Pievienot komentāru

Raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” otrajā sērijā pārvērtības tiks veiktas telpā, kurai jākalpo kā guļamistabai, darbistabai, bibliotēkai un noliktavai. Tas nav viss – istabā nepieciešams arī skaistuma stūrītis, kur pucēties, jo telpu apdzīvos daiļā dzimuma pārstāve, sākumskolas skolotāja un ļoti aktīva divu bērnu māmiņa Agita.

Nepieciešama istaba ”viss vienā”

Mājā, kurā notiks raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” trešās sezonas otrās sērijas darbība, dzīvo ģimene trīs paaudzēs – vecvecāki Daina un Pēteris, viņu meita Agita un mazbērni Niks un Kārlis. Tāpat mājsaimniecības neatņemama daļa ir četrkājainie draugi – divi suņi. Telpā, kurā notiks pārvērtības, dzīvo Agita.

”Esmu ļoti aktīva – spēlēju teātri, cepu kūkas, vadu teātra un dejošanas pulciņus, strādāju par sākumskolas skolotāju, organizēju un vadu pasākumus,” savu ikdienu ieskicē Agita.

Viņa skaidro, ka daudzpusīgā un aizrautīgā dzīvesveida dēļ istabā ir ļoti daudz lietu. ”Man ir darba zona, bibliotēka, skaistuma stūrītis, guļamistaba, garderobe, veļas stūris. Tas viss vienā nelielā istabā ne visai labi satilpa. Lai kā pārkārtoju istabu, vienmēr kaut kam pietrūka vieta,” savu pieteikumu raidījumam ”Manas mājas ar IKEA” skaidro skolotāja.

Agita atceras, kā nonākusi pie idejas pieteikties raidījumam: ”Kādu vakaru pirms miega, pārlapojot Facebook, ieraudzīju reklāmu IKEA pārvērtībām. Sapratu, ka man tām noteikti jāpiesakās, jo beidzot ir pienācis laiks mainīt manu istabas iekārtoju. Esmu tiešām priecīga, ka tas izdevās.”

Jautāta par kādām sarkanajām līnijām istabas iekārtojumā, Agita norāda, ka tādu īsti nav – vienīgais nosacījums, lai telpa būtu gaiša un funkcionāla. Svarīgi, lai istabā atgriežas bērnu foto un viņu gatavotie apsveikumi. ”Tas man ir pats svarīgākais,” saka Agita.

Jaunajā istabā galvenais akcents uz minimālismu un organizēšanu

”Jaunā telpa tiek veidota izmantojot mierīgu, sabalansētu krāsu gammu, lai radītu noskaņas, kas parasti šāda tipa telpās ir divējādas – mierīgas, patīkamas vakaros un uzmundrinošas, dzīvespriecīgas no rīta,” saka IKEA dizainere Kristīne, kura pārveidos Agitas istabu.

Kristīne skaidro, ka akcents jaunajā telpā tiek likts uz kārtību, organizēšanu un minimālismu: ”Viena no cilvēku problēmām mūsdienās ir laiks. Bieži dzirdu vārdus ”man nav laika sakārtot”, bet dzīve ir vienkāršāka, ja viss atrodas savās vietās. Esam mierīgāki, ražīgāki un ģimene ir saticīgāka. Tāpēc, atvēlot kaut nedaudz no sava aizņemtā laika, lai sakārtotu un atbrīvotos no mums nevajadzīgajām, nejauši sakrātajām lietām, uzlabo mūsu dzīvesveidu un pašsajūtu.”

”Telpa izskatās plakana – tā netiek izmantota pilnībā un netiek izmantotas sienas, jo tieši pie sienām var izmanot ļoti daudz vietas mantu organizēšanai. Telpa vairāk atgādina noliktavu nekā dzīvojamo istabu. Telpas saimniecei trūkst brīvas virsmas darbam no mājām un hobiju veikšanai, telpas mēbeļu izvietojums ir neefektīvs visu darbību veikšanai. Printeris rada ofisa sajūtu un atrodas pārāk tuvu guļam zonai,” telpas līdzšinējā iekārtojuma nepilnības ieskicē Kristīne.

Kā viņai veiksies ar Agitas istabas iekārtošanu uzzini radījumā ”Manas mājas ar IKEA” 3. sezonas otrajā sērijā, kas televīzijas kanālā TV3 būs skatāma 30. septembrī plkst. 21:40.

Par projektu

Pašmāju iecienītākā mājokļa pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektā sezona ir klāt! Vai tā būtu gaužām maza virtuve, neparasta plānojuma viesistaba vai pavisam īpaša guļamistaba – IKEA dizaineri atradīs risinājumu jebkuram izaicinājumam. Katru nedēļu IKEA dizaineri dosies uz kādu no mājokļiem Latvijā, lai tur īstenotu to īpašnieku ilgi gaidītās pārvērtības. Skaties raidījumu katru trešdienas vakaru plkst. 21:45 televīzijas kanālā TV3! Visas raidījuma epizodes vari skatīties arī portālā TV3Play!