Pievienot komentāru

Šogad svētku laiku sagaidīsim pavisam citādos apstākļos, nekā ierasts. Tajā pašā laikā neviens un nekas mums nespēj atņemt to burvību un mīļumu, ko sagādā mums nozīmīgo dienu svinēšana savu vismīļāko un tuvāko – ģimenes – lokā.

Lai mudinātu svētku svinēt savējo lokā, IKEA raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” svētku epizodē dodas uz namu Rīgā, Sporta un Krišjāņa Valdemāra ielas krustojumā. Tur tiks paveikts kas pavisam īpašs – pirmo reizi Baltijā IKEA svētkiem saposīs visu namu.

”Mums bija patiess prieks iepazīties ar mājas iedzīvotājiem, uzzināt viņu tradīcijas, kā viņi svin svētkus, kā rotā eglīti, klāj svētku galdus un sagādā dāvanas saviem mīļajiem,” par piedzīvoto projekta īstenošanas laikā saka ”Manas mājas ar IKEA” raidījuma vadītājs Kristaps Tālbergs.

Nama iedzīvotāja Anda, kura padziļināti izpētījusi 1909. gadā uzceltā nama vēsturi, par šo ēku zina stāstīt daudz patiesi interesantu lietu: ”Mūsu māja ir izcils ziemeļu jūgendstila vai, kā Latvijā mēdzam teikt, nacionālā romantisma piemērs ne tikai tāpēc, ka arhitekts, kurš šo māju projektēja, ir viens no Latvijas 20. gadsimta ievērojamākiem arhitektiem – Eižens Laube, bet māja bieži vien ir fotografēta tādēļ, ka ar trim nākamajām ēkām tā veido vienotu ansambli. Un, protams, arī tāpēc, ka māja izskatās iespaidīgi.”

Laiks, kad stiprināt ģimenes tradīcijas

”Šogad šis svētku gaidīšanas laiks mums visiem nav vienkāršs. Tāpēc jo īpaši saudzēsim sevi un mīļos – paliksim mājās un logos iedegsim gaismu, kas mums tik ļoti ir vajadzīga,” aicina raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” raidījuma vadītājs.

Sporta un Krišjāņa Valdemāra stūrī esošajā namā dzīvo daudz ģimeņu. Tāpat kā visā Latvijā, arī šajā namā katrai no ģimenēm ir savas, īpašas tradīcijas svētku svinēšanai – vieni pulcējas pie svētku galda, citi pirms kopā sanākšanas sadala darbus, lai viss sagatavošanās process nebūtu uz viena cilvēka pleciem, vēl citi, piemēram, Ziemassvētkos, eglīti izrotā ar mantiņām, kas krātas un iegūtas daudzu gadu laikā no valstīm visā pasaulē. Šis laiks, kad svētkus svinam paši savās mājās, ģimenes lokā, ļauj stiprināt tās tradīcijas ģimenē, kas, mainoties laikiem un bērniem pieaugot, iespējams, aizmirsušās.

IKEA interjera dizainere Ieva Buka dalās padomos svētku noskaņas radīšanā

Ieteikumi svētku galda klājumam

  • Lai iegūtu svētku sajūtu, galda klājumam varam izvēlēties risinājumus, kādus nelieto ikdienā, piemēram, galdautu un salvetes.
  • Var izmantot tumšāku tekstilu klājumos, kas radīs krāšņu svētku noskaņu. Protams, var izmantot baltu tradicionālākai noskaņai.
  • Der atcerēties, ka svētku galdā liela nozīme ir rotājumiem, tāpēc nebaidies pārkāpt robežas. Ēdienu var servēt arī uz virtuves letes vai papildu darba vai galda virsmas, ēdamgaldu atstājot dekorācijām.
  • Galda dekorācijās droši var izmantot sveces un gaismas virtenes.
  • Svētku laikā var īpaši padomāt par viesiem, katram izveidojot personalizētu galda kartīti, galda piederumu komplektu ietinot salvetē utt.

Ieteikumi egles dekorēšanai

  • Lai neapjuktu dekorāciju daudzumā un egles apjomos, to domās varam sadalīt divās vai trīs daļās (atkarībā no egles izmēriem). Katru daļu izdekorē, sākot no apakšas un virzoties uz augšu.
  • Sākumā egli jāsāk dekorēt ar lampiņām, tikai tad liek citus rotājumus.
  • Bāzes rotājumiem varam izvēlēties vienas krāsas un izmēra bumbas, pievienojot pēc tam atšķirīgus dažādu formu rotājumus.

Svētki ir jāsvin, jo tādā veidā mēs pasakām paldies mīļajiem par līdzās būšanu un atalgojam paši sevi par paveiktajiem darbiem. Aicinot cilvēkus svinēt svētkus un padomājot par savu un savu līdzcilvēku drošību, IKEA raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” laikā pirmo reizi Baltijā izgaismoja un svētkiem sagatavoja veselu namu – jau pieminēto ēku Sporta un Krišjāņa Valdemāra stūrī.

Rezultātu un to, kā noritēja sagatavošanās Sporta un Krišjāņa Valdemāra ielas stūrī esošā nama izgaismošanai, skaties raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” trešās sezonas septītajā epizodē televīzijas kanālā TV3 trešdien, 4. novembrī, plkst. 21.40!

Par projektu

Pašmāju iecienītākā mājokļa pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektā sezona ir klāt! Vai tā būtu gaužām maza virtuve, neparasta plānojuma viesistaba vai pavisam īpaša guļamistaba – IKEA dizaineri atradīs risinājumu jebkuram izaicinājumam. Katru nedēļu IKEA dizaineri dosies uz kādu no mājokļiem Latvijā, lai tur īstenotu to īpašnieku ilgi gaidītās pārvērtības. Skaties raidījumu katru trešdienas vakaru plkst. 21:45 televīzijas kanālā TV3! Visas raidījuma epizodes vari skatīties arī portālā TV3Play!