Pievienot komentāru

Kad vecāki dzīvojamā istabā vēlētos mierīgi atpūsties, bērni tur labprātāk redzētu rotaļu karaļvalsti, bet vajadzība spiež apvienot dzīvojamo telpu ar guļamistabu, ir jāatrod kompromiss. Vai vispār var izdoties īstenot visas vēlēšanās? IKEA interjera dizainere Elīna rada daudzfunkcionālu interjeru kuplai piecu cilvēku ģimenei.

Aija ar Jāni un trim bērniem – Aigu, Lāsmu un pastarīti Edgaru – dzīvo Olainē, kur viņiem pieder trīsistabu dzīvoklis. Lai arī apstākļi nav ļoti šauri, tomēr vecāki ir nolēmuši abas izolētās istabas nākotnē atdot bērnu rīcībā, un paši iekārtot sev guļamtelpu kopīgajā dzīvojamā istabā, kur vietu atradušas arī bērnu mantas, datora stūrītis un citas lietas.

IKEA interjera dizainere Elīna sarunā ar Aiju noskaidro, ka liels iedvesmas avots viņai ir jūra, tāpēc jūras tēma arī kļūst par jaunā interjera iedvesmas avotu. Jūras noskaņās izvēlēta jaunā krāsu gamma, kurā savijas zemes, ūdens un debesu toņi, un pieklusinātās nianses rada mierpilnu harmoniju, kura tomēr nekad nešķiet vienmuļa.

Elīna iesaka šādā telpā lietot daudzfunkcionālus risinājumus kā, piemēram, izvelkamu dīvānu, lai dzīvojamā istaba pārāk neatgādinātu guļamistabu, kā arī kombinēt dažāda dziļuma plauktus, radot dinamiskāku iespaidu, nodrošinot gaismas plūsmu un dodot iespēju glabāt dažādu veidu mantas. Dizainere rekomendē zemāk likt dziļākus un ietilpīgākus plauktus, bet augstāk izvēlēties seklākus, kas var kalpot gan mantu glabāšanai, gan arī skaistu lietu eksponēšanai. Augstāk esošie plaukti šajā interjerā papildināti ar stikla durtiņām, lai iekšā saliktās mantas nenoputētu.

Kādi ir dizaineres ieteikumi telpas zonēšanai, ja mājoklī dzīvo divas paaudzes?

Dažādas zonas istabā var nodalīt, piemēram, ar paklāju. Šeit tā ir ar bērnu stūrīti, kuru kā atsevišķu telpas daļu akcentē vienkāršs paklājiņš. Bērniem nav obligāti nepieciešami bērnišķīgi raksti – šāds paklājs var būt visnotaļ pieskaņots pārējam interjeram un harmoniski to papildināt.

Bērnu stūrītī praktiskāki par slēgtiem skapīšiem bieži ir vaļēji plaukti, kuros var salikt piemērota lieluma kastes. Tas ļoti atvieglo mantu kārtošanu pat pašiem mazākajiem, ko kastes ir vieglas, un tajās var ātri salikt rotaļlietas, ar kurām tobrīd nespēlējas.

Neitrālos toņos veidotā interjerā ir svarīgi padomāt arī par akcentiem, lai padarītu iekārtojumu izteiksmīgāku. Šoreiz Elīna bija sarūpējusi Aijai un viņas meitiņai pārsteigumu – radošo darbnīcu ar makramē mākslinieci Jutu Voveri, un darbnīcā tapušais puķupoda turētājs un sienas dekors ar bagātīgu virsmas tekstūru izmantoti kā personiski akcenti.

Pie vienas sienas var izveidot savu personisko attēlu galeriju

Elīnas veidotais interjers ir kā kopīgi ar Aiju veidotā sajūtu kolāža – reizē bezgala gaišs un harmonisks, tomēr ar savu īpašo raksturu, kas padara to atšķirīgu no simtiem citu.

Par projektu

Skatītāju iemīļotā mājokļa pārvērtību raidījuma “Manas mājas ar IKEA” sestā sezona tuvojas! Raidījums jaunajā sezonā pulcēs spilgtas personības ar interesantiem hobijiem, kā arī īstenos kādu sociālu projektu. Raidījuma jaunajai sezonai tiek meklēti cilvēki, kuriem piemīt degsme, aizrautīgs piedzīvojumu gars, kāda interesanta aizraušanās un vēlme pēc telpas, kuras interjers to spētu atspoguļot.  Visi interesenti tiek aicināti pieteikties raidījuma jaunajai sezonai līdz pat 22. decembrim.