Grupa ”Auļi” Mongolijā nofilmējusi iespaidīgu videoklipu

2 komentāri
Grupa ”Auļi” Mongolijā nofilmējusi iespaidīgu videoklipu
PUBLICITĀTES FOTO

Dūdu un bungu grupa ”Auļi”, iepazīstinot Latvijas un pasaules publiku ar eksperimentālu bungu un dūdu mūzikas sintēzi ar rīkles dziedāšanu, mongoļu tautas mūzikas un latviešu tautas mūzikas harmoniskā mijiedarbībā, uzsākusi starptautisku projektu. Šonedēļ klausītāju uzmanībai nodots Mongolijā filmēts videoklips.

Dūdu un bungu grupa ”Auļi” šogad uzsāka darbu pie jauna starptautiska projekta, pētot senu dziedāšanas tehniku saspēlēšanos ar dūdu un bungu skaņām. Martā ”Auļu” pārstāvji Kaspars Bārbals un Gatis Indrēvics viesojās Mongolijas galvaspilsētā Ulanbatorā, lai iepazītos un uzsāktu sadarbību ar starptautiski pazīstamo mongoļu rīkles dziedātāju Batzorig Vaanchig.

Vizītes laikā tika veikts darbs ierakstu studijā, ierakstot trīs mongoļu dziesmas Batzorig Vaanchig izpildījumā. Dziesmu ieraksti darba procesā tika pielāgoti tam, lai, tos atvedot uz Latviju, tie atbilstu bungu un dūdu grupas ”Auļi” specifikai un tos varētu izmantot tālākai aranžēšanai.

Jūlijā ”Auļi” pilnā sastāvā devās ceļojumā uz Mongoliju, lai dziesmai ”Hunnu Guren” nofilmētu videoklipu. Par filmēšanas vietu pēc Batzorig ieteikuma tika izvēlēts Terelje nacionālais parks.

Kā filmēšanas vieta tika izvēlēta Mongolija, jo dziesmas pamatā ir poētiska dzeja par huņņu impēriju. Video redzamā Mongolijas dabas varenība un plašums ļauj sajust seno notikumu un enerģijas klātbūtni gan Auļiem, gan skatītājiem. Tas ir ceļojums laikā un telpā vienlaicīgi.

Filmēšana noritēja četras dienas, kuru laikā ”Auļi” kopā ar Batzorig Vaanchig kopīgi strādāja pie jaunā video materiāla.

Video režisors ir Kaspars Bārbals, operatori – Gatis Indrēvics un Edgars Grundšteins.

Noskaties!