Pievienot komentāru

Sākotnēji tā bija garāža, vēlāk bibliotēka, bet tagad vieta, kur starp pilniem grāmatu plauktiem atrodas arī bungas un ģitāras. Raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektās sezonas otrajā epizodē IKEA dizainere dodas uz Siguldu pie Oskara, lai līdz nepazīšanai pārvērstu viņa hobiju telpu.

Oskars tiek ne tikai pie hobiju telpas pārvērtībām, bet arī muzikāla pārsteiguma

Zinot, ka Oskara sirdslieta ir mūzika, un to, ka viņa mīļāko Latvijas grupu augšgalā ir apvienība ”Laika suns”, IKEA komanda pacentās un noorganizēja Oskaram īpašu tikšanos ar grupu.

Foto: IKEA

Tā kā Oskars prot spēlēt bungas, viņam bija iespēja ne tikai aprunāties ar grupas dalībniekiem par mūziku un to, cik tā ir svarīga cilvēku ikdienā, bet arī kopā pamuzicēt. Raidījumā dzirdēsim fragmentu no kopīgās muzicēšanas.

Telpa viena, bet funkciju daudz

Māja, kurā šobrīd dzīvo Oskars ar sievu Ilvu, dēliņu Kārli un tēti Andri, ir dzimtas īpašums, pirms 30 gadiem uzcelts pašu rokām. Telpa, kurā IKEA dizainere veiks pārvērtības, sākotnēji bijusi garāža. Vēlāk tā pārtapusi par bibliotēku, bet tagad kļuvusi arī par vietu, kurā Oskars piepilda savu sapni muzicējot.

”Mīlu muzicēšanu kopā ar tuviniekiem un apgūstu akadēmisko dziedāšanu. Loloju sapni kādreiz kāpt uz operas skatuves,” muzikālos mērķus ieskicē Oskars.

Vaicāts, kādai būtu jābūt telpai pēc veiktajām pārvērtībām, Oskars atbild: ”Būtu brīnišķīgi, ja telpa varētu sevī apvienot mūzikas studijas, bibliotēkas un mājas biroja funkciju. Tas ļautu tur pa dienu strādāt ar datoru, bet vakarā apgūt jaunu muzikālo repertuāru un veikt ierakstus. Vēlētos izvietot mūzikas aparatūru tā, lai ir viegli tikt klāt instrumentiem un spēlēt.”

”Pašlaik telpā mēbeļu un mantu organizācija ir tik neveiksmīga, ka nesanāk izvietot instrumentus brīvi pieejamās vietās,” esošās problēmas hobiju telpā skaidro Oskars, piebilstot, ka saviem spēkiem vēlamās pārvērtības telpā jau ilgāku laiku nav izdevies īstenot, tāpēc arī nolemts pieteikties raidījumam ”Manas mājas ar IKEA”.

Runājot par krāsām, kādas vēlētos redzēt telpā pēc pārvērtībām, Oskars norāda uz siltajiem krāsu toņiem. Tiem gan nevajadzētu būt pārāk spilgtiem, lai varētu telpā ilgstoši uzturēties, nenogurstot no krāsu raibuma.

Atbildot uz jautājumu, vai ir kas tāds, ko Oskars noteikti nevēlētos redzēt jaunajā telpas iekārtojumā, viņš atbild, ka kategorisku ”nē” viņam neesot.

Telpa, kur rast iedvesmu un baudīt mieru

Šajā ”Manas mājas ar IKEA” sezonā IKEA dizaineri veltīs īpašu uzmanību tam, lai iepazītu raidījuma dalībnieku personības un viņu aizraušanās. Plānojot pārvērtības, dizaineri kopā ar dalībniekiem kopīgi iedvesmosies pārmaiņām un vizualizēs gūtās sajūtas un vēlmes, radot īpašu sajūtu kolāžu jeb ”moodboard”, kura mērķis ir panākt dalībnieka vēlmēm maksimāli atbilstošas pārvērtības telpā.

Oskara hobiju telpā pārvērtības veiks IKEA dizainere Ieva. Arī viņa mūzikas pasaulē ir lietpratēja, tāpēc šim uzdevumam īpaši labi piemērota.

Jebkura veiksmīga projekta pamatā ir pēc iespējas precīzāka informācija, kādam jābūt rezultātam, tāpēc sākotnēji IKEA dizainere ar specifiskiem jautājumiem gūst izpratni par Oskara vēlmēm.

Foto: IKEA

Viens no jautājumiem, kas, iespējams, vislabāk ļāva saprast, kādu telpu vēlas redzēt Oskars, bija saistīts ar asociācijām, kādas Oskaram rodas, domājot par šīs telpas ideālo iekārtojumu. Asociācijas par galarezultātu palīdz gūt izpratni, piemēram, par to, kādām krāsām jādominē telpas iekārtojumā. Oskara ideālais šīs telpas iekārtojums asociējas ar iedvesmu, mieru, rokmūziku un drosmi.

Pirms ķeršanās pie darba Ieva arī pārliecinājās, kādus elementus Oskars redzētu labprāt un kādus labāk neizmantot. To IKEA dizainere darīja, parādot un pastāstot par dažādu materiālu izmantošanu interjerā. Šajā gadījumā Ieva piedāvāja iekārtojumā izmantot, piemēram, metāla un pat ādas elementus.

Kā IKEA dizainere Ieva tika galā ar uzdevumu vienā telpā iekārtot bibliotēku, biroju un mūzikas studiju, skaties raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektās sezonas otrajā epizodē televīzijas kanālā TV3 trešdien, 6. oktobrī plkst. 21.45!

Iepriekšējās raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” epizodes skaties šeit!

Par projektu

Pašmāju iecienītākā mājokļa pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektā sezona ir klāt! Vai tā būtu gaužām maza virtuve, neparasta plānojuma viesistaba vai pavisam īpaša guļamistaba – IKEA dizaineri atradīs risinājumu jebkuram izaicinājumam. Katru nedēļu IKEA dizaineri dosies uz kādu no mājokļiem Latvijā, lai tur īstenotu to īpašnieku ilgi gaidītās pārvērtības. Skaties raidījumu katru trešdienas vakaru plkst. 21:45 televīzijas kanālā TV3! Visas raidījuma epizodes vari skatīties arī portālā TV3Play!