Izplatītākie mīti par miegu Piedavā "Napsie"!

0 Komentāru
Izplatītākie mīti par miegu
"Napsie"

Mītu par miegu ir daudz, un lai arī daļu no tiem uztveram kā jaukas pasaciņas (piemēram, slavenā aitu skaitīšana!), dažus ir grūti atšķirt no patiesības. Nepatiesa informācija, kā zināms, var izradīties pat bīstama, tāpēc  – laiks atmaskot dažus populārākos mītus par miegu!

Jo vecāks cilvēks kļūst, jo mazāk miega tam nepieciešams

Vidēji pieaugušam cilvēkam nepieciešamas 7-9 stundas miega.  Lai arī gulēšanas ieradumi novecojot mainās, nepieciešamais miega daudzums nemazinās. Vecākiem cilvēkiem ir trauslāks miegs, tie biežāk mostas naktīs vai ceļas agrāk no rītiem, taču tas nenozīmē, ka viņiem vajadzīgs mazāk miega – gluži pretēji, trauslā miega dēļ gulēt vajag vairāk, tāpēc bieži nākas nosnausties arī pa dienu.

Viena miega stunda naktī vairāk vai mazāk neko neietekmē

Populārā prakse nozagt sev vienu stundu miega naktī sevī neattaisno – arī tas ir miega deficīts, kas ietekmē reakcijas ātrumu  un produktivitāti dienas laikā, pat ja noguruma pazīmes nav jūtamas. Ilgtermiņā šī prakse pazemina imunitāti un palielina sirds – asinsvadu slimību risku.

Pret bezmiegu palīdz ”aitu skaitīšana”

Šis mīļais mīts nāk mums līdzi no bērnības un tāpat, kā daudzas lietas, ko mums stāstījuši vecāki, ir tikai daļēji patiess. Nomierinošas domas un to vizualizēšana patiešām var palīdzēt, taču koncentrēšanās uz ko tik specifisku drīzāk novērš domas no gulēšanas. Tāpat, ja nav izdevies aizmigt 15-20 minūšu laikā, speciālisti iesaka kāpt ārā no gultas un doties uz citu istabu palasīt vai paklausīties mūziku, līdz uznāk miegs. Grozīšanās pa gultu un skatīšanās pulkstenī pavisam noteikti nepalīdzēs.

Miega ”parādu” var atgūt

Tā nav gluži taisnība. Ja darbadienās nav izdevies izgulēties ieteicamās 7-9 stundas, izveidojas miega parāds, kuru nevar atgūt, brīvdienās paguļot ilgāk. Ilgstoši nepietiekami guļot var parādīties tādas problēmas kā augsts asinsspiediens, aptaukošanās, nomākts garastāvoklis un produktivitātes samazināšanās.

Krākšana ir kaitinoša, taču nekaitīga

Nav taisnība – krākšana var norādīt uz vairākām veselības problēmām, piemēram, augstu asinsspiedienu vai miega apnoju – stāvokli, kuru raksturo elpošanas apstāšanās miega laikā uz 10 sekundēm un ilgāk, izraisot skābekļa trūkumu organismā un virkni citu nebūšanu. Šīs slimības skartie bieži vien naktī mostas, tverot pēc elpas, dienā jūtas miegaini, taču var neapzināties šīs problēmas esamību gadiem ilgi.

Pret miegainību pie stūres palīdz kondicionieris, loga atvēršana vai skaļa mūzika

Šis mīts ir pat bīstams  – ja nāk miegs, braukt nedrīkst. Vislabāk ir apstāties un 15-45 minūtes pasnaust, vai ja iespējams, samainīties ar kādu, kurš jūtas možs. Arī kafija un citi kofeīnu saturoši dzērieni iedarbojas lēnām un palīdz vien neilgu laiku, tāpēc, ja paredzēts garāks izbrauciens, jāpārliecinās, ka pirms tam izdevies pietiekami izgulēties.

Smadzenes miegā atpūšas

Arī šī gluži nav taisnība – smadzenes miegā paliek aktīvas un uzlādējas, nodrošinot gan normālu ķermeņa darbību, gan veicot sarežģītākus uzdevumus. Dažas prāta funkcijas miegā pat saasinās, īpaši tās, kas saistītas ar atmiņu un mācīšanos.

Lai ķermenis varētu pilnībā atjaunoties, miegam jābūt kvalitatīvam. Liela nozīme ir  guļvietai – labs un jūsu gulēšanas paradumiem piemērots matracis nodrošinās to, ka gulēšana sagādās baudu modīsieties patiešām atpūties. “Napsie” piedāvā matraci, kurā ir apvienotas visas svarīgākās matraču īpašības  – tas lieliski piemērojas jūsu ķermenim un nodrošina izcilu komfortu katru nakti, tas ir pietiekami stingrs, bet nav ciets, un tā gaisa caurlaidīgā struktūra nodrošina svaigu gulēšanas vidi un neļauj ķermenim sakarst.

Pārliecinies pats!

”Napsie” matraci var izmēģināt 101 nakti. Ja pēc šīm maģiskajām naktīm tomēr nebūsi apmierināts ar matraci, samaksātā nauda tiks atmaksāta pilnā apmērā!

Ar ”Napsie” piedāvājumu iepazīsties šeit!

Ietaupi 50 eiro matrača iegādei! Izmanto atlaides kupona kodu ”mainimatraci” un saņem 50 eiro atlaidi jebkura matrača iegādei mājas lapā Napsie.lv. Kods jāievada brīdī, kad veiciet pirkumu. Atlaide paredzēta tikai matrača iegādei.

0 Komentāru