1 komentārs

Raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” trešās sezonas trešajā sērijā IKEA interjera dizainere dodas uz Carnikavas novadu, kur dzīvo ģimene, kura pirms dažiem mēnešiem kļuva kuplāka – tai pievienojās adoptēta četrgadīgā meitenīte.

IKEA dizaineres uzdevums būs pārveidot istabu, kas līdz šim kalpojusi mantu glabāšanai, par iedvesmojošu bērnistabu.

Telpu pārvērtībām pieteica mamma Marita. Gan viņa, gan vīrs strādā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, savukārt dēls Daniēls mācās 8. klasē. Tāpat mājinieku gaitām ik uz soļa seko līdzi kaķene Mona, kura pirms vairākiem gadiem pie ģimenes atceļoja no dzīvnieku patversmes.

Kad sapņi kļūst par īstenību

”Šā gada sākumā mūsu ģimenē ienāca Alīne. Kad bijām adopcijas procesā, mēs nezinājām, kad būs tā diena vai mēnesis, vai pat gads, kad radīsies iespēja ģimenē uzņemt bērniņu. Un, kad tas notiek, ir teju mirklis, lai iepazītos un sagatavotos. Pāris dienās mēs istabu pielāgojām bērna vajadzībām. Turklāt nevarējām arī zināt, kāda vecuma bērns pie mums nonāks, tādēļ arī istabu bija grūti radīt patiesi personisku,” stāsta mamma Marika.

”Pirms pārtapšanas par bērnistabu šī telpa bija piekrauta ar kastēm, dažādām mantām, ko ikdienā neizmantojām, – vārdu sakot, mēs šo telpu dēvējām par noliktavas istabu. Vēlamies šeit jauku bērnistabu, jo šobrīd šī telpa ir kaut cik pielāgota bērnu istabai – pilda funkciju, tomēr nav radoša un iedvesmojoša,” pārvērtībām pieteikto istabu raksturo Marika.

”No dizaineres vēlējāmies sagaidīt mājīgu, vecumam un vajadzībām atbilstošu istabu, kas ir personiska un tāda, kādu Alīna ir izsapņojusi. Vieta, kas vēl vairāk stiprina māju sajūtu un kurā viņa var spēlēties, justies labi, mācīties un priecāties par dzīvi,” vēlmes ieskicē Marika, paskaidrojot, ka no iepriekšējā iekārtojuma neko īsti atstāt nav nepieciešams, izņemot grāmatas un rotaļlietas.

Vieta, ko saukt par savu

”Ieejot telpā, bija skaidrs, ka mazās ienākšana ģimenē notika ar ļoti īsu sagatavošanās laiku. Lai bērns tajā varētu dzīvot, nekā netrūka – gulta bija, plaukti un skapis bija, rotaļlietas arī pietiekami. Telpa bija bērnistaba, bet tai pietrūka personības, kas to padarītu par Alīnes istabu,” pirmajos iespaidos par telpu dalās IKEA interjera dizainere Elīna Grieze.

IKEA speciāliste norāda, ka ar Alīnu, kurai taps jaunā bērnistaba, sadraudzējusies ļoti ātri. ”Tā kā arī es pati esmu bijusi maza, atcerējos savu bērnību un to, kādu tajā vecumā vēlētos savu istabu. Ar krāsām, daudz plauktiem un kastītēm, lai varētu skaisti salikt visas savas mantas. Un galdu, kur zīmēt! Spoguli, kur spoguļoties un taisīt frizūras,” saka Elīna.

Viņa arī ļoti labi apzinās, ka jau pēc pāris gadiem mazā Alīne dosies skolas gaitās, tāpēc jau tagad jāpiedomā pie mēbeļu pielāgojamības, kad viņa paaugsies.

Kā bezpersoniskā telpa pārtaps par sapņu bērnistabu mazajai Alīnei, skaties raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” jaunākajā epizodē trešdien, 7. oktobrī, plkst. 21.40 televīzijas kanālā TV3!

Par projektu

Pašmāju iecienītākā mājokļa pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektā sezona ir klāt! Vai tā būtu gaužām maza virtuve, neparasta plānojuma viesistaba vai pavisam īpaša guļamistaba – IKEA dizaineri atradīs risinājumu jebkuram izaicinājumam. Katru nedēļu IKEA dizaineri dosies uz kādu no mājokļiem Latvijā, lai tur īstenotu to īpašnieku ilgi gaidītās pārvērtības. Skaties raidījumu katru trešdienas vakaru plkst. 21:45 televīzijas kanālā TV3! Visas raidījuma epizodes vari skatīties arī portālā TV3Play!