļa pārvērtību rezultāts būtu vēl vairāk izdevies.

Tuvāk zvaigznēm Baldones observatorijā

Kā jau minēts raksta ievadā, Agnese brīvajā laikā aizraujas ar astronomiju. Jauniešu astronomijas pulciņā viņa darbojas nu jau vairāk nekā 20 gadu, pēdējos desmit kā vadītāja.

Lai labāk iepazītu Agnesi un smeltos iedvesmu darbistabas pārvērtībām, IKEA dizainere Katrīne ir noorganizējusi Baldones observatorijas apmeklējumu. Jāpiemin, ka Baldones observatorija ir vienīgā profesionālā observatorija Latvijā. Tur viņām pievienojas arī blogere Zane Eniņa, kuras aizraušanās lielā mērā sakrīt ar Agneses hobijiem.

Agnese Baldones observatorijā nav pirmo reizi. Viņa to apmeklējusi jau vairākkārt un jūtas tur kā zivs ūdenī, stāstot par observatorijā iespējamo. Observatorijas apmeklējums Agnesi spēj atvērt un patiesi iedvesmot. Tieši šādas pozitīvas emocijas ir nepieciešamas, lai ķertos klāt nākamajam uzdevumam – pārvērtību sajūtu kolāžas jeb ”moodboard” radīšanai.

Gaiši kā mājās un aizraujoši

Veidojot sajūtu kolāžu, ko IKEA dizainere Katrīne vēlāk izmantos kā ”špikeri” pārvērtību veikšanai Agneses darbistabā, kļūst skaidrs, ka istabai jābūt gaišai, mājīgai un vienlaikus interjers jāveido aizraujošs jeb tāds, kas Agnesi iedvesmotu jauniem sasniegumiem.

Saules aptumsums ir parādība, kas Agnesei ir īpaši tuva. Tā kā viņas sirdslietas ir astronomija un ceļošana, Agnese cenšas tās abas apvienot un nepalaist garām nevienu iespēju vērot šo parādību, tai pakārtojot ceļojuma galamērķi.

Vaicāta ieskicēt vēlamo darbistabas pārvērtību rezultātu, Agnese saka šādi: ”Man patīk gaišas mēbeles, labāk dabīgas, nevis plastmasas. Patīk gaišas telpas, lampiņas – var būt romantiski, bet bez papildu greznumlietām, jo tās pašas no sevis sarodas. Nepatīk, ka sakrājas putekļi, tāpēc labāk patīk slēgti plaukti.”

Vienīgais, ko Agnese vēlētos saglabāt un izmantot jaunajā darbistabas interjerā, ir viņas ceļojumu karte, kurā iespējams nokasīt jau apmeklētās pasaules vietas.

Par projektu

Skatītāju iemīļotā mājokļa pārvērtību raidījuma “Manas mājas ar IKEA” sestā sezona tuvojas! Raidījums jaunajā sezonā pulcēs spilgtas personības ar interesantiem hobijiem, kā arī īstenos kādu sociālu projektu. Raidījuma jaunajai sezonai tiek meklēti cilvēki, kuriem piemīt degsme, aizrautīgs piedzīvojumu gars, kāda interesanta aizraušanās un vēlme pēc telpas, kuras interjers to spētu atspoguļot.  Visi interesenti tiek aicināti pieteikties raidījuma jaunajai sezonai līdz pat 22. decembrim.