Iecienītāko izklaides pasākumu topā – mūzikas festivāli un koncerti

Pievienot komentāru
Iecienītāko izklaides pasākumu topā – mūzikas festivāli un koncerti
Foto: LETA

Vasaras pirmajos divos mēnešos – jūnijā un jūlijā – Latvijas iedzīvotāji visbiežāk iegādājušies biļetes uz lielākajiem mūzikas festivāliem – Positivus un Summer Sound, kā arī starptautiski atzītu mūziķu koncertiem, liecina Biļešu servisa apkopotie dati.

Līdzīgi kā pērn, vasaras sākumā visvairāk pārdotas biļetes uz festivāliem Positivus un Summer Sound. Lielu apmeklētāju interesi raisījuši arī divi jauni mūzikas festivāli, kas šogad Latvijā norisinājušies pirmo reizi, – Laimas Vaikules rīkotais festivāls Jūrmala Randez Vous un Sunset festival. Siguldā izskanējušā Sunset festival ietvaros uz skatuves kāpa arī slavenais īru dziesminieks Demijens Raiss (Demian Rice) un angļu astoņdesmito gadu rokgrupa James, piesaistot lielu klausītāju auditoriju un ļaujot festivālam nokļūt vasaras pirktāko pasākumu topā.

Līdzās vērienīgiem mūzikas festivāliem plaši apmeklēti šovasar ir arī dažādu populāru mūziķu solokoncerti. Pārdoto biļešu skaita ziņā viennozīmīgi par šīs vasaras apmeklētāko pasākumu ir kļuvusi pasaulslavenās grupas Muse uzstāšanās Rīgā, kas Arēnā Rīga pulcēja 12 tūkstošus skatītāju. Kā norāda Biļešu servisa administratīvā direktore Līga Rubīne, šajā periodā liela iedzīvotāju interese vērojama arī par Jūrmalā notiekošajiem pasākumiem: ”Kopš Jūrmalā nenotiek vairāki starptautiska mēroga mūzikas un kultūras pasākumi – tai skaitā jauno izpildītāju konkurss Jaunais Vilnis un humora festivāls Jūrmala, redzam, ka biežāk tiek apmeklēti atsevišķu izpildītāju solokoncerti. Šovasar īpaši apmeklētas Denisa Macujeva, Grigorija Ļepsa, Stasa Mihailova un Maksima Galkina uzstāšanās Jūrmalā.”

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šovasar audzis arī muzeju apmeklētāju skaits – īpaši pieprasītas ir ekskursijas Stūra mājā, kuras ietvaros kopā ar gidu var izstaigāt iekšējā cietuma kameras, gaiteņus, pagrabu un pagalmu. Tāpat lielu apmeklētāju interesi guvis Rīgas Motormuzejs, kas jūlija pēc rekonstrukcijas vēris durvis apmeklētājiem.

Foto: foršākā Positivus apmeklētāju reportāža!