2 komentāri
Gulēsim ilgāk? Zinātniski pierādīts: darbs deviņos no rīta ir bīstams veselībai
Foto: Flickr

Oksfordas Universitātes pētnieks Dr. Pols Kellijs beidzot zinātniski apstiprinājis to, par ko mēs visi nodomājam teju ik rītu –  darbs agros rītos ”ir galīgi garām”.

”Līdz 55 gadu vecumam pieauguša cilvēka dienas ritms nav sinhrons un neiekļaujas standartizētajā ”no deviņiem līdz pieciem” darba ritmā, kas rada nopietnus draudus ne vien darba produktivitātei un garastāvoklim, ber pat personas garīgajai veselībai,” atklājis Kellijs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zinātnieks aprēķinājis, ka agrie rīti ietekmē ne vien pieaugušos, bet arī skolēnus – viņiem esot tikpat kā neiespējami koncentrēties stundās, kas sākas agrāk par 8:30, bet vislielākā koncentrēšanās spēja parādās vien ap 11:00.

Viņš atklājis, ka, uzsākot mācības vēlāk, mācību rezultātus iespējams uzlabot par desmit procentiem.

”Mēs dzīvojam miegainā sabiedrībā. Tas nopietni bojā ķermeņa sistēmas, jo ietekmē organisma fiziski un garīgo veselību, kā arī produktivitāti. Mēs savam ķermenim pieprasām darbu uzsākt divas vai trīs stundas ātrāk, no tā cieš visi,” uzskata zinātnieks.

Ņemot vērā cilvēka organisma, Zemes un Saules gaismas ritmu, esot nereāli mainīt dienas 24 stundu ritmu. ”Miegainība ir spīdzināšana,” norāda Kellijs.

Vai spēj izskatīt šos foto bez žāvāšanās?

TOP komentāri

  • Jānis Lulle
  • Olita Niedrite
    +1 +1 0

    Olita Niedrite

    Kārtējais mafijas uzpirktais zinātnieks. Cilvēka ķermenis mūsu platuma grādos mostas kad vasaras laiks rāda 6 no rīta, ilgāk gulēt ir neveselīgi, trīs stundas ir pietiekams laiks rīta tualetei un sevis sagatavošanai patīkamam darbam. Ja savs darbs nesagādā prieku un entuziasmu, tad nekas nelīdzēs : izdegšanas process sasniegs kulmināciju 5 gadu laikā. Daži cilvēki senčos dabūjuši citu platuma grādu gēnu vai no bērnības pieradināti būt mundri naktīs, ja iet gulēt divos naktī, tad deviņos no rīta patiešām vēl varētu nākt miegs un nekāds strādnieks tad nesanāk bez Ivan čaj vai kafijas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl