5 mīti par degvīnu, kuri jāpārstāj izplatīt jau šodien! Piedāvā "Latvijas balzams veikals"

Pievienot komentāru
5 mīti par degvīnu, kuri jāpārstāj izplatīt jau šodien!
PIXABAY.COM

Degvīns ir viens no populārākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē, lai neteiktu, ka pats populārākais, taču joprojām par to sabiedrībā pastāv daudz neskaidrību. Nereti novērojams nepareizs priekšstats par šo tradīcijām bagāto dzērienu, tāpēc esam apkopojuši, mūsuprāt, visbiežāk izplatītos mītus un raduši tiem skaidrojumu.

1. Visi degvīni ir vienādi

Pat ne tuvu! Degvīns savā sastāvā un garšā atspoguļo to, no kurienes tas nācis un no kā gatavots. Visvienkāršākais veids, lai šo mītu apstrīdētu, ir iegādāties divus atšķirīgu ražotāju produktus un tos pagaršot.

Īpaši atšķirība būs jūtama, ja iegādāsieties kvalitatīvu degvīnu, kas ražots, piemēram, rietumos un austrumos. Abi šie alkoholiskie dzērieni būs kvalitatīvi, taču viens būs savā garšā spēcīgāks, kamēr otrs – maigāks.

2. Jo vairāk degvīns destilēts, jo labāk

Šādus apgalvojumus izplata ne tikai patērētāji, bet dažkārt arī paši ražotāji, taču ne vienmēr tas tā ir. Pirmkārt, jau katrs ražotājs individuāli un precīzi definē, ko tā ražotajam produktam nozīmē viena destilācijas reize, un katrs degvīna ražotājs ir atšķirīgs.

Protams, ka vairākkārtēja destilācija dara tikai labu, taču, ja degvīns ir destilēts pārāk daudz, pastāv risks, ka tam tiks atņemtas garšas īpatnības, aromāts, ko veido attiecīgas izejvielas. Galu galā, var gadīties tā, ka pāri paliks vienkārši tīrs alkohols.

3. Degvīns tiek ražots no kartupeļiem

Jā, degvīnu ražo arī no kartupeļiem, taču to var ražot teju no jebkādām izejvielām, kurās ir nepieciešamo cukuru pietiekams apjoms. Visbiežāk degvīnu ražo no graudaugiem – kviešiem, kukurūzas un citiem, taču tāpat pieejams degvīns, kas ražots no vīnogām un pat no piena.

4. Kokteiļos nevajag labas kvalitātes degvīnu

Degvīna kvalitāte dzērienā būs jūtama vienmēr. Turklāt pastāv uzskats, ka pirmos kokteiļus labāk gatavot ar kvalitatīvām sastāvdaļām, bet pēcāk jau atšķirību vairs nejutīs un var izmantot zemākas kvalitātes dzērienus. Izmantojot šādu pieeju, nekvalitatīvo degvīnu, visticamāk, ļoti labi varēsi ”izbaudīt” nākamajā rītā.

5. Augsta cena = augsta kvalitāte

Jautājums par to, cik daudz naudas tērēt degvīnam, ir grūts, jo cenu zīmīte ne vienmēr ir indikators degvīna kvalitātei. Te mājas darbs ir katram pašam – nogaršojiet dažādus produktus dažādās cenu kategorijās, un, pēc ekspertu teiktā, jūs atradīsiet labus un ne tik labus produktus gan ”dārgajā galā”, gan par ļoti pieejamām cenām.

Nobeigumā darām jums zināmu, ka labam degvīnam šobrīd ir arī labas cenas!

Aprīlī ”Latvijas balzams veikali” piedāvā ļoti īpašas cenas vairākiem alkoholiskajiem dzērieniem, tostarp ”Moskovskaya® Infusion” uzlējumiem un lieliskajam rumam ”Bumbu Rum”, kā arī dāmu dzērienam ”Cosmopolitan Diva Passion Fruit Fusion” un liķierim ”Soplica” ar plūmju un riekstu garšām.

”Moskovskaya® Infusion” 0,5l par 6,67 eiro

Skaties! Piedāvājums ir šeit

”Moskovskaya® Infusion”, tāpat kā ”Moskovskaya® Osobaya”, ir izveidots saskaņā ar klasiskajām krievu dzērienu un degvīna pagatavošanas metodēm. Trīskārša destilācija, tad filtrācija caur kvarcu, aktīvo ogli un vēlreiz caur kvarcu. Lai piedāvātu jaunu, uz senām tradīcijām balstītu pieredzi, dzēriens papildināts ar krievu kultūrai raksturīgām garšām.

Piedāvājumā ir:

Bumbu Rum 0,7 l šobrīd par akcijas cenu 24,99 eiro

Skaties! Piedāvājums ir šeit

Izsmalcināts un dabīgs meistardarbs, kas izgatavots no Karību reģiona valstīs audzētām cukurniedrēm. Ar rokām pagatavots mazās partijās Barbadosā, autentiskajā ”ruma salā”, kur rums pirmo reizi tika radīts aptuveni pirms 400 gadiem! ”BUMBU” tiek izgatavots no pasaulē tīrākā ūdens, kas dabīgi tiek filtrēts caur Barbadosas koraļļu kaļķakmeni.

Visas atlaides akcijas laikā ir spēkā visos 47 ”Latvijas balzams veikali” tīkla veikalos!

Aprīlī atlaides ir arī ”Cosmopolitan Diva Passion Fruit Fusion”, kura cena ir vien 2,99 eiro, kā arī plūmju un riekstu liķieriem ”Soplica”, kuru cena akcijas laikā ir 6,99 eiro.

*Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.