Iepazīsties! Latvijas galvenā repa meitene: “Summer Rap Battle” vadītāja Viņa

Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

0 Komentāru
Iepazīsties! Latvijas galvenā repa meitene: “Summer Rap Battle” vadītāja Viņa
Foto: Kristaps Bardziņš

Meitene, kas pēdējā laikā redzama gan uzstājamies kopā ar grupu “Bandmaster”, gan arī kāpjam uz skatuves, skaldot tekstus ar pseidonīmu Viņa. Pati reiz skaļam repa duelim izgājusi cauri, gatava pieteikt jaunos talantus portāla Skaties.lv rīkotajā “Summer Rap Battle”. Uz sarunu aicinājām mūziķi Zelmu Jēgeri jeb reperi Viņu.

Kas notiek Latvijas hiphopā?

Tiek laisti klajā daudz labu albumu – Edavārdi, ansis. Labas lietas, manuprāt, notiek!

Kāda Tava loma ir tajā?

Man tagad ir daudz koncertu. Pēc EP iznākšanas sāka nākt piedāvājumi uzstāties, kas bija arī mans mērķis – nedaudz pastraglot, pēc tam pelnīt ar koncertiem. Es nezināju, vai man tas sanāks. Pēdējos mēnešus viss ir chill – var izdzīvot no mūzikas.

Kā Tu apvieno “Bandmaster” ar… sevi?

Diezgan viegli, jo katru reizi, kad atnāk jauna ideja, ir skaidrs, vai tas tiks rakstīts latviešu vai angļu valodā. Un tie teksti nāk diezgan viegli, arī koncertus ir easy apvienot.

Vienā brīdī nebija ne Viņas, ne “Bandmaster”, un tagad ir abi, turklāt viss sākās aptuveni vienā laikā. Kā tas gadījās? Apzināti?

Nē! Es satiku Rūdolfu (Budzi – Zelmas grupas biedrs un producents, red.) nejauši satiku Valmierā, tur arī sapazināmies. Man šķiet, ka tad jau biju izlaidusi kaut kādus repa gabalus. Un tad mēs sākām taisīt mūziku. Tas vienkārši paralēli sagāja kopā.

Foto: Zelma uz skatuves un dzīvē

Tu sevi pieteica diezgan skaļi, repa duelī uzvarot pašus Edavārdus. Šajā jomā Tu man asociējies ar diezgan agresīvu dāmu. Kāpēc tā?

Patiesībā jau nav tik traki. Es vienkārši esmu no piecu bērnu ģimenes, jaunākais bērns. Bijušas daudz situāciju, kur man jāmāk runāt pretī un nepieļaut, ka kāpj uz galvas. No tā man iegājusies tā asā valodiņa.

VIŅA PRET EDAVĀRDIEM

Dzīvē Tu arī esi tāda?

Ne vienmēr, nē! Tas bija vienkārši uz to konkrēto pasākumu – bija jāraksta ļauni. Kad es uzzināju, ka jāsacenšas ar Edavārdiem, sapratu – būs jāmauc pa trako! Tāpēc arī tie teksti bija tādi hardcore. Dziesmas jau man nav tik agresīvas, manuprāt!

Kā Tu pati sevi raksturotu?
(Domā.) Man patīk darīt visu, kas saistīts ar mākslu. Varētu teikt, ka esmu māksliniecisks cilvēks. Mani tas ļoti aizrauj un iedvesmo.

Video: Viņa – Uguns

Tev ir vēl kādas izpausmes bez mūzikas?

Jā, es spēlēju teātri, svētdien mums ir izrāde. Tā kā teātris ir tā otra štelle, kas man patīk bez mūzikas.

Kas par izrādi?

“Pīķa dāma”, Puškins. Spēlēšu Lizaveti Ivanovnu – grāfienes mācekli, kas ļoti alkst mīlestības. (Smejas.)

No kurienes nāk Tavi teksti?

