1 komentārs

Šoreiz raidījumā “Manas mājas ar IKEA” viesojāmies kādā Āgenskalna namā, kur mitinās mākslinieku pāris Signe un Edgars Folki. Abu meita Elīza bija pieteikusi pārvērtībām nepilnus 17 kvadrātmetrus lielo tēva darbistabu.

Ceriņziedu šarms

Viena no Edgara Folka mīļākajām krāsām ir ceriņu tonis, un IKEA interjera dizainere Barba nolēmusi to izmantot kā pamattoni šajā istabā, nokrāsojot sienas vēsā, neuzkrītoši niansētā violetajā tonī, kas ir izteiksmīgs, taču ne uzbāzīgs. Ļoti pārdomāti ir veidots telpas apgaismojums, jo mākslinieks labprāt strādā arī diennakts tumšajā laikā.

Vispārējo apgaismojumu pie griestiem papildina darba lampa uz rakstāmgalda un vēl viena atpūtas stūrītī aiz rakstāmgalda, lai tur varētu ērti nodoties lasīšanai. Arī augstā plauktu kombinācija ir papildināta ar īpašiem gaismekļiem, lai labāk saskatītu plauktu saturu, tos atverot, un lai plauktos saliktās lietas efektīgāk izgaismotos.

Sapņi piepildās

Plašā, ietilpīgā plauktu kombinācija, ko dizainere Barba ir izveidojusi pie telpas gala sienas, nudien ir kā sapņa piepildījums. Pēc ilga laika, kas pavadīts, lavierējot starp mantu kaudzēm un uztraucoties par grāmatām, kas balē tiešā saules gaismā, Edgars Folks beidzot var justies patiesi ērti. Mantu glabāšanas risinājums veidots harmoniskā simetrijā, kas tomēr nav vienmuļa, jo vienā pusē vienlaidu durvju vietā ir stiklotas durvis, aiz kurām eksponēt skaistākās mantas, bet pa vidu salikti plaukti, kuros pēc sirds patikas veidot arvien jaunas kompozīcijas.

Plašums iztēles lidojumam

Tā kā šo telpu izmanto radošam darbam, uzreiz bija skaidrs, ka nepieciešams atrast vietu plašam rakstāmgaldam. Tā virsma atstāta gandrīz brīva, lai būtu vairāk vietas arī lielāka formāta pamatnēm un nekas netraucētu radīt. Lakoniska dizaina rakstāmgalds veido labu fonu senatnīgajam krēslam, ko IKEA meistari ir rūpīgi atjaunojuši, lai tas kalpotu vēl daudzus gadus. Mākslas piederumiem atrasta vieta ratiņos blakus rakstāmgaldam, kur tie vienmēr ir pa rokai, bet neaizņem vietu uz galda virsmas.

Mazas viltības funkcionalitātes uzlabošanai

Interjera dizainere Barba ir labi apdomājusi detaļas, kas padara telpu vēl funkcionālāku un mājīgāku. Piemēram, plauktu kombinācijas apakšdaļā atrasta vieta galdiņu komplektam, kurus var pēc vēlēšanās izvilkt, turklāt apakšējam arī ir plaukts mantām. Lai plauktus nepārblīvētu ar sīkumiem, kas rada haotisku iespaidu un krāj putekļus, tie papildināti ar kastēm, turklāt interesantākam efektam tās ir dažādu formu.

Palīgs, kas vienmēr ir īstajā vietā

Ratiņi darbnīcā ir īpaši praktiski, jo tajos var ērti sakārtot otas, zīmuļus, krāsas un citus piederumus, lai viss būtu pārskatāms un uzreiz sasniedzams. Metāla ratiņus pat var papildināt ar magnētiskiem trauciņiem sīkumiem.

Īpašs plaukts īpašam mērķim

Šajā istabā bija jāatrod arī īpašs risinājums gleznu glabāšanai, lai sakrājušos darbus varētu pienācīgi sakārtot un salikt tā, lai tos nesabojātu. Tas atrisināts ar neordināru paņēmienu, pieskrūvējot pavisam parastam koka plauktam garus mēbeļu rokturus, kas kalpo kā atbalsti, lai vertikāli saliktās gleznas neslīdētu un nesagāztos kaudzē. Tas beidzot dod iespēju teikt haosam ardievas uz visiem laikiem. Augstākajos plauktos kastēs var glabāt mantas, kas nepieciešamas retāk, un tām klāt visērtāk var tikt, izmantojot pakāpšanās soliņu.

Ieskaties www.IKEA.lv un uzzini vairāk par izmantotajiem produktiem!

Par projektu

Pašmāju iecienītākā mājokļa pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektā sezona ir klāt! Vai tā būtu gaužām maza virtuve, neparasta plānojuma viesistaba vai pavisam īpaša guļamistaba – IKEA dizaineri atradīs risinājumu jebkuram izaicinājumam. Katru nedēļu IKEA dizaineri dosies uz kādu no mājokļiem Latvijā, lai tur īstenotu to īpašnieku ilgi gaidītās pārvērtības. Skaties raidījumu katru trešdienas vakaru plkst. 21:45 televīzijas kanālā TV3! Visas raidījuma epizodes vari skatīties arī portālā TV3Play!