Harija Potera filmu atribūtikas izstāde aizceļojusi uz Briseli

Pievienot komentāru
Harija Potera filmu atribūtikas izstāde aizceļojusi uz Briseli
Foto: AFP/ LETA

Labas ziņas filmu un grāmatu varoņa burvja Harija Potera cienītājiem! Īpašā izstādē Briselē aplūkojami oriģinālie populārajās Potera filmās izmantotie tērpi un dekorācijas.

Tagad ikvienam ir ekskluzīva iespēja pastaigāties pa tā dēvēto Aizliegto mežu, aplūkot Hagrida mājokli un iejusties Grifidora lomā, apskatot atsevišķas burvju skolas Cūkkārpas telpas.

Nav obligāti jābūt lielam Potera fanam, lai izstādi izbaudītu. Aizraujoša tā liksies katram, stāsta izstādes kurators. To šķietami apliecina arī fakts, ka jau vairākas dienas pirms izstādes atklāšanas internetā pārdoti vairāk nekā simts tūkstoši biļešu.

”Manuprāt, Harijs Poters ir stāsts, kurā jebkurš var atrast kādu varoni, ar kuru identificēties. Tas ir universāls stāsts par drosmi un saikni starp cilvēkiem un līdzās pastāvēšanu. Tas ir viens liels, aizraujošs piedzīvojums, un tieši tādēļ tas visiem patīk,” atzīst izstādes kurators Pīters Monbilo.

Foto

Izstādes apmeklētāji var aplūkot arī aktieru oriģinālos kostīmus un pielaikot visiem Potera faniem labi pazīstamo cepuri, kas filmā ik gadu jaunos Cūkkārpas studentus iedalīja kādā no četriem torņiem – Grifidorā, Slīdenī, Elšpūtī vai Kraukļnagā.

Apmeklētājiem dota iespēja arī savām rokām aptaustīt vairākas filmās izmantotās butaforijas un iemēģināt mēbeles.

Ceļojošo Potera izstādi atklāja Čikāgā pirms septiņiem gadiem, tomēr tā joprojām ir plaši pieprasīta. Briselē izstāde būs skatāma līdz septembra vidum.