Pievienot komentāru

Raidījumā ”Manas mājas ar IKEA” interjera dizainere Elīna pārvērš jaunas ģimenes vecāku guļamistabu telpā, kur ir patīkami uzturēties, baudīt atpūtu un mieru. Uzdevums nav no vieglajiem, jo līdz šim telpa, kas ģimenes lokā izteiksmīgi iesaukta par ”bardaka istabu”, ir kalpojusi vairākiem mērķiem, un tā būtu jāpaliek arī turpmāk.

Garenā plānojuma telpā ir jāatrod vieta visas ģimenes – Evelīnas, Artūra un abu viņu bērnu – apģērbam, atpūtas zonai, kur skatīties televīziju, kā arī, protams, vietai, kur netraucēti baudīt naktsmieru.

Sajūtu kolāža – jaunā interjera ceļvedis

Vēl pirms ķerties klāt jaunā interjera veidošanai, Elīna ir izzinājusi pāra vēlmes un vajadzības ar tā sauktās sajūtu kolāžas palīdzību. Kolāžā atklājās, ka abiem šķiet pievilcīga zaļā krāsa un ka abi neviļus sliecas iekļaut kopējā kompozīcijā arī dabas elementus, kas atgādina par ģimenei tik mīļajiem pārgājieniem.

Atbilstoši kolāžai Elīna izvēlas zaļo kā telpas dominējošo krāsu. Izvēle ir drosmīga, jo ”drošāki” varbūt būtu ierasti pelēcīgie vai smilškrāsas toņi, tomēr interjera dizainere zina, ka viss ir atkarīgs kompozīcijas kopumā – gudri izvēloties papildinošās krāsas un nepārspīlējot ar to dažādību, pamats droši var būt arī krāsaināks, jo atdzīvina kopiespaidu. Tā arī šajā telpā – pieliekot zaļajam dabiskas koka krāsas, baltus un pelēkus elementus, zaļais kļūst par fonu, kas lieliski izceļ dažādo lietu skaistumu.

Gulta istabas vidū? Var arī tā!

Viens no āķīgākajiem uzdevumiem ir ērts plānojums. Dizaineres sākotnējā doma ir likt pie vienas īsākās telpas sienas gultu, pie otras – skapi. Tomēr šī iecere īsti neder, jo tad nebūtu piemērotas vietas televizoram. Beigu beigās Elīna izdomā neordināru risinājumu: izveidot istabas tālākajā galā tādu kā garderobes zonu ar plašu skapi un spoguli. Šo zonu no pārējās telpas vizuāli nodala… gultas galvgalis. Gulta istabas vidū var izklausīties pēc ļoti neparasta risinājuma, tomēr šajā gadījumā tas ir izrādījies arī ļoti praktisks, jo nodrošina telpas zonējumu. Pie pretējās sienas ir novietots televizors, tomēr dizainere ir tā esamību notušējusi, lai neienestu naktsmieram paredzētajā telpā pārāk daudz tehnoloģiskā. Atpūtas zonā novietots arī ērts krēsls un stāvlampa, pie sienas saliktas ierāmētas bildes, kas rada mājīgu un personisku iespaidu.

Praktiska odziņa šajā interjerā ir naktsgaldiņi, kas patiesībā ir telpaugu statīvi. Interjera dizainere Elīna iesaka nebaidīties izmantot mēbeles citiem mērķiem, nekā paredz to nosaukums – tas var izrādīties praktiskākais risinājums konkrētajā situācijā. Piemēram, šajā gadījumā telpaugu statīvi ir izvēlēti tāpēc, ka tie ir šaurāki par standarta naktsgaldiņiem, tāpēc, izmantojot tos, pa telpu joprojām ir iespējams brīvi pārvietoties.

Atpūta visai ģimenei

Tā kā šī istaba ir arī atpūtas stūrītis visai ģimenei, jo citur nav iespējas novietot televizoru, gulta ir salīdzinoši plata, lai tajā kā plašā dīvānā varētu sasēsties visi četri ģimenes locekļi. Nelielās telpās gulta tiešām var kļūt par alternatīvu dīvānam.

Par projektu

Skatītāju iemīļotā mājokļa pārvērtību raidījuma “Manas mājas ar IKEA” sestā sezona tuvojas! Raidījums jaunajā sezonā pulcēs spilgtas personības ar interesantiem hobijiem, kā arī īstenos kādu sociālu projektu. Raidījuma jaunajai sezonai tiek meklēti cilvēki, kuriem piemīt degsme, aizrautīgs piedzīvojumu gars, kāda interesanta aizraušanās un vēlme pēc telpas, kuras interjers to spētu atspoguļot.  Visi interesenti tiek aicināti pieteikties raidījuma jaunajai sezonai līdz pat 22. decembrim.