Grupas “Franco Franco” atdzimšana un lielā iespēja – “Eirovīzijas” dziesmu konkurss!

Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

2 komentāri
Grupas “Franco Franco” atdzimšana un lielā iespēja – “Eirovīzijas” dziesmu konkurss!
Foto: LETA, publicitātes foto

Viņi ir četri, kuri uz laiku kopīgu muzicēšanu bija metuši pie malas. Taču atgriezās ar jaunu EP jeb mazalbumu, kā arī debiju “Eirovīzijas” atlasē. Grupa pieteikusies pavisam vienkārša iemesla pēc: “Šī ir iespēja jaunajiem mūziķiem kļūt pamanītiem,” portālam Skaties.lv atklāj grupas “Franco Franco” vokāliste Elizabete Vētra. Neliela saruna ar viņu par un ap jauno izaicinājumu.

Bundzinieka atlase un nosaukuma ģenerators

Mūsu sākums meklējams 2010. gadā, kad kādā ballītē Reinis dzirdēja mani dziedam,” atceras Elizabete. Abi vienojušies, ka jāveido grupa, un viņiem pievienojās Kristīne un Mārtiņš. Kristīne apguva solfedžo jeb mūzikas teoriju pie Reiņa mammas, savukārt Mārtiņš ir vienīgais, kuru iepriekš neviens nepazina, kā arī vienīgais, kuram pat bijusi neliela noklausīšanās, pirms ticis pieņemts grupā. “Jāsaka, ka viņam pietika nospēlēt pāris sekundes, lai Reinis saprastu – šis ir mūsu īstais bundzinieks.”

Ar nosaukumu apvienībai gājis visādi, tas pat ticis ģenerēts kādā mājas lapā. “Vēl bija tādi varianti kā meklēt nosaukumu svešvalodas vārdnīcā vai veidot pēc labskanīgiem burtiem – ļoti patika, kā skanētu burti ”F”, ”K”, R”. Tā par vienu no iespējamiem grupas nosaukumiem varēja kļūt Frankly Trek,” skaidro Elizabete.

Tomēr nosaukums radies, pateicoties viņas māsai, kuras dēlu sauc Franko. “Šī ideja nosēdās un likās lielisks, labskanīgs risinājums – tik labskanīgs, ka ielikām šo vārdu divreiz.”

Video: Franco Franco – Up

Koncentrējas uz priekšnesumu, nevis rezultātu

Dažos ārzemju “Eirovīzijas” blogos manīts, ka tieši šī grupa kopā ar “Triānas Parku” izcelta kā viena no potenciālajām pašmāju atlases favorītēm, par ko paši jaunieši ir sajūsmā un cer, ka interese nepazudīs. Taču tas nav viņu pašmērķis. “Savas izredzes, godīgi sakot, šobrīd neprognozējam, bet koncentrējamies uz kvalitatīva priekšnesuma radīšanu.” Viņiem svarīgākais ir būt patiesiem, un tad jau redzēs, kas notiks!

Piedalīšanās “Eirovīzijā” – drosmīgs solis

Lai gan lielākais Eiropā, šis dziesmu konkurss tomēr ir diezgan pretrunīgi vērtēts cilvēku acīs. Citi nopeļ, bet ir tādi, kas šo uzskata par savu lielo iespēju. “Tur vajadzīga uzdrīkstēšanās, apņēmība un enerģija. Turklāt visā procesā neaizmirst par savu identitāti un saglabāt mīlestību pret mūziku!” tā Elizabete par savas grupas piedalīšanos “Eirovīzijā”.

Atšķirībā no Katrīnas Cīrules un The Ludvig grupa “Franco Franco” nespēja izšķirt savu Latvijas favorītu šā konkursa atlasē. “Dalībnieki ir ļoti spēcīgi, un katra kompozīcija un mākslinieks ir ar savu ”odziņu”,” skaidro Elizabete.

Foto: grupas “Franco Franco” mazalbuma prezentācija

2 komentāri