Holivudas zvaigznes aicina Nobela Miera prēmiju piešķirt “Baltajām ķiverēm”

0 Komentāru
Holivudas zvaigznes aicina Nobela Miera prēmiju piešķirt “Baltajām ķiverēm”
AFP / EPA

Holivudas zvaigznes aicinājušas Nobela Miera prēmiju piešķirt Sīrijas brīvprātīgo organizācijai, kas kara plosītajā valstī palīdz glābšanas darbos.

Baltās ķiveres tika dibinātas 2013.gadā, lai sniegtu palīdzību vietās, kur nav pieejami glābšanas dienesti. Bombardēto ēku gruvešos brīvprātīgie meklē un glābj izdzīvojušos. Saskaņā ar organizācijas aplēsēm, kopš darbības sākuma tās brīvprātīgie ir izglābuši 60 000 cilvēku dzīvības.

Atbalstu Balto ķiveru kandidatūrai uz Nobela Miera prēmiju paudušas tādas pasaulslavenas personības kā aktieri Džordžs Klūnijs, Daniels Dejs Luiss, Vanesa Redgreiva un Saša Barons Koens, mūziķi Džastins Timberleiks un Ališa Kīsa, rakstnieks Deivs Egerss un komiķis Azizs Ansari.

Šodien video straumēšanas vietnē Netflix iznāk dokumentālā filma The White Helmets par brīvprātīgo organizācijas darbību.

Tikmēr Balto ķiveru līderi norāda: “Mūsu mērķis ir nevis Nobela prēmija, bet gan redzēt Sīrijas kara beigas un visās pusēs esošo cilvēku paglābšanu no asinspirts.”

Foto: Baltās ķiveres glābj cilvēkus Sīrijā

Karadarbība Sīrijā prasījusi vairāk nekā 300 000 cilvēku dzīvību, un tās rezultātā savas mājas nācies pamest apmēram pusei no 22 miljoniem Sīrijas iedzīvotāju. Apmēram pieci miljoni sīriešu pametuši valsti un kļuvuši par bēgļiem.

0 Komentāru