(Domā.) Es īsti nezinu. Reizēm šķiet, ka kaut kas man tur sviež viņus lejā. Tiklīdz kā es pievērsos nopietni dziesmu rakstīšanai, domāju par to konstanti – visu laiku kaut kas notiek, un to visu es pārnesu vārdos. No turienes tas viss arī nāk – no ikdienas.

Kā Tu sāki repot?

(Smaida.) Man ir viens neoficiālais un viens oficiālais stāsts. Ko lai stāsta? (Smejas.) Bet abi stāsti ir patiesi. Viens ir tas, ka es rakstīju dzeju, un tad es sapazinos ar cilvēkiem, kas bija iekšā hiphopā. Izdomāju, ka gribu pamēģināt kaut ko uzrakstīt. Un tad nāk neoficiālā versija – es biju saķērusies vienā reperītī, un tas bija labs veids, kā parādīt sevi. (Smaida.)

Ceru, ka tie nebija Edavārdi.

Nē! (Abi smejas.)

Teātris, mūzika – Tu spēlē arī kādu instrumentu?

Nedaudz čellu. Mēģinu atgūt pazaudēto. Kaut kad pati iemācījos arī klavieres spēlēt. Principā no visa, ko paņem rokās, kaut ko var izspiest. Ja ir muzikālā dzirde.

Birojā pie datora sevi neredzi.

Nē, galīgi nē! Es esmu mēģinājusi darīt kaut kādus darbus, kas ir vispār nesaistīti ar mākslu un radošumu, un ilgāk par mēnesi nav izdevies, mani vienkārši izmet no turienes. (Smejas.)

Banālais, bet mūžam aktuālais jautājums – kādi sapņi, mērķi, vīzijas? Uz kaut ko jau tu ej!

Uz kaut ko es eju! Man nesen kļuva skaidrs, ka tādu vienu konkrētu mērķi nepatīk uzstādīt. Pats galvenais un foršākais ir process. Tas ir tas, ko es gribu darīt un sasniegt – ar katru brīdi palikt ar vien labākai tajā, ko daru. Labāk rakstīt dziesmas, noformulēt domu vārdus, attīstīt balsi, vokālu, flovu. Vienkārši uzlabot sevi it visā. Tad jau beigās tas viss pats atnāk.

Kāpēc piekriti vadīt Skaties.lv “Summer Rap Battle”?

Likās interesanti. Sākumā es nezināju visus tos noteikumus – zināju, ka tas būs betls, tas būs Vecrīgā. Man likās forši, ka varēšu vadīt pasākumu un redzēt uz vietas visus tos cilvēkus. Jo nekad nevar zināt, vai neatnāks kāds no pagraba izlīdis reperītis, kurš riktīgi labi sevi parādīs, atstājot visus ar mutēm vaļā. Ir forši būt klāt un visu to pieredzēt. Uz to es arī ceru, ka mani kāds pārsteigs.

Kāpēc tiem, kuri vēl nav pieteikušies, vajadzētu sevi pieteikt?

Man šķiet, tā ir ļoti laba iespēja uzlikt sev tādu kā pārbaudījumu. Jo arī toreiz, kad es pieteicos, kāpu pāri savai komforta zonai. Tajā brīdī Tu audz pat tad, ja nevinnē un saņem sliktas atsauksmes no cilvēkiem. Tā ir pieredze, un nākamreiz, kad kāpsi uz skatuves cilvēku priekšā, uztraukums būs mazāks, jo būsi to jau pieredzējis.

Jau ziņojām, ka šodien, 2. jūnijā, Vecrīgas bārā ”Paldies Latiņam” sāksies vasaras lielākās rīmju cīņas ”Summer Rap Battle”, kurā spēkiem mērosies jaunie repa un hiphopa izpildītāji. Rīmju pirmajā kārtā sacentīsies četri pāri: Kīts Kali pret 40 cent, Bacis pret Teiloru, Toms Dolmatovs pret Krisīti un Lucifers pret #Y#B un Zoriks.

0 Komentāru