Pievienot komentāru

Klāt raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” 3. sezona, un pirmā pie ļoti gaidītām pārvērtībām tiks Limbažu novada speciālās pamatskolas atpūtas telpa, kuru līdzekļu trūkuma dēļ līdz šim nebija iespējams pilnvērtīgi izremontēt un labiekārtot.

Telpu pārvērtībām pieteica skolas direktore Agija, kura šajā amatā ir nepilnus divus gadus un to laikā nesavtīgi centusies atjaunot un uzlabot skolas telpas. Ambīcijas jaunajai skolas direktorei ir lielas, diemžēl to īstenošanai ar entuziasmu vien ir par maz, un pieejamie līdzekļi ir nepietiekoši, lai skolēniem radītu vislabākos apstākļus mācībām un atpūtai.

”Zinot, ka visu nevaram izdarīt paši ierobežotā finansējuma dēļ, jo skolā vajadzību ir daudz, pieteicu telpu projektā [”Manas mājas ar IKEA” – red.]. Telpu bijām izkrāsojuši un ielikuši dīvānu un sēžammaisus, bet tā nebija tik mājīga, lai tur gribētu vakaros uzturēties jaunieši ar saviem skolotājiem. Līdz ar to man doma bija skaidra, jāriskē, zaudēt nav ko, varam tikai iegūt,” saka Agija, pamatojot vēlmi radīt skolēniem mājīgu un mīļu atpūtas telpu.

Vaicāta, vai ir kāds īpašs stils, kādā telpu vēlētos iekārtot, Agija norāda, ka tam neesot dižas nozīmes. ”Vairāk gribējās, lai telpa būtu funkcionāla un mājīga, lai rada sirds siltumu,” tā viņa, piebilstot vien, ka telpu labprāt redzētu siltos, mājīgos toņos.

Agija stāsta, ka skolā mācās 66 bērni, un viņai ir prieks, ka šis skaitlis ir pieaudzis. ”Ticu tam, ka cilvēki ar vien vairāk redz un dzird par to, kā mums iet un apzinās, cik šī skola ir vērtīga viņu bērniņam. Ir kas skolas iespējas īsti neizprot, jo baidās no sabiedrības nosodījuma, no kaimiņiem, no sazin vēl kā un aizmirst mazo vai lielo ķiparu tajā. Skola ir bērniem ar vieglu vai smagu garīgo atpalicību, un, ticiet man, ka šie bērni nav nedz savādāki nedz atšķirīgi, viņi ir kolosāli – vada pasākumus, dzied, dejo dara ne mazāk atšķirīgas lietas kā jebkurā citā izglītības iestādē. Šeit viņiem tiek nodrošināts atbilstoši viss, lai spētu attīstīties tieši tā, kā viņiem nepieciešams,” skolas nozīmību uzsver tās direktore Agija.

Iedvesmas avots – skaistais skats pa logu

Limbažu novada speciālās pamatskolas atpūtas telpas pārvērtības veiks IKEA dizainere Ieva, kurai, ierodoties skolā, bija skaidrs, ka krāsas pārvērtībām paredzētajā telpā noteiks skaistais skats pa logu.

”Pirmo reizi telpu ieraugot, lieliskais skats pa logu iedvesmoja un noteica krāsu izvēli. Vienlaikus plānojot interjeru jāņem vērā telpas lielums – tā ir ļoti plaša, turklāt ar trīs metrus augstiem griestiem,” saka Ieva.

IKEA dizainerei ideja par telpas iekārtošanu radās ātri – labākais no viesistabas un labākais no darbistabas. ”Grūtāk būs izdomāt, kā aizpildīt augstās sienas, jo atpūtas telpā nav nepieciešami daudz risinājumi mantu uzglabāšanai, līdz ar ko lieli, augsti skapji nebūs atbilstoši,” saka Ieva.

Kādas krāsas un mēbeļu risinājumus IKEA dizainere Ieva būs izmantojusi Limbažu novada speciālās pamatskolas atpūtas telpas pārvērtībām uzzini raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” 3. sezonas pirmajā sērijā. Tā televīzijas kanālā TV3 būs skatāma 23. septembrī plkst. 21.40!

Par projektu

Pašmāju iecienītākā mājokļa pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektā sezona ir klāt! Vai tā būtu gaužām maza virtuve, neparasta plānojuma viesistaba vai pavisam īpaša guļamistaba – IKEA dizaineri atradīs risinājumu jebkuram izaicinājumam. Katru nedēļu IKEA dizaineri dosies uz kādu no mājokļiem Latvijā, lai tur īstenotu to īpašnieku ilgi gaidītās pārvērtības. Skaties raidījumu katru trešdienas vakaru plkst. 21:45 televīzijas kanālā TV3! Visas raidījuma epizodes vari skatīties arī portālā TV3Play!