Kad mazā telpā notiek lielas lietas! IKEA dizainere pieņem 6 cilvēku ģimenes izaicinājumu

3 komentāri
Kad mazā telpā notiek lielas lietas! IKEA dizainere pieņem 6 cilvēku ģimenes izaicinājumu
Telpa PIRMS pārvērtībām. (IKEA)

Šoreiz raidījumā ”Manas mājas ar IKEA” pie fantastiski funkcionālām pārvērtībām tiks ģimenes guļamistaba, kurā naktsmieru bauda gan mamma un tētis, gan arī jaunākais no bērniem. Uzdevums IKEA interjera dizainerei nav viegls, jo telpa ir pavisam neliela, turklāt jāņem vērā tas, ka guļamistaba reizēm pilda arī viesistabas un mantu glabāšanas lomu.

Jāiekārto istaba, kurā savu laiku padzīvojuši teju visi ģimenes locekļi

Šī raidījuma mājokļa stāsts ir sens. Tas īpašumā nonācis tālajā 1974. gadā, kad daudzdzīvokļu nams tik tikko bijis uzbūvēts. Telpu pārvērtībām pamudināja pieteikt 13 gadus vecā meita, kura bija aizrautīgi vērojusi raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” pirmo sezonu.
”Pēdējo reizi šeit remonts bija veikts ap 2008. gadu, bet mēbeles gadu laikā bija gan mainītas, gan arī bija tādas, kas šeit ir jau no manas bērnības. Kādreiz tā bija mana un bērnu istaba, tad trīs gadus tā bija bērnu istaba, savukārt pagājušā gada novembrī šajā istabā ievācāmies mēs ar draugu un mazākais no bērniem,” stāsta Kristīne.

Šobrīd mājoklī dzīvo kopumā seši cilvēki – Kristīne ar dzīvesbiedru Guntaru, trīs bērni un Kristīnes mamma Antra, kura savulaik arī šo mājokli iegādājās.

Atbildot uz jautājumu, vai ģimenei ir kādas konkrētas vēlmes attiecībā uz pārvērtībām telpā, tiek norādīts, ka nevēlētos tumšas sienas un lielu standarta gultu, kas atņemtu vietu bērniem, kuri dienas laikā istabu izmanto, lai tur spēlētos.

Tikmēr obligāti jāsaglabā televizors, jo vakaros nereti bērni iekārtojas gultā un noskatās kādu filmu vai raidījumu.

Pie istabas pārvērtībām ķersies klāt IKEA mazo telpu eksperts

Šo nepavisam ne vieglo uzdevumu apņēmusies veikt IKEA interjera dizainere Kristīne, kurai ir pieredze ar mazām telpām, kuras nepieciešams iekārtot tā, lai tās būtu daudzfunkcionālas. Turklāt līdzīgu izaicinājumu IKEA eksperte veiksmīgi pieveica arī raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” pirmajā sezonā.

Pēc dizaineres domām, viens no galvenajiem uzdevumiem ir atbrīvot telpas vidus daļu, kur patlaban atrodas divas gultas – vecāku un bērna.
Tāpat interjera dizainere Kristīne centīsies realizēt mantu glabāšanas iespējas tā, lai lietas varētu uzglabāt pa komplektiem vienuviet – piemēram, vecāku drēbes stāv vienā vietā, bērna drēbes citā un vēl kādas mantas arī katra tām speciāli atvēlētā vietā.

Kristīnei ir padomā vairāki triki, kā nelielo telpu padarīt visiem ērtu un funkcionālu. Kādus risinājumus un knifiņus viņa izmantos, skaties 14. aprīļa ”Manas mājas ar IKEA” raidījumā, kas būs skatāms televīzijas kanālā TV3 pulksten 21:40.