Atceroties kā rudeni izkrāsoja komponists Uldis Stabulnieks!

1 komentārs

Šodien jubileja latviešu komponistam, pianistam un dziedātājam Uldim Stabulniekam! Šajā dienā būtu apritējusi mākslinieka 71. dzimšanas diena! Uldis mira 2012. gada 27. septembrī, kad rudens bija īpaši skaists!

Savas dzīves laikā komponists sarakstījis mūziku filmām Svešās kaislības (1983), Aizaugušā grāvī viegli krist (1986) un Dīvainā mēnessgaisma (1987). Stabulnieks arī filmējies epizodiskā lomā filmā Elpojiet dziļi (1967).

Taču cilvēce visvairāk viņu atminas pateicoties neatkārtojamajam skaņdarbam Tik un Tā! Ar kuru, starpcitu, 1981. gadā ieņēma 2. vietu Mikrofona aptaujā!

Uldis Stabulnieks – Tik un tā!

No 70. gadu vidus līdz 80. gadu sākumam Stabulnieks vadīja Latvijas Filharmonijas ansambli (vēlāko Tip Top), kur dziedāja tā laika zvaigznes Margarita Vilcāne un Ojārs Grīnbergs.

Strādājis par pianistu lielākajā daļā Latvijas teātru, daudz komponējis teātra izrādēm. 1972. gadā radījis pirmo latviešu blūzu (Miglas blūzs).

Godinot mākslinieku viņa 71. gada dienā!

TOP komentāri

  • Anda
    +1 +1 0

    Anda

    Atceros un pieminu Uldi Stabulnieku.Dziesma bez Māras Zālītes pasakainās dzejas nemaz nebūtu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl