Pievienot komentāru

Šoreiz raidījums “Manas mājas ar IKEA” viesojas pie jaunas ģimenes. Aneta un Emīls, kuru ģimenē ir vēl mazais Miķelis un sunīte Greisa, pieteikuši pārvērtībām virtuvi. Tiesa, nav iztikuši arī bez nesaprašanās – Aneta sākumā šaubījusies, vai pieteikties dalībai, tomēr tad palīdzējusi vīram uzrakstīt pieteikumu. Pieteiktā telpa ir ļoti neliela, vien 4,5 kvadrātmetri, tāpēc IKEA interjera dizaineres izaicinājums bija, kā ietilpināt mazā platībā visu nepieciešamo pilnvērtīgai, funkcionālai virtuvei?

Kad telpa diktē iekārtojumu

Vaļēju plauktu šarms

Virtuvē ir ērti, ja mantas var glabāt gan skapīšos, gan vaļējos plauktos. Daudziem šķiet, ka vaļēji plaukti rada nekārtību, tomēr dizainere Agita apgalvo, ka tas nav tiesa. Tieši vaļējos plauktos visu instinktīvi gribas sakārtot glītāk. Savukārt zem plauktiem var piestiprināt stangu ar pakaramajiem, kur salikt virtuves piederumus, krūzītes un citas nepieciešamas mantas, kurām tomēr nevajadzētu aizņemt vietu uz darba virsmas.

Viltības, ar kurām iegūt vairāk vietas

Interjera dizainere Agita dalās padomos, kā, liekot lietā nelielas viltības, var gan vizuāli paplašināt telpu, gan arī praktiski iegūt mazliet vairāk vietas. Piemēram, tādā U veida virtuvē kā šī darba virsma vienā pusē var būt arī šaurāka, atbrīvojot vairāk platības uz grīdas. Apakšējā virtuves daļa arī nav obligāti jāaizpilda ar skapīšiem, jo, vienlaikus tos atverot abās pusēs, vairs nebūtu iespējams brīvi kustēties. Skapīšu vietā var izvēlēties kompaktus ratiņus, ko iestumj zem darba virsmas. Turpat var glabāt arī pakāpšanās soliņu, kas noder, lai droši tiktu klāt mantām augstākajos plauktos.

Svarīgs ir katrs centimetrs

Šajā virtuvē izmantots U veida plānojums, un tā radušies divi dziļi stūri. Šādā izkārtojumā tie nereti ir problemātiski, jo tajos saliktās mantas ir grūti aizsniegt. Viens no iespējamiem risinājumiem ir izvelkami plaukti, taču nelielā virtuvē praktiskāks ir karuselis – grozāms statīvs. Tajā saliktajām lietām būs daudz ērtāk piekļūt. Tā var glabāt lielākus katlus, cepamformas, mazo sadzīves tehniku un visu ko citu. Katliem un pannām būs ērta arī atvilktne zem cepeškrāsns – vietā, kas citādi paliktu neizmantota.

Tieši tik vietas, cik nepieciešams

Kāds ir mazu telpu labākais sabiedrotais? Protams, saliekamas, daudzfunkcionālas mēbeles. Piemēram, galds, kas saliktā veidā var kalpot kā plauktiņš, bet atlocīts būs ērts maltītei pat vairākiem cilvēkiem, savukārt taburetes pēc izmantošanas var sakraut kaudzē, lai taupītu vietu.

Par projektu

Pašmāju iecienītākā mājokļa pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektā sezona ir klāt! Vai tā būtu gaužām maza virtuve, neparasta plānojuma viesistaba vai pavisam īpaša guļamistaba – IKEA dizaineri atradīs risinājumu jebkuram izaicinājumam. Katru nedēļu IKEA dizaineri dosies uz kādu no mājokļiem Latvijā, lai tur īstenotu to īpašnieku ilgi gaidītās pārvērtības. Skaties raidījumu katru trešdienas vakaru plkst. 21:45 televīzijas kanālā TV3! Visas raidījuma epizodes vari skatīties arī portālā TV3Play!