Pievienot komentāru

Pirmajā ”Manas mājas ar IKEA” raidījumā, kas turpmāk ik otrdienu būs skatāms kanālā TV3, IKEA interjera dizainere Elīna Grieze pārveidos jaunas ģimenes viesistabu. Izaicinājumu netrūkst: nepieciešama vieta atpūtai, darbam, bērnu rotaļām un mantu glabāšanai.

Mājokļa saimnieki Dace un Bendžamins satikās apmēram pirms septiņiem gadiem brīvprātīgā darba projektā ASV un Āfrikā un ar laiku nolēma apprecēties un pārcelties uz Latviju. Tagad pāris jau audzina divas burvīgas meitiņas.

Pērnā gada vasarā ģimene pārcēlās uz Ogri. Lēmums bija spontāns un drosmīgs, jo ģimene Ogrē nevienu nepazina. ”Mūs bija nogurdinājuši Rīgas sastrēgumi un, domājot par nākotni un bērniem draudzīgu vidi, sākām skatīties plašākā apkaimē, meklējot mājokli vietā, kur nepieciešamais būtu pieejams uz vietas, bet galvaspilsēta, kur abi strādājam, paliktu viegli aizsniedzamā attālumā,” paskaidro Dace.

Ģimene iepriekš īrēja teju divreiz lielāku mājokli par to, kurā dzīvo tagad, tāpēc krietni nācies izvērtēt, kuras lietas paturēt un kuras ne. ”Tā kā ikdienā daudz laika pavadām ārpus mājām, mūs nebiedēja divistabu dzīvokļa mazā platība.”

Iekārtot ģimenes viesistabu IKEA dizainerei nebūs viegls uzdevums, jo interjeram jābūt tādam, kas būtu piemērots visu četru ģimenes locekļu vajadzībām. Turklāt turpat dzīvoklī jāatrod vieta ne tikai ikdienā nepieciešamām, bet arī nesezonas mantām, jo nama pagrabs glabāšanai nav piemērots.

”Šī istaba paredzēta visam, izņemot gulēšanu. Bērni šeit rotaļājas, mēs paši uzņemam viesus, glabājam nepieciešamās mantas un strādājam, bet visi kopā – atpūšamies,” saka mājokļa saimniece. ”Šajā istabā atrasties ir patīkami, tā rada mieru. Piesakoties IKEA pārvērtībām, prātojām, vai iespējams šo telpu iekārtot praktiskāk un estētiskāk. Mūs interesēja, vai dizainere spēs sajust mūs kā ģimeni un atrast risinājumu mūsu daudzajām vajadzībām.”

Ģimene pēc dabas ir atvērta un nebaidās no pārmaiņām. Tā kā ģimenē aug divi bērni, Dace uzreiz atzīst, ka nevēlētos gaišas krāsas dīvānu. Arī tumšas sienas nebūtu vēlamas. Viņa atceras, ka vienā no ģimenes īres mājokļiem sienas bijušas tumši zilas un mēbeles melnas un, lai arī sākotnēji tas šķitis stilīgi, pēc kāda laika sajūta tādā istabā bijusi nomācoša.

Veikt pārvērtības Ogres dzīvoklī apņēmusies IKEA dizainere Elīna Grieze, kura jau pirmajā raidījuma sezonā sevi pierādīja, veidojot sarežģītus dizaina risinājumus un iepriecinot vairākas ģimenes.

”Pirmā doma, ieejot telpā, bija – te ir tumšs, sekcija ir savu laiku nokalpojusi, un telpa kliedz pēc pārmaiņām, īpaši, ja tajā jāuzturas jaunai, jautrai ģimenei,” iespaidos dalās Elīna, piebilstot, ka galvenā problēma šajā iekārtojumā ir mantu glabāšana un telpas zonējums, jo tā vizuāli izskatās mazāka par reālo platību.

Tā kā ģimene ir ļoti aktīva, dizainere plāno izmantot atraktīvus un košus toņus ne tikai mēbelēs un aksesuāros, bet arī sienām, meiteņu rotaļu zonā piešķirot krāsojumam īpašu ”rozīnīti”. ”Dominēs maigi dzeltenais, zilais un sarkanais tonis. Man patīk spēlēties ar krāsu kontrastiem, un, ņemot vērā, ka ģimene, man šķiet, arī ir koša un dzīvespriecīga, es nevaru izvēlēties kaut ko tādu, kas neatbilstu viņu personībām,” skaidro Elīna.

To, kā Elīnai būs izdevies iekārtot jaunās ģimenes viesistabu, skaties mājokļa pārvērtību raidījumā ”Manas mājas ar IKEA” 10. martā kanālā TV3.

Raidījuma pavasara sezona ir veltīta kārtības ieviešanai mājoklī, un IKEA interjera dizaineres ne tikai pārveidos telpu iekārtojumu, bet arī dalīsies praktiskos ieteikumos, kā risināt daudzos mājokļos aktuālas iekārtojuma problēmas. Iedvesmojies pārvērtībām arī savās mājās – no 10. marta līdz pat aprīļa beigām skaties raidījumu ”Manas mājas ar IKEA” TV3 katru otrdienas vakaru plkst. 21.40!

Par projektu

Pašmāju iecienītākā mājokļa pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektā sezona ir klāt! Vai tā būtu gaužām maza virtuve, neparasta plānojuma viesistaba vai pavisam īpaša guļamistaba – IKEA dizaineri atradīs risinājumu jebkuram izaicinājumam. Katru nedēļu IKEA dizaineri dosies uz kādu no mājokļiem Latvijā, lai tur īstenotu to īpašnieku ilgi gaidītās pārvērtības. Skaties raidījumu katru trešdienas vakaru plkst. 21:45 televīzijas kanālā TV3! Visas raidījuma epizodes vari skatīties arī portālā TV3Play!