Fināla raidījumā IKEA iekārto istabu jaunietim, kurš ir uzveicis nopietnas veselības problēmas

Pievienot komentāru
Fināla raidījumā IKEA iekārto istabu jaunietim, kurš ir uzveicis nopietnas veselības problēmas
Pārvērtības Dāvida istabā (IKEA)

Klāt raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” otrās sezonas noslēdzošā epizode. Šoreiz IKEA iepriecinās septiņpadsmit gadus veco Dāvidu, kurš ir kaislīgs fotogrāfs un var lepoties ar iespaidīgu mazo kalendārīšu kolekciju, kurā atrodami eksemplāri arī no padomju laikiem.

Mājoklis, kurā dzīvo Dāvids ar vecākiem un kaķi Pūku, atrodas Jaunciemā. Dzīvokli ģimene iegādājusies 2003. gadā, taču dzīvo tajā kopš 2004. gada novembra.

”Pa dzīvokļa logu austrumu pusē varam redzēt burvīgus saules lēktus un rietumu pusē skatīt saulrietu ezerā, protams arī Jaunciema panorāmu,” dzīvokļa plusus uzskaita Dāvida mamma, skolotāja Gunita, kura arī pieteica dēla istabu raidījumam ”Manas mājas ar IKEA”.

Telpa īpašam jaunietim ar daudz interesēm

Dāvidam bija nopietnas veselības problēmas un tāpēc uzturējās vecāku tuvumā. Telpā, kuru pārveidos IKEA, viņš spēlējās un mācījās. Tagad slimības ir pievārētas, un ir pienācis laiks pielāgot istabu jaunietim, lai varētu sākt patstāvīgu dzīvi savā istabā.

”Šī telpa ir kā rotaļu un mācību telpa, kurā esam visi pavadījuši daudz laika gadu garumā,” stāsta mamma.

Taujāti pēc vēlmēm jaunajā interjerā, dzīvokļa saimnieki norāda, ka būtu vēlams atrast vietu Dāvida hobijiem, kas ir fotografēšana un mazo kalendārīšu kolekcionēšana. Dāvids sakrājis vairākus tūkstošus šādu kalendāru.

Galvenais, ko jaunietis vēlas savā istabā ir ietilpīgu skapi, datora galdu un krēslu, kā arī ērtu gultu.

Trīs svarīgas lietas jaunieša istabā – funkcionalitāte, krāsas un materiāli

Jaunieša istabu pārveidos IKEA interjera dizainere Ieva Buka. Iekārtojot Dāvida istabu, Ieva plāno uzsvaru likt uz funkcionalitāti, krāsām un materiāliem.

”Padoms, veidojot telpu jaunietim, ir to veidot jautru, atraktīvu, izmantojot izteiksmīgas krāsas, padomājot par pietiekamu mantu glabātuvi, jo jauniešiem ir daudz hobiju lietu, aktīvās atpūtas lietu un inventāra,” saka Ieva.

Viņa arī atjautīgi pielieto IKEA veikalā pieejamās interjera preces, lai tās pielāgotu citām funkcijām. ”Interesanta lieta, ko izmantoju, ir jau ierastie bilžu turētāji – šoreiz MALMBÄCK, ko es piestiprināšu pie sienas blakus gultai un to varēs izmantot naktsgaldiņa vietā – tur var uzlikt telefona lādētāju vai grāmatu,” norāda Ieva.

IKEA dizainere arī sola īpaši piedomāt par vietu puiša hobijiem, jo istabas saimniekam to netrūkst. ”Pamanīju, ka kastītes mantu organizēšanai ģimene izmanto daudz, lai grupētu lietas, taču tās bija izvietotas haotiski,” saka Ieva, kurai jau ir padomā risinājums šim izaicinājumam.

Kā IKEA interjera dizainerei Ievai veiksies jaunieša istabas iekārtošanā un vai Dāvids būs ar izdarīto apmierināts, skaties raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” 2. sezonas fināla epizodē otrdien, 28. aprīlī plkst. 21:40 televīzijas kanālā TV3!

Visas līdzšinējās raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” epizodes vari skatīt šeit!