Honkongā apskatāms pasaules lielākais smaragds

Komentāri
Honkongā apskatāms pasaules lielākais smaragds
Foto: Dennis Harper, Flickr

38 karātu lielo Kolumbijas smaragdu pēc divām nedēļām plānots pārdot Honkongā, taču līdz tam to var aplūkot arī plašāka sabiedrība.

Kopumā Christie’s izsolē 2. jūnijā plānots izsolīt 300 priekšmetus par kopējo vērtību 85 miljoni dolāru. Galvenais izsoles priekšmets ir smaragda un dimanta rokas sprādze. Izsoļu namā skaidro, ka tajā iestrādātais smaragds ir vislielākais, kāds jebkad nonācis zem izsoles āmura. Tas ir rets arī ar to, ka tam nav pievienota nekāda viela, kas maina tā krāsu. Vienlaikus tas ir visu laiku lielākais smaragds, kas nācis no Kolumbijas. Muzo atradne Kolumbijā ir pasaulē lielākā smaragdu ieguves vieta, tādēļ tie ir nosaukti par godu Kolumbijai.

Smaragds ir visu toņu zaļā un zilganzaļā krāsā. Tas ir viens no vērtīgākajiem dārgakmeņiem līdzās dimantam, rubīnam un safīram, un nereti ir dārgāks nekā pārējie trīs. Plānots, ka dārglieta izsolē tiks pārdota par vismaz diviem miljoniem ASV dolāru.

Izsolē plānots pārdot arī Birmas rubīnu kaklarotu, kas var sasniegt 11 miljonus ASV dolāru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl