Kad 20 kvadrātmetru telpai jāveic trīs istabu funkcijas. Klāt jaunā ”Manas mājas ar IKEA” epizode!

Pievienot komentāru
Kad 20 kvadrātmetru telpai jāveic trīs istabu funkcijas. Klāt jaunā ”Manas mājas ar IKEA” epizode!
IKEA

Raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” 28. oktobra epizodē IKEA dizainere Olga dosies pie kādas ģimenes Rīgā, kur neliela dzīvoklīša 20 kvadrātmetru liela telpa jāiekārto tā, lai tā veiktu gan guļamistabas un viesistabas funkcijas, gan būtu vieta mācībām skolēnam.

Istaba, kurā atpūsties, mācīties, uzņemt viesus un baudīt naktsmieru

Telpu pārvērtībām pieteica Daidze, kura mājoklī dzīvo kopā ar vīru Maksimu un 8 gadus veco dēlu Juri. ”Šobrīd šajā istabā mēs atpūšamies, guļam, mācāmies, uzņemam viesus,” viņa norāda pieteikumā raidījumam ”Manas mājas ar IKEA”.

Ģimene pašreizējā dzīvesvietā dzīvo nedaudz ilgāk par astoņiem gadiem. ”Kad ievācāmies, dzīvojamā istaba bija vislabākajā stāvoklī. Palēnām krājām naudu un nomainījām logus un radiatorus, kā arī pašu spēkiem veicām remontdarbus vannas istabā un nedaudz priekšnamā un virtuvē. Tomēr istabai nekādi neizdevās pieķerties,” saka Daidze, piebilstot, ka tas, viņasprāt, noticis lielā mēbeļu daudzuma dēļ, jo tās īsti nebija kur novietot.

Ģimene vēlas, lai 20 kvadrātmetru lielā istaba tiktu iekārtota klasiskā stilā un spētu pildīt jau minētās daudzās funkcijas. Telpā būtu jāatrod vieta ietilpīgai mantu glabātuvei, kā arī tai jābūt ērtai un mājīgai.

Atbildot uz jautājumu, vai ir kas tāds, ko ģimene pārveidotajā istabā nevēlētos redzēt, Daidze norāda, ka tie ir sarkanās krāsas toņi. Tā vietā labprātāk vēlētos gaišus pasteļtoņus. Tāpat viņa piekodina, ka nevēlas istabā nomācošu atmosfēru.

No līdzšinējām mēbelēm istabā nav jāsaglabā nekas. Vienīgais, ko ģimene vēlas saglabāt no iepriekšējā interjera, ir dekoratīvas mīļlietiņas.

Nepārdomāts mēbeļu izkārtojums rada vairāk problēmu nekā risinājumu

”Maza telpa ar tik lielām vajadzībām,” ir IKEA dizaineres Olgas pirmais iespaids, ieraugot savu darba uzdevumu.

Komentējot līdzšinējo telpas iekārtojumu, dizainere saka šādi: ”Istabā, no mēbeļu skatpunkta, bija viss nepieciešamais, bet to nepārdomāts izkārtojums radīja ģimenei vairāk problēmu, nekā tās atrisināja.”

Olga norāda, ka lielākais izaicinājums – attālumi starp istabas zonējumiem, lai, piemēram, atverot lielā skapja durvis, tās netraucētu attaisīt durtiņas bērnu skapītim. Lai, izvelkot dīvānu, netiktu aizšķērsota piekļuve datoram.

Runājot par krāsu izvēli, Olga norāda, ka plāno pieturēties pie ģimenes vēlmēm – gaišiem pasteļtoņiem ar zilās krāsas akcentiem.

IKEA dizainerei mērķis, pārveidojot šo istabu, ir skaidrs: ”Parūpēties, lai mazas platības dēļ ģimenei nebūtu jāatsakās no kaut kādām funkcijām vai zonējuma. Lai ir vieta, kur atpūsties, pastrādāt, uzņemt viesus, kā arī neaizmirst par bērna vajadzībām, kas ar katru gadu tikai pieaugs.”

Kā IKEA dizainerei Olgai izdosies vienai nelielai telpai piešķirt trīs istabu funkcijas, skaties raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” trešās sezonas sestajā epizodē šo trešdien, 28. oktobrī, plkst. 21.40 televīzijas kanālā TV3!