Komentāri

Jelgavā atkal top ledus skulptūras. Jau 17 reizi Jelgava ir kļuvusi par ziemas galvaspilsētu, kur mākslinieki steidz izmantot laika apstākļus, lai savas idejas atveidotu ledū. Tiek griezts, zāģēts un slīpēts, lai jau nedēļas nogalē ledus pārvērstos skulptūrās.

Ledus skulptūru festivālā šogad piedalās 30 mākslinieki no 8 valstīm. Līdz piektdienai, kad notiks festivāla atklāšana, no šī dabīgā materiāla būs izveidotas vairāki desmiti skulptūru. Šogad festivāla tēma ir pasakas un to varoņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ledus skulptori Jelgavā ieradušies no dažādām pasaules malām – arī no tādām valstīm, kur sniegs par ziemā ir retums.

Katrs mākslinieks veido savu skulptūru, bet katra komanda vienu skulptūru, kura piedalās konkursā. Šogad ledus skulptūru festivāls notiek plašā teritorijā Pasta salā, tas ļauj izvērsties arī māksliniekiem.

Ledus skulptūru izgatavošanai ir sagatavotas 70 tonnas ledus – no tā tiks izgatavots arī bārs un slidkalniņš. Trauslie mākslas darbi šoreiz netiks vesti izrādīšanai uz citām pilsētām, bet būs apskatāmi tikai Jelgavā, šīs nedēļas nogalē.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